Rimavskosobotskí hráči nenaplnili papierové prognózy. Ich výkon zaostal za očakávaniami.

MŠK Rimavská Sobota – ŠK Odeva Lipany 2:2 (1:2)
Góly:
20. Lačarak, 89. Petrán – 17. Miliutin, 36. Hirka. ŽK: Ľupták – Popovec, Hovančík. ČK: 45. Popovec (po druhej ŽK). Rozhodovali: Špaček – Jankovič, Borsányi. Divákov: 192.

►MŠK R. Sobota: Prošovský – Vasilko, Petrán, Sekulič (46. Mazur), Morháč – Fajčík, Vargic, Lačarak, Ľupták, Uličný (46. Kuridze) – Kelemen.

►ŠK Odeva Lipany: Bartoš – Blaško, Gomoľa, Štefčák, Vitovič – Kraľovič (90. Miženko), Popovec, Papp, Hovančík, Miliutin (78. M. Vysočan) – Hirka (76.Jusko).

RIMAVSKÁ SOBOTA. Východniari vstúpili do zápasu aktívne a v 17. min. sa ujali vedenia. Do streleckej listiny sa zapísal nekrytý Miliutin. Odpoveď Gemerčanov prišla rýchlo. Autorom vyrovnávajúceho gólu bol v 20. min. Lačarak. O šesť minút chýbala razancia strele Uličného, brankár Lipian Bartoš si s jeho pokusom poradil. Druhé zaváhanie obrany MŠK potrestali hostia v 36. min. Brankár Prošovský najskôr vyrazil pokus Hirku, ale z následnej dorážky ten istý hráč rozvlnil sieť. V 45. min. uvidel druhú žltú a následne teda aj červenú kartu hosťujúci Popovec.

Obraz hry sa v druhom dejstve zmenil. Východniari sa stiahli do defenzívy. Domáci sa snažili o zvrat v stretnutí. V 48.min. nezakončil Ľupták podľa svojich predstáv. O štyri minúty pálil spoza šestnástky Vargic, no gólman Bartoš sa nenechal prekvapiť. V 56. min. strieľal z diaľky Kelemen, hosťujúci ochranca svätyne jeho pokus kryl. V sklze netrafil v v 60. min. dobre loptu Kuridze. Veľkú šancu mal v 61. min. Ľupták, jeho pokus však vytesnil na žrď Bartoš. Ten istý hráč skúšal zakrátko šťastie spoza šestnástky, lenže minul bránu. V 67. min. mohol skórovať Kuridze, ale na bránkovej čiare zachránil hostí obranca Vitovič. Soboťania sa naďalej snažili odvrátiť prehru a podarilo sa im to v 89. min. Po rohovom kope zariadil deľbu bodov Petrán.

Csaba Csányi, tréner MŠK Rimavská Sobota: „Nabádal som hráčov, aby išli aktívne do zápasu, aby sme boli dominantní. V hlavách hráčov však bolo niečo iné. Prehajdákali sme prvý polčas, hráči do neho nastúpili tak, akoby sa nič nemohlo stať. Zrazu sme prehrávali 0:1. Našťastie sme rýchlo vyrovnali. Hostia potom viedli 1:2. Predchádzali tomu jednoduché pozičné chyby, to sa nemôže stať obrancom v druhej lige. Pomohlo nám vylúčenie hráča hostí. Chceli sme hrať v druhom polčase cez krídla, čo sa nám relatívne darilo, teda až na tú finálnu fázu, kde mi chýbala presná finálna prihrávka a presné zakončenie. Najlepším hráčom na ihrisku bol brankár Lipian Bartoš, ktorý vyrazil na žrď gólovú strelu Ľuptáka. Krátko nato sme po trme-vrme nastrelili hráča hostí. Naši hráči reklamovali ruku súpera, ale to ma nezaujíma. Také šance treba premeniť. Hrali sme však do konca, bola tam časová tieseň, z nej možno vyplynuli nepresnosti. Vyrovnali sme a nabádal som hráčov, že sa to ešte dá otočiť, keďže sa nadstavovalo päť minút. Hostia to ale nakoniec ustáli.“

Emil Jacko, tréner ŠK Odeva Lipany: „Musím dať klobúk dole pred mojimi chlapcami. Na vylúčenie Popovca sme zareagovali defenzívnym poňatím hry. Zatiahli sme sa pred našu šestnástku, čo robilo domácim značné problémy. My sme radi aj za ten bod. Škoda však, lebo sme mohli byť ešte šťastnejší. Ten vyrovnávajúci gól na 2:2 bol zo situácie, ktorá je možno na posúdenie z videa. V prvom polčase nám taktika vychádzala. Musím chlapcom poďakovať za bojovný výkon, za disciplinovanosť, aj keď tá druhá žlta karta pre Popovca bola za nedisciplinovanosť. Pán rozhodca sa však možno unáhlil. Neviem, ako by ten zápas vyzeral, keby sme hrali aj v druhom polčase jedenásti. Myslím si, že remíza je spravodlivá, nakoľko domáci v druhom dejstve dominovali na lopte.“