Utorok, 17. október, 2017 | Meniny má Hedviga

Soboťania zvládli domáci zápas

Rimavskosobotské mužstvo zaznamenalo najvyššie víťazstvo v aktuálnom ročníku. MŠK zabodoval naplno štvrtýkrát, druhýkrát porazil Hanisku.

MŠK Rimavská Sobota – FK Haniska 3:0 (2:0)
Góly: 12. Kelemen, 31. Vargic z 11 m, 66. Ľupták. ŽK: Mazur – Stankovič. Rozhodovali: Čiernik - Jánošík, Čajka. Divákov: 172.

►MŠK R. Sobota: Prošovský – Vasilko, Petrán, Sekulič, Morháč – Fajčík (77. Mikheiev), Vargic, Mazur (73. Lačarak), Ľupták, Uličný – Kelemen (86. Wurczel).

►FK Haniska: Deronja – Horváth, Lukáč, Laczko, Hrubovčák – Veliu, Maník, Beck, Macák, Stankovič (46. Fejerčák) – Stropkay (73. Šalagovič).

RIMAVSKÁ SOBOTA. V prvom dejstve mali hernú prevahu Gemerčania. V 5. min. netrafil v nádejnej pozícii Mazur dobre loptu a tá letela mimo brány. V 12. min. Kelemen zaskočil gólmana hostí a aj s pomocou žrde poslal MŠK do vedenia. Brankár domácich Prošovský si v 15. min. poradil s tečovaným pokusom Becka. Vyloženú príležitosť Ľuptáka zlikvidoval parádnym zákrokom v 27. min. Deronja. Druhý gól Soboťanov pridal v 31. min. z pokutového kopu Vargic. Predchádzal mu faul Hrubovčáka na Fajčíka. Ďalekonosnú strelu Vargica kryl v 40. min. brankár Hanisky.

V úvode druhého dejstva sa snažili východniari o kontaktný gól. Maník však strieľal spoza šestnástky nepresne a pokus jeho spoluhráča bol zase nedôrazný. V 51. min. mal veľkú šancu Fajčík, lenže prestrelil svätyňu Hanisky. Na rozdiel troch gólov zvýšil v 66. min. Ľupták. Po akcii hostí do otvorenej obrany hasil v 69. min. nebezpečenstvo na bránkovej čiare Morháč. Strelou spoza šestnástky skúšal v 72. min. šťastie Hrubovčák, ale Prošovského neprekvapil. V ďalšom priebehu vzruchu ubudlo a stav sa už nezmenil.

Povedali po zápase:

Csaba Csányi, tréner MŠK Rimavská Sobota: „Využili sme v prvom polčase podporu vetra. Po daždi sa zrýchlila hra, čo nám pomohlo. Dali sme prvý gól a z penalty druhý. Brankár hostí mal minimálne jeden vynikajúci zákrok. Súper stále hrozil, nastrelil v prvom polčase brvno, mali sme tam šťastie. Veľmi ľahko sa mohol dostať do zápasu. Cez prestávku som trochu zvýšil hlas, lebo hráči si mysleli, že to príde samé, 2:0 je veľmi zradný stav. Nabádal som hráčov, aby sme hrali naďalej aktívne, aby sme zlomili súpera tretím gólom. To sa nám aj podarilo. Hostia mali aj dobré úseky hry. Obranná štvorica na čele s Petránom však zárodok šancí Hanisky eliminovala.“

Peter Šmelko, tréner FK Haniska: „Upozorňoval som hráčov na začiatok zápasu. Bohužiaľ, po individuálnej chybe sme v 12. minúte dostali gól. Nedá sa povedať, že by sme hrali zle, ale chcem vyzdvihnúť výkon domácich. Tí mali za nepriaznivého počasia prevahu, mali viac z hry, hrali s vetrom. Boli o tie dva góly lepší. V druhom polčase sme hru vyrovnali, mali sme aj dobré úseky. Vytvorili sme si náznaky šancí. Tie sme nepremenili a inkasovali sme tretí gól. Gratulujem domácemu trénerovi k víťazstvu.“

Ďalšie články z témy Futbal v regióne

Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal v regióne

1. Za novým klipom víťazky Hlasu Československo stoja dvaja Lučenčania (+FOTO) Foto 1 220
  2. Naša krajina môže mať svätú. Našli sme praneter jedinej blahoslavenej Slovenky Foto 844