Diváci si v piatkovom zápase prišli na svoje.

Zľava Marián Berky, Anton Brunovský a Attila Fehérvári.Zľava Marián Berky, Anton Brunovský a Attila Fehérvári. (Zdroj: Jozef Mikuš)

Mimel Lučenec - MIBA Banská Bystrica 4:4 (2:4)
Góly:
Brunovský, Viana, Máč, Rutkaj - Greško 2, Konder, Dobrota. ŽK: Fehérvári, A. Hricov - Greško, Čief, Rafanides. ČK: Dobrota. Divákov: 800. Rozhodovali: Peško, Bohun.
Lučenec: Rusnák (Mikuš) - Csaba, L. Hricov, Fehérvári, A. Hricov, Brunovský, Viana, Máč, Kuhajdík, Kočiš, Rutkaj, Ferreira, Hrnčiar.
Banská Bystrica: Krejčí (Mráz) - Konder, Plško, Greško, Čief, Dobrota, Prokaj, Rafanides, Tužinský, Jakuba, Samson.

LUČENEC. V prvý novembrový piatok (3.11.) sa v lučeneckej Arene odohralo stretnutie 6. kola futsalovej extraligy medzi klubmi Mimel Lučenec a MIBA Banská Bystrica.

Domáci v úvode zatlačili Bystričanov na ich polovicu. K strele sa podujal Viana, ale brankár Krejčí vytlačil na roh. Ďalší pokus "lučeneckého Brazílčana" v 2. min. už bol úspešný - 1:0. Lučenec pokračoval v tlaku a hostia čakali na rýchle brejky. V 5. min. sa im podarilo vyrovnať, autorom gólu bol Konder. Následné šance Greška a Rafanidesa zneškodnila nová posila domácich - gólman Rusnák - ktorý v bráne nahradil zraneného Obermana. Za domácich sa skúsili presadiť bratia Hricovci, Brunovský či Rutkaj, no skóre sa nezmenilo.

Oba tímy si vytvárali šance a ako prví jednu z nich premenili hostia, keď v 12. min. poslal Greško Banskú Bystricu do vedenia. Gól hostí nabudil a už o 3 min. neskôr Dobrota hlavou zvýšil na 3:1. Rozbehnutí Bystričania krátko na to pridali z brejku aj štvrtý gól. Do streleckej listiny sa zapísal Greško. V poslednej minúte 1. polčasu znížil Brunovský na 2:4.

V útočnej hre sa na palubovke pokračovalo aj po prestávke. Domáci dobýjali bystrickú bránu, no pokusy Fehérváriho či Brunovského skóre nezmenili. Lučenčania to skúšali ďalej a v 27. min. boli ich snahy korunované kontaktným gólom z kopačky Máča - 3:4. Domáci futsalisti ožili a zvyšovali tlak za silnej podpory z tribún. Pressing sa Lučencu vyplatil a Rutkaj v 31. min. vyrovnal stav stretnutia - 4:4.

Do útoku sa tlačili aj Bystričania, ale stroskotali na domácej obrane, brankárovi Rusnákovi alebo na nepresných pokusoch. Veľkú šancu mali v 33. min. Lučenčania, ale hosťujúci Dobrota strelu zblokoval rukou, za čo si vyslúžil ČK. Domácim tak doprial presilovku a pokutový kop. Sieť sa však nerozvlnila, keďže Krejčí vystihol smer Fehérváriho strely.

Novohradčania za masívneho skandovania naďalej tlačili, no oslabení hostia odolali. Už sa zdalo, že sa Lučenec dostane do vedenia po nechytateľnej delovke Fehérváriho, no rozhodca pred jeho pokusom odpískal faul na Rutkaja a gól tak neplatil. Záverečné minúty boli napínavé. Hral sa rýchly a útočný futsal, gólmani zachraňovali, diváci skandovali a obe mužstvá sa pokúšali streliť vedúci gól. Ani jednej strane sa to už nepodarilo a tak si kluby po dramatickom zápase body podelili.

Najbližšie sa Mimel Lučenec predstaví 9.11. na palubovke futsalového majstra a zatiaľ neporazeného Slovanu Bratislava.