Novohradský klub si v závere pracovného týždňa zaknihoval ďalšie víťazstvo.

Mimel Lučenec - FK Dragons Podolie 10:1 (5:0)
Góly:
Viana 4, Fehérvári 2, Rutkaj 2, Kuhajdík, L. Hricov - Bobocký. ŽK: Kočiš. Divákov: 650. Rozhodovali: Wojčík, Botka.
Lučenec: Oberman (Mikuš) - Csaba, L. Hricov, Fehérvári, A. Hricov, Brunovský, Viana, Máč, Kuhajdík, Kočiš, Hrnčiar, Mišo, Rutkaj.
Podolie: Trebatický - Drexler, Bobocký, Tuka, Gajdošík, Šurin, Šimor.

LUČENEC. Extraligová sezóna Mimelu Lučenec má stále prívlastok víťazná. Berkyho a Csányiho zverenci uspeli aj v 3. kole proti FK Dragons Podolie (6.10.). Tí inkasovali gól už po pol minúte, keď Viana prekvapil obrancu Podolia a otvoril skóre. Pár sekúnd na to sa sieť hostí opäť rozvlnila. Strelcom gólu bol kapitán Fehérvári. Hostia prišli do Lučenca iba v sedemčlennej zostave a tak značnú časť 1. polčasu dôsledne bránili. Domácim sa ich defenzívu podarilo do prestávky prekonať ešte trikrát. Do streleckej listiny sa zapísal Rutkaj a dvakrát Viana, ktorý gólom v 17. min. spečatil svoj hetrik. Sedem statočných "drakov" podržal aj brankár Trebatický, ktorý vychytal niekoľko istých gólových šancí. Domáci brankár Oberman v opačnej bráne veľa práce nemal.

Aj začiatok 2. polčasu priniesol rýchly gól. Akciu Fehérváriho a Kuhajdíka zakončil Rutkaj na 6:0. V 24. min. sa po brejku presadilili aj hostia, ktorí gólom Bobockého znížili na 6:1. Odpoveď na seba nenechala dlho čakať a Kuhajdík o minútu neskôr pridal siedmy gól domácich. Hráči Podolia sa v 2. dejstve viac tlačili dopredu, no gólmana Obermana a neskôr aj striedajúceho Mikuša sa im už prekonať nepodarilo. Naopak, za domácich sa ešte po pekných akciách presadili Lukáš Hricov, Fehérvári a na konečných 10:1 uzavrel Brazílčan Viana.

Stretnutie síce nemalo také tempo, ako prvý extraligový zápas proti Žiline, no dôležité tri body ostali doma a tréneri novohradského mužstva poslali do hry každého futsalistu zo zostavy. Najbližšie sa Mimel Lučenec predstaví 20. októbra na palubovke trnavského FC Bíli Andeli - futsal.