Pondelok, 26. júl, 2021 | Meniny má Anna, HanaKrížovkyKrížovky

Soboťanky si poradili s Brusnom

Volejbalistky Slovana na Horehroní nezaváhali. V ich zostave nastúpila ďalšia Poltárčanka.

VK Kúpele Brusno – VK Slovan Rimavská Sobota 0:3 (-18, -24, -20), 0:3 (-5, -19, -15)
VK Slovan R. Sobota: R. Kubaliaková, Panicová, Kudlíková ml., J. Kubaliaková, Žírošová, Majerová – liberka Szőkeová (Chebeňová).

BRUSNO/RIMAVSKÁ SOBOTA. Prvá liga Východ vo volejbale žien pokračovala piatym kolom. Hráčky VK Slovan Rimavská Sobota sa predstavili v Brusne a naplnili úlohu favoritiek. V ich farbách debutovala Júlia Majerová, ktorá prišla na hosťovanie z MVK Poltár. So Soboťankami sa pripravuje od septembra, jej príchod sa ale administratívne doriešil iba pred týždňom. Do súťažného kolotoča sa vrátila po dlhom čase. VK Kúpele Brusno účinkuje v ženskej kategórii premiérovo. Priebežne tretí tím v tabuľke hral na palubovke predposledného siedmeho. V kádri nováčika súťaže sú dve hráčky, ktorých materským klubom je VK Iskra Hnúšťa – Tereza Štefániková a Olívia Slováková.

Prečítajte si tiež: Fiľakovská liga odštartovala zápasmi prvého kola Čítajte

Rimavskosobotský tím vstúpil do prvého duelu dobre, úvodné dejstvo si ukoristil bez ťažkostí. V tom druhom si dlho udržiavali vedenie domáce hráčky, rozuzlenie napokon priniesla napínavá koncovka. Uspešnejšie v nej boli Soboťanky. Do tretieho setu vykročilo lepšie Brusno, vypracovalo si postupne náskok 15:9, slovanistky však v ďalšom priebehu zapli na vyššie obrátky a doviedli set i zápas do víťazného konca. Rimavská Sobota triumfovala nad Brusnom 3:0.

Druhý zápas začali slovanistky výborne, v jeho prvom sete doslova vyprášili a zahanbili Brusno, ktoré získalo iba päť lôpt. Druhé dejstvo sa stalo presvedčivo záležitosťou Soboťaniek. Rimavská Sobota kraľovala tiež v treťom dejstve, nedala súperkám žiadnu šancu na zvrat a porazila Brusno znovu 3:0.

„Dosiahli sme dve víťazstvá z kategórie „povinných“. V prvom stretnutí sme však mali trochu zmätok v postavení hráčok, ťažšie sme sa rozbiehali. Úvodný set druhého zápasu bol v našom podaní excelentný. V druhom a treťom dejstve sme potom hrali len toľko, koľko sme potrebovali,“ povedala kormidelníčka VK Slovan Rimavská Sobota Alena Kudlíková st. Na netradičnom poste blokárky nastúpila Jana Kubaliaková. „V pohode to zvládla. Myslím si, že hráčky ako ona zahrajú v tejto súťaži všetko,“ konštatovala trénerka kolektívu z Gemera. Jej zverenky sa posunuli z tretieho na druhé miesto v tabuľke (osem víťazstiev, dve prehry – 23 bodov).