Stredoslováci boli v priamom súboji o konečné ôsme miesto úspešnejší.

Vlad Mazur (vpravo) dal dva góly.(Zdroj: Július Geľo)

ŠK Odeva Lipany – MŠK Rimavská Sobota 1:2 (0:1)
Góly:
52. Kraľovič – 16. a 86. Mazur. ŽK: Papp, Kraľovič – Petrán, Ľupták, Fajčík, Morháč, Sekulič. Rozhodovali: Vlčej – Weiss, Ferenc. Divákov: 150.
R. Sobota: Prošovský – Lačarak, Petrán, Sekulič, Uličný – Kuridze (79. Mikheiev), Fajčík (90. J. Balog), Morháč, Ľupták, Kelemen (90. Wurczel)– Mazur.

LIPANY/RIMAVSKÁ SOBOTA. Vo východnej skupine o udržanie sa v druhej lige sa hralo predposledné kolo. Rimavskosobotskí futbalisti si v ňom ulovili tri body. Na ihriskách súperov zaknihovali štvrtý triumf. Gemerčania išli do vedenia v 16. min., postaral sa o to Mazur. Lipany vyrovnali vďaka Kraľovičovi v 52. min. Výhru tímu z juhu Banskobystrického kraja zariadil v 86. min. Mazur. Dotiahol sa tak na Kelemena, doteraz najlepšieho strelca MŠK. Obaja majú momentálne na konte po štyri góly.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Vargic si dva mesiace do lopty nekopne. Môže za to pyrotechnika

„Pozitívne hodnotím zápas i prístup hráčov k nemu. Hrali sme o ôsme miesto, ktoré sme chceli dosiahnuť a aj sa nám to podarilo. Od začiatku sme boli aktívnejší. Súpera sme zaskočili. Ujali sme sa vedenia krásnym gólom Mazura, ktorému vynikajúco prihral Ľupták. V ďalšom priebehu prvého dejstva sme kontrolovali hru. Cez prestávku som upozorňoval hráčov, že súper začne druhý polčas tak, aby čím skôr vyrovnal. To sa aj stalo, po odrazenej lopte sa Lipanom podarilo vyrovnať. Bola to veľmi pekná strela z dvadsiatich metrov. Trochu nás to zaskočilo, ale po piatich – siedmich minútach sme znovu ožili. Mali sme veľmi dobré príležitosti na skórovanie, postupovali sme sami na bránu. Nemali sme však presnú finálnu prihrávku a v druhom prípade brankár chytil strelu Kelemena. Na druhej strane Prošovský zvládol dva zákroky. Zápas sme rozhodli po tom, ako dobre hrajúci Ľupták ušiel domácej obrane, prihral pred prázdnu bránu Mazurovi a ten dal tiesnený obrancom víťazný gól. Hráčom gratulujem k víťazstvu i predvedenému výkonu. Keby mali takýto prístup ku všetkým zápasom, mali by sme o osem – desať bodov viac,“ uviedol rimavskosobotský lodivod Csaba Csányi. Ten nemôže počítať s Vargicom, ktorému disciplinárna komisia pozastavila výkon športu na dva mesiace. Súvisí to s vnesením pyrotechniky do areálu popradského štadióna.