ŠK Novohrad Lučenec - FTC Fiľakovo 2:1 (1:1)
Góly:
Husanik, Lopes - Vujoševič. ŽK: Lopes, Szücs - Rubint, Juhász. Rozhodovali: Ligas, Horák, Medveď. Divákov: 1500.

►Lučenec: Brauneis - Vilhan, Cseri, Višič, Lopes - Borato (75. Pál), Kovanič, Püšpöky (90. Telek), Husanik - Kováč, Kamendy (73. Szücs).

►Fiľakovo: Drak - Telek, Živič, Rubint, Hattori - Urbančok, Lipták (78. Ogaraku), Vujoševič, Juhász - Botoš (73. Lazsík), Szókis (19. Borowski).

LUČENEC. V centre Novohradu sa po dlhých rokoch odohralo derby Lučenec - Fiľakovo. Tímy zo susedných miest sa na lučeneckom trávniku stretli v sobotu 15. apríla. Derby atmosféru posilnili aj fanúšikovia oboch tímov, ktorí svoje kluby hnali vpred počas celého zápasu.

Skóre zápasu sa prvýkrát zmenilo až v 44. minúte, kedy domácemu Cserimu nevyšla obranná hlavička a lopta sa dostala k Vujoševičovi. Ten poslal oblúčik ponad Brauneisa až do domácej siete - 0:1. Odpoveď na seba nenechala dlho čakať. Už o minútu neskôr sa domácim podarilo vyrovnať. Gólmana Draka prekonal Husanik - 1:1. Do šatní sa tak odišlo za nerozhodného stavu.

V druhom polčase sa na ihrisku zranil Fiľakovčan Vujoševič, ktorého museli ošetriť za čiarou. Jeho návrat na ihrisko sprevádzali menšie problémy. Prvýkrát sa do hry nemohol zapojiť kvôli zakrvavenému dresu. Druhýkrát ho rozhodcovia nechceli pustiť kvôli tomu, že si obliekol dres s iným číslom, keďže hostia mali k dispozícii len jednu sadu dresov. Nakoniec sa však do hry zapojil. Skóre sa v derby zmenilo už iba raz, a to po góle domáceho Lopesa. Ten skóroval proti klubu, z ktorého vo februári prestúpil do Lučenca. Spečatil tak výhru domáceho mužstva na 2:1.

Načítavam video...

Povedali po zápase:

János Vízteleki, tréner ŠK Novohrad: "Zo začiatku som nebol spokojný s priebehom zápasu. Takéto susedské derby vždy prinášajú emócie, čo bolo trochu viditeľné aj na hráčoch. Pred koncom prvého polčasu sme mali šťastie, že sa nám podarilo vyrovnať. V druhom polčase oživili našu hru striedania a tým pádom sme zápas zvládli. Ďakujem všetkým divákom, ktorí vytvorili výbornú atmosféru a aj súperovi, ktorému prajem veľa úspechov do ďalších bojov ."

Jozef Pisár, tréner FTC Fiľakovo: "Prvých 20 minút sme nepodržali loptu a domáci na nás urobili tlak. Podarilo sa nám vsietiť gól, no po chybe sme gól dostali aj my. Situáciu z druhého polčasu ohľadom Vujoševičovho dresu veľmi nechápem. V III. lige nie sme na tom tak, aby sme nosili druhú sadu vonkajších dresov. Niekoľko minút ho rozhodcovia nechceli pustiť do hry a potom odrazu nastúpil. Nechápem to. Nevyužili sme veľkú šancu troch na jedného, kedy Hattori neprihral a namiesto toho išiel na brankára sám. Je otázne, či by po prihrávke padol gól, ale mali by sme stopercentnú šancu."