Mimel Lučenec - ŠK Slovan Bratislava 4:6 (2:4)
Góly:
Fehérvári 2, Rutkaj, Viana - M. Zdráhal 2, Haľko, Rick, Záruba, Bahna. ŽK: Rutkaj - Bahna. Divákov: 700. Rozhodovali: Budáč, Polomský.
Lučenec: Oberman, Mikuš - Csaba, Fehérvári, Brunovský, Kuhajdík, Rutkaj, Máč, Viana, Neto, A. Hricov, Kočiš, Mišo.
Bratislava: Karpiak, Brndiar - Záruba, Rick, A. Zdráhal, Kyjovský, M. Zdráhal, Kozár, Haľko, Michalec, Bahna, Belaník, Péchy.

LUČENEC. Mimel Lučenec odohral v piatok 8. septembra posledný prípravný zápas pred novou sezónou v najvyššej slovenskej futsalovej súťaži. Na palubovke športovej haly Arena sa predstavil viacnásobný majster Slovenska ŠK Slovan Bratislava (predtým Slov-Matic FOFO Bratislava).

Hostia sa od začiatku tlačili do útoku a ich snaha vyvrcholila úvodným gólom M. Zdráhala. Brankára Obermana prekonali Slovanisti aj v 4. min. Strelcom druhého gólu bol Haľko - 0:2. Za domácich peknou akciou pohrozil Brazílčan Viana a neskôr aj duo Kuhajdík - Fehérvári. K slovu sa opäť dostali hostia, keď opäť M. Zdráhal v 9. min. zvýšil ich vedenie na 3:0. Krátko na to sa gólovo zapísali aj Lučenčania, ktorých strelecký účet otvoril Rutkaj. Štvrtý gól Slovana sa pokúsil pridať Serbin, no Oberman zabránil strele nohou. Krátko na to sa trio Fehérvári, Kuhajdík a Viana dostalo do prečíslenia a posledný menovaný strelil kontaktný gól na 2:3. Pred koncom prvého polčasu predviedli hostia peknú akciu, keď sa pohrali s obranou Lučenca a Rickove zakončenie rozvlnilo domácu sieť - 2:4.

Druhú dvadsaťminútovku otvoril gólom Fehérvári, ktorý prekonal brankára Karpiaka - 3:4. Tvrdú delovku vyslal hráč hostí Záruba, no trafil iba tyč. Zverenci Mariána Berkyho si v 2. polčase vyskúšali aj hru bez brankára. K strele sa podujala aj ďalšia z posíl Lučenca Brunovský, ale jeho pokus nemieril medzi tri žrde. Karpiakovu pozornosť preskúšal aj druhý Brazílčan Alves Neto. Na opačnej strane sa pokúsil presadiť Záruba a bol úspešný - 3:5. Šiesty gól domáci inkasovali počas hry bez brankára. Jeho strelcom bol Bahna - 3:6. Skóre stretnutia na 4:6 uzavrel gólom Fehérvári.

Diváci mohli vidieť kvalitný a najmä rýchly futsal. Na palubovke nebol čas na oddych, akcie sa striedali na oboch stranách a domáci Mimel Lučenec dal futsalovému Goliášovi z Bratislavy poriadne zabrať.

Na Lučenec teraz čaká prvý extraligový zápas, v ktorom privíta ŠK Makroteam Žilina. Strernutie sa odohrá v piatok 15. septembra od 19.00 hod. v športovej hale Arena v Lučenci.