Pondelok, 21. máj, 2018 | Meniny má Zina

Futsal klub Lučenec ostáva naďalej neporazený (+ FOTO A VIDEO)

Do siete nitrianskeho klubu nastrieľali zverenci Csabu Csányiho desať gólov.

Futsal klub Lučenec - MFsK Nitra - 10:3 (5:1)
Góly: L. Hricov 4, Petík 3, Kuhajdík 2, Fehérvári - J. Kluka, Z. Kluka, P. Prochaczka. ŽK: Csaba - Pevala, A. Procháczka.

►Lučenec: Oberman (Mikuš) - Fehérvári, Csaba, Petík, L. Hricov, Kuhajdík, Máč, Mazur, Keszi, A. Hricov, Rutkaj, Vikor.

►Nitra: Hanakovič - Ivančík, Pevala, J. Kluka, Z. Kluka, Maršala, A. Procháczka, T. Kováčik, Snop, Bratský, P. Prochaczka, S. Kováčik.

LUČENEC. Hráči Futsal klubu Lučenec odohrali v posledný marcový deň 4. kolo baráže o postup do extraligy. Na palubovke športovej haly Arena privítali futsalistov Nitry.

Úvod zápasu vyšiel lepšie Lučenčanom, keď už po necelých dvoch minútach otvoril skóre domáci kapitán Attila Fehérvári - 1:0. Hostia dokázali zareagovať a J. Kluka vyrovnal na 1:1. V nasledujúcich minútach preskúšali pozornosť nitrianskeho gólmana Mazur aj Kuhajdík, no ich pokusy gól nepriniesli. Druhý menovaný však svoj pokus napravil a zvýšil na 2:1. Fehérvári mal v úmysle pridať ďalší gól, keď sa pohral s obranou hostí. Jeho strela však skóre nezmenila. Rovnako na tom boli Nitrania, ktorých pokusy smerovali vedľa brány, alebo si s nimi poradil domáci gólman Oberman. Ten ukončil aj peknú akciu hráča hostí Z. Kluku. Do polčasovej prestávky predviedli krásnu akciu bratia Hricovovci. Adrián nahral pred bránou Lukášovi a ten loptu doťukol medzi tri žrde - 3:1. O chvíľu sa akcia zopakovala. Tentoraz ale presnému L. Hricovovi prihrával Rutkaj - 4:1. Pod posledný gól prvej dvadsaťminútovky sa podpísal Petík.

Pokus kapitána Nitry Snopa po prestávke len opečiatkoval konštrukciu brány. K slovu sa vzápätí dostal L. Hricov, ktorý si presnou strelou pripísal hetrik - 6:1. To, že bol pri chuti, potvrdil svojim štvrtým gólom - 7:1. Po chvíli sa skóre opäť zmenilo v prospech Lučenca. Gólmana Hanakoviča prekonal Kuhajdík - 8:1. Zmeniť nepriaznivý priebeh zápasu sa pokúsil Snop i Maršala, no bezvýsledne. Domáci Kuhajdík pridal aj akrobatický kúsok. Jeho "nožničky" však ďalší gól pre Lučenec nevystrihli. Gól nepriniesli ani pokusy Máča či Rutkaja. Rovnako dopadol aj Z. Kluka, ktorého strela skončila v Obermanových rukách. Nitriansky futsalista sa však po chvíli opravil a rozvlnil sieť domáceho mužstva - 8:2. Dobrú pozornosť predviedol brankár Nitry Hanakovič, keď vychytal strelu L. Hricova a vzápätí aj Vikorovu dorážku. Po šiestom faule hostí si Petík položil loptu 10 metrov od brány a Hanakoviča pohodlne prekonal - 9:2. Fantastický zákrok vzápätí vytiahol Oberman, keď pravou nohou vystihol smer prudkej strely a zabránil tak tretiemu gólu hostí. Medzi troma žrďami ho vyše 3 minúty pred koncom vystriedal Mikuš. Toho sa podarilo prekonať Nitranovi P. Prochaczkovi - 9:3. Mikuš si však už do konca zápasu svoju svätyňu ustrážil. Tridsať sekúnd pred záverom sa sieť Nitry rozvlnila ešte raz, keď Petík pridal svoj tretí gól - 10:3.