Oslabený ŠK Novohrad si poradil s Makovom (+ FOTO A VIDEO)

Domácim pomohol aj návrat Nigérijčana Besta.

ŠK Novohrad Lučenec - ŠK Javorník Makov 2:0 (1:0)
Góly:
Lopes, Best. ŽK: Lopes, Kováč, Szücs - Trajkovski, Tasič, Lavrovič, Pobijak. Divákov: 400. Rozhodovali: Jaroščiak, Kuba, Širanec.
ŠK Novohrad: Brauneis - Kováč, Cseri, Lopes, Višič (90. Badinka) - Pál, Husanik, Püšpöky (80. Bajzík), Borato - Szücs, Best (89. Dedinský).
Makov: Kovalik - Petrovič, Trajkovski, Janita (87. Blažek), Tasič - Zimka, Práznovský (90. Stolárik), Lojdl, Lavrovič - Pobijak, Kováčik.

LUČENEC. Po stredajšej (24.5.) predohrávke 30. kola, v ktorom ŠK Novohrad remizoval na pôde Tepličky, privítali v sobotu (27.5.) zverenci trénera Víztelekiho hráčov Makova.

Sieť hostí sa rozvlnila už v 11. min., kedy brankára Kovalika prekonal domáci Lopes 1:0. V nasledujúcich minútach boli aktívnejší domáci. Ich tlak pokračoval aj v 20. min., kedy Best strieľal nad bránu Makova. V šanci sa ocitol aj hráč hostí Zimka, no jeho pokus sa neskončil gólom. V 24. min. Borato preskúšal pozornosť brankára hostí. Tlak na súpera potom vyvinul aj Makov, no skóre sa do polčasu nezmenilo.

Stav sa mohol zmeniť už po prestávke. Szücsov center našiel Besta, ktorý vsietil gól. Arbiter však avizoval ofsajd. Best mal v zápase viacero dobrých šancí a jeho snahy sa zúročili v 59. min., keď zvýšil na 2:0. Svoj gól oslávil aj parádnym saltom. V 60. min. mohol Best svoj gól zopakovať, no jeho strela po Višičovom centri letela mimo. Peknou strelou z diaľky sa v 81. min. prezentoval hráč hostí Lojdl, no gólman Brauneis ju vyrazil na roh. Skóre sa tak do konca zápasu nezmenilo.

János Vízteleki, tréner ŠK Novohrad Lučenec: "Najskôr by som sa vrátil k predošlým zápasom. V Liptovskej Štiavnici sme chceli zvíťaziť a zabojovať o pozície v horných priečkach tabuľky, no mali sme problémy s hráčmi a rozhodcovia pískali proti nám. V Čadci bol náš výkon najmä v premieňaní šancí veľmi zlý a preto sme prehrali. V Tepličke nás bolo málo a nedokázali sme prestriedať a zmeniť taktiku hry. Remíza je pre nás v takomto prípade úspechom. Dnes sme hrali oslabení. Zranili sa Andy Kamendy, Ádám Urbán Oláh a Miško Kovanič. Slobodan Savič mal problémy s vízami a musel sa vrátiť do Srbska. Milan Vilhan si už dávnejšie na dnešný deň vyžiadal voľno kvôli rodinnej udalosti. Zo 14-členného kádra nám teda vypadlo 5 hráčov. Preto na lavičke sedeli iba dvaja dorastenci a náhradný brankár a niektorí hráči museli hrať na iných postoch. Napríklad Marko Püšpöky v obrane. Prvý polčas nevyšiel podľa našich predstáv. Cez prestávku sme zmenili rozostavenie a druhý polčas už bol viditeľne lepší. Výhra v dnešnom zápase bola pre nás povinnosťou. Vyzdvihol by som výkony Szücsa, Višiča a Besta. Ten nám prišiel pomôcť vďaka taktickému ťahu prezidenta klubu Miroslava Berana. Teraz sa budeme ešte snažiť nazbierať čo najviac bodov a dobre sa pripraviť na ďalšiu sezónu."

Načítavám video...

1. Kupujete alebo predávate byt? Týchto 5 vecí si skontrolujte!
  2. Ľudia si už neuvedomujú, že ich svet nekončí na vlastnom prahu
  3. Televízor s 8K rozlíšením je realitou. Kúpiť či čakať?
  4. Psychológ varuje rodičov: Nesnažte sa byť dokonalými
  5. EY Podnikateľ roka: hľadáme slovenské príbehy!
  6. Platíte si poistenie domova zbytočne?