Nedeľa, 20. august, 2017 | Meniny má Anabela

Džudistka Ivana Komlóšiová na tatami nezaváhala

Filip Páleš neokúsil trpkosť prehry. Veronika Útisová ťahá Lučenec za titulom.

RIMAVSKÁ SOBOTA. Druhé kolo ligovej súťaže žien, dorastencov i dorasteniek v džude sa uskutočnilo v Rimavskej Sobote. Tá prebieha turnajovým spôsobom.

Na juhu stredného Slovenska sa predstavila v ženskej kategórii Ivana Komlóšiová, ktorá začínala s džudom práve v Rimavskej Sobote. Elitná slovenská džudistka zápolila vo váhe do 70 kg a kraľovala v nej. Členka AŠK Slávia Trnava, ktorá však hájila dubnické farby, zdolala všetky štyri súperky. Komlóšiová zviedla najnapínavejší duel s Alexandrou Péterovou (Slávia STU Bratislava), pochádzajúcou z Lučenca. Tá skončila napokon tretia.

„Prvý i druhý zápas boli z môjho pohľadu celkom jednoduché. Nemala som v nich problémy, prebiehali podľa môjho scenára. Ťažšie som to mala v dueli s Geršiovou. Tá je síce dorastenkou, ale má výraznú sezónu, momentálne je vyzápasenejšia. Veľmi náročný bol posledný zápas s Péterovou, a to najmä po kondičnej stránke, keďže trval takmer osem a pol minúty. Saška je pre mňa nepríjemná súperka, lebo má nižšie ťažisko, potrápila ma,“ uviedla dvadsaťsedemročná Ivana. Tej chýba v súčasnosti turnajová prax, keďže ju limitujú zdravotné problémy.

Tabuľku ligy dorasteniek vedie priebežne so 64 bodmi Junior Lučenec, podieľajú sa na tom aj dve pretekárky Mladosť Relax Rimavská Sobota. Veronika Útisová vyhrala váhovú kategóriu do 48 kg, porazila obidve súperky, s ktorými sa stretla. Pre lučenecké družstvo vybojovala plný počet sedem bodov, rovnako tomu tak bolo na predchádzajúcom turnaji v Žiline. Tam absolvovala tri víťazné duely. Bronislava Škorňová (do 44 kg) obsadila po dvoch prehrách posledné tretie miesto. Kým tentokrát nezabodovala, v úvodnom kole obsadila v nižšej hmotnosti prvú priečku bez boja, nemala totiž žiadnu súperku. Pre Junior vtedy zabezpečila tri body.

Spomedzi dorastencov Mladosť Relax Rimavská Sobota sa doma v najlepšom svetle predviedol Filip Páleš, ktorý triumfoval vo váhe do 55 kg. O jednu priečku sa zlepšil v porovnaní s úvodným kolom ligy. Na pódiové pozície sa prepracoval tiež Bruno Kóšik (do 45 kg), ten skončil druhý. Zopakoval umiestnenie z predchádzajúceho turnaja v Žiline. V súťaži dorastencov štartuje dvanásť tímov, Soboťania figurujú po druhom kole s 36 bodmi na piatej priečke. V ich farbách zápolia aj pretekári z Lučenca.