Pondelok, 16. júl, 2018 | Meniny má Drahomír

So sezónou je spokojný aj tím baníkov z Kalinova

Podľa Róberta Kolku, člena realizačného tímu, je dôležité, že mužstvo vo väčšine zápasov predviedlo pekný futbal.

TJ Baník Kalinovo.(Zdroj: Archív R.K.)

KALINOVO. Kalinovskí baníci majú za sebou ďalší vydarený ročník v III. lige, a to aj napriek tomu, že oproti zimnej prestávke sa v tabuľke posunuli o jednu priečku nižšie. Aj keď zverencom trénera Juraja Randlíseka ušlo medailové umiestnenie len o kúsok, podľa Róberta Kolku, člena realizačného tímu TJ Baník Kalinovo, vládne v tíme spokojnosť.

„Dôležité je, že sme v drvivej väčšine zápasov predvádzali pekný futbal, ktorý naši nároční domáci fanúšikovia počas celej sezóny odmeňovali pozápasovým potleskom,“ začal Kolka. Ku konečnému výsledku podľa jeho slov prispelo aj hosťovanie Erika Ľuptáka v Rimavskej Sobote. Streleckej úlohy sa zhostil Vlado Pešič, ktorý však často musel zaskakovať aj na stopérskom poste a Kalinovo tak nemalo taký silný útok ako v jesennej časti. „Počnúc brankárom cez obranu, zálohu až po útok všetci sa snažili plniť pokyny trénera a myslím, že sa im to darilo,“ zhodnotil Kolka.

Počas zimnej prestávky sa baníci posilnili o trojicu hráčov z MŠK Novohrad. Rado Vančo, Adam Cigánik a aj Marek Majkút sa podľa člena realizačného tímu adaptovali rýchlo a boli pre mužstvo prínosom. „Chceli by sme, aby v našom mužstve pokračovali aj v budúcej sezóne. Sila nášho mužstva je v tom, že ho máme vyvážené a skúsené.“

Aj vyváženosť a skúsenosť mužstva stála za zápasmi s dobrými výsledkami. Cenné bolo domáce víťazstvo nad Novou Baňou (6:0), Čadcou (3:0) či výhra v Námestove (1:0). Najlepší zápas jarnej časti bolo stretnutie s Liptovským Hrádkom, v ktorom Kalinovo zdolalo lídra súťaže (2:1). „Boli však aj stretnutia, na ktoré by sme najradšej zabudli. Spomeniem zápas v Krásne (0:3), doma s Liptovskou Štiavnicou (0:0) a hlavne posledný domáci zápas s Tepličkou (2:3). Tam sme prehajdákali prvý polčas a ani dobrý výkon z druhého polčasu už nestačil na zisk bodov, ktoré v konečnom účtovaní chýbali,“ povedal Kolka.

Ďalšia sezóna bude pre tradičné treťoligové tímy omnoho náročnejšia, nakoľko svoje schopnosti otestujú aj s klubmi z II. ligy. Na tieto stretnutia bude potrebná dobrá príprava a stabilita na každom poste. „Preto sme sa rozhodli káder z jarnej časti, ktorý chceme každopádne udržať, doplniť o druhého brankára a stredného záložníka, pretože to boli posty, kde sme nemali alternatívu náhrady. Mená však ešte nechcem konkretizovať, kým to nebude isté,“ vysvetlil Kolka. Riešiť sa budú aj Erik Ľupták a Peter Radič, ktorým sa skončilo hosťovanie. Mateja Blahutu skúša Zvolen a rozhodnutie o svojom ďalšom účinkovaní čaká aj Marka Püšpökyho, ktorý sezónu ukončil v drese MŠK Novohrad.

„Na záver by som chcel poďakovať všetkým, čo mali dočinenia s futbalom v Kalinove. Začnem divákmi, lebo pre tých sa futbal hrá. Ďakujeme im za krásnu futbalovú kulisu a pekné povzbudzovanie počas celej sezóny. Hospodárom, usporiadateľom, sponzorom, obecnému úradu a zastupiteľstvu, bez podpory ktorých by sme toto nedosiahli. Na koniec som si nechal hráčov a trénera. Táto garnitúra s malými zmenami a stabilným trénerom to ťahá v III. lige už sedem rokov. Verím, že aj ôsma sezóna bude úspešná a tých 101 víťazstiev ktoré sme zatiaľ pod vedením Juraja Randlíseka zaknihovali, nebolo posledných a budú pribúdať,“ zakončil Kolka.

1. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  2. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí