Štvrtok, 24. máj, 2018 | Meniny má Ela

Dve výpravy Junioru naraz bojovali v dvoch krajinách

Lučeneckí džudisti sa počas jedného víkendu predstavili na turnajoch v Poľsku i v Maďarsku.

BOCHNIA/LUČENEC. Džudo klub Junior sa cez víkend (17.-18.6.) predstavil na netradičnej súťaži. Zverenci trénera Michala Bokora išli spolu s džudistami Mladosti Relax Rimavská Sobota bojovať o medaily do poľského mesta Bochnia na turnaj, ktorý sa uskutočnil 250 metrov pod zemou v bývalej soľnej bani. Turnaja sa mohli zúčastniť kategórie mini, mladší a starší žiaci a Junior mal zastúpenie v každej z nich. Šesťčlenná výprava z Lučenca sa musela popasovať so silnou konkurenciou vyše 500 pretekárov z 11 krajín.

„Dominik Drugda (34 kg) v kategórii mini zvíťazil v prvom zápase na ippon, no bolo to trápenie a nepredviedol džudo, na ktoré som u neho zvyknutý. Druhý zápas nezvládol, no súper ho potiahol do opráv, kde zvíťazil. Hoci sa snažil, vo štvrtom zápase prehral a spomedzi 34 pretekárov obsadil 9. miesto,“ priblížil Bokor. V rovnakej kategórii nastúpila aj Tereza Kováčová (52 kg). Ako jediná z celej výpravy vybojovala zlatú medailu, keď všetky tri súperky porazila na ippon. „Terezka ukázala svoju novú stránku, ktorú som u nej doteraz nevidel. Mala neskutočné nasadenie a bojovnosť a zlato si zaslúžila.“

Medailu si v kategórii mladších žiakov vybojovala aj stabilná medailistka Nina Hanzlíková (40 kg). Prvý zápas zvládla na ippon. V druhom sa na tatami postavila proti silovo lepšej pretekárke, ktorá Ninu v napínavom dueli porazila. V ďalších dvoch zápasoch však už predviedla výborné výkony a získala striebornú medailu. Lilly Podhorová (36 kg) vstúpila do turnaja výhrou na ippon. Druhý zápas prehrala s neskoršou víťazkou hmotnosti z Nemecka, ale súperka ju potiahla do opráv, odkiaľ sa prebojovala až do zápasu o 3. miesto. „Tam sa opäť stretla proti džudistke z Nemecka, takže mala rešpekt. Naši zverenci však boli dobre pripravení a boj o bronz tak lepšie zvládla Lilly,“ povedal tréner. V kategórii mladších žiakov reprezentoval Junior aj Samuel Pentka (46 kg). Podľa Bokora bol tento turnaj pre neho zatiaľ najvydarenejším. „Samo obsadil konečné piate miesto a bronz mu ušiel pomedzi prsty, no musím ho pochváliť, pretože každým turnajom je lepší.“

Posledným pretekárom Junioru bol Patrik Gibaľa (38 kg). V kategórii starších žiakov štartoval s váhovou nevýhodou, keďže jeho súperi boli ťažší aj o šesť kilogramov. Technicky bol pripravený dobre. Váha však rozhodla a Patrik sa v Poľsku neumiestnil. Napriek tomu si polovica výpravy Junioru priviezla medaily, čo je podľa trénera vynikajúci výsledok. „Ďakujem Mladosti Relax Rimavská Sobota za možnosť vycestovať s nimi na turnaj i Zuzke Halajovej za pomoc. Tradičné ďakujem patrí aj našim sponzorom – firmám Ekoltech, TSV Papier, Europak, MaM & co. a mestu Lučenec,“ uzavrel Bokor.

Úspech na maďarskej pôde

Okrem turnaja v Poľsku sa Junior počas toho istého víkendu predstavil aj na súťaži v maďarskom meste Pápa. Šesť džudistov tam pod vedením trénera Marcela Pivarčiho reprezentovalo nielen klub, ale aj mesto Lučenec. A podarilo sa im to výborne, pretože každý z nich si domov priviezol medailu. Pre nádejných džudistov to bol jeden z prvých krokov na ich súťažnej dráhe.

„Adam Mihály (56 kg) v kategórii mini porazil oboch svojich súperov na ippon a získal zlatú medailu. Rovnaký úspech v mini dosiahla aj Nora Hanková (36 kg). Striebrom z kategórie mini sa môžu pochváliť Filip Nemčický (36 kg) a Rado Beracka (33 kg) a aj Tamina Barcíková (56 kg) v kategórii mladších žiakov,“ vymenoval tréner Junioru Michal Bokor. Posledným reprezentantom lučeneckého klubu bol Norbi Gál (38 kg), ktorý si domov priviezol bronzovú medailu. „Ďakujem trénerovi Marcelovi Pivarčimu, nášmu niekdajšiemu trénerovi Dušanovi Spurnému a vďaka za podporu patrí mestu Lučenec,“ doplnil Bokor.

1. Letnú kúpeľnú sezónu otvoria v Dudinciach vo veľkom štýle 627
  2. Jazero pri Lučenci ovládli motosurferi, Kubinec mieri za titulom majstra sveta Foto 582
  3. Ich obetavá práca nezostala bez povšimnutia, pýšia sa titulom Sestra roka 445