Štvrtok, 15. november, 2018 | Meniny má Leopold

Futbalové derby v Lučenci nemalo víťaza

ŠK Novohrad a Kalinovo si podelili body.

ŠK Novohrad Lučenec - TJ Baník Kalinovo 1:1 (1:0)
Góly: Püšpöky - Pešič (11 m). ŽK: Kovanič, Pál, Lopes - Koták. Rozhodovali: Šašváry, Kuba, Širanec. Divákov: 930.

►Lučenec: Brauneis - Vilhan, Cseri, Szücs (62. Pál), Savič (71. Kamendy) - Višič, Lopes, Borato (62. Kováč), Kovanič - Püšpöky, Husanik.

►Kalinovo: Rusnák - Juhaniak, Ivan, Fehérvári (53. Majkút), Kolka - Karman (86. Vančo), Koták, Hazucha, Blahuta - Hronec (76. Štefánik), Pešič.

LUČENEC. Na druhý zápas jarnej časti TIPOS III. ligy (skupina Stred) sa tešili mnohí futbaloví fanúšikovia. V derby zápase sa v sobotu 25. marca stretli hráči ŠK Novohrad s kalinovskými "baníkmi". Zverenci Jánosa Víztelekiho mali Kalinovu čo vracať, keďže "baníci" ich v jesennej časti porazili výsledkom 4:1.

Domáci v prvom polčase ohrozovali kalinovskú bránu, no ich šance sa neskončili gólom. Po polhodine to zmenil Püšpöky, ktorý prekonal gólmana Rusnáka a dostal ŠK Novohrad do vedenia - 1:0. Rozhodca krátko po úvodnom góle odpískal penaltu pre domácich. Rusnák však Husanikovu strelu chytil.

V druhom dejstve sa zranil domáci Savič, ktorého z ihriska museli odniesť na nosidlách. Podľa predbežných informácií by mal absentovať minimálne dva týždne. Kalinovčania boli v druhom polčase smelší, no výraznejšie šance si nevypracovali. Tri minúty pred koncom riadneho hracieho času odpískal rozhodca ďalšiu penaltu. Tentoraz sa malo kopať do brány domáceho gólmana Brauneisa. Kalinovčan Pešič pokutový kop premenil a oba tímy si tak body podelili.

Povedali po zápase:

János Vízteleki (tréner ŠK Novohrad Lučenec): Prvý polčas sme mali vyhrať minimálne o dva-tri góly. Keby sme premenili jedenástku, o výsledku stretnutia by už asi bolo rozhodnuté. V druhom polčase museli nastúpiť Kamendy a Pál, ktorí sa zotavujú zo zranení. Cez prestávku sme si v šatni povedali, aby sme Kalinovčanov nechali hrať na ich polovici a aby sme v našej časti ihriska nefaulovali. Hráči to však nesplnili. Zopakoval sa scenár z minulého týždňa, kedy sme hrali dobre, no nepremenili sme šance. K penalte, ktorá rozhodla o remíze, je ťažko niečo povedať. Za výsledok, ktorý fanúšikov nepotešil, beriem zodpovednosť, ale niektorí naši hráči by mali radikálne zmeniť svoj prístup k tréningu a dôslednosti na ihrisku.

Juraj Randlísek (tréner TJ Baník Kalinovo): Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas. Domáci minulý týždeň prehrali 0:1 a čakali sme, že to budú chcieť napraviť. Už v prvom polčase mohli vyhrávať rozdielom triedy. Nás podržal brankár Rusnák, ktorý vychytal jedenástku. Druhý polčas sme hrali lepšie ako v prvom, ale bránu domácich sme ohrozili len jednou strelou. Potom prišla penalta, z ktorej sme vyrovnali. Výsledok ma mrzí, som Lučenčan, no futbal je taký. Ak budú domáci hrať naďalej ako dnes, tak budú domáce zápasy zvládať.

1. Kupujete alebo predávate byt? Týchto 5 vecí si skontrolujte!