Štvrtok, 20. september, 2018 | Meniny má Ľuboslav(a)

Soboťanky poskočili na líderskú pozíciu

Hráčska vyzretosť slávila úspech v zápolení s mladíckym elánom. Slovan si udržiava domácu neporaziteľnosť.

VK Slovan Rimavská Sobota.(Zdroj: Attila Gecse)

VK Slovan Rimavská Sobota – MVK Stropkov 3:1 (20, -16, 15, 23), 3:1 (23, 22, -15, 24)
VK Slovan R. Sobota:
Megelová, Kudlíková ml., Kačániová, J. Kubaliaková, Žírošová, Panicová – liberky Chebeňová, Majerová (Uhrinová).

RIMAVSKÁ SOBOTA. Priaznivci volejbalu si prišli na svoje. Magnet siedmeho kola prvej ženskej ligy Východ sa hral na Gemeri. Hráčky MVK Stropkov sem pricestovali ako líderky súťaže. Družstvo VK Slovan Rimavská Sobota figurovalo na druhej priečke. V bitke o prvé miesto sa hral kvalitný a dramatický volejbal. Zároveň priniesol veľkú konfrontáciu skúsenosti s mladosťou. Stropkovčanky patria medzi elitu na Slovensku v juniorskej kategórii. Na juhu Banskobystrického kraja sa predstavili s juniorským tímom posilneným o dve vekom ženy, pričom jedna z nich si zahrala v minulosti extraligu.

Do prvého stretnutia vstúpili lepšie Soboťanky. V úvodnom sete dominovali, akurát v jeho závere dovolili východniarkam upraviť skóre. V tom druhom sa karta obrátila. Od začiatku tvrdili muziku Stropkovčanky. Ukázali, že neprišli predať kožu lacno. Tretie dejstvo začali slovanistky veľmi rázne, vypracovali si náskok 14:2 a s prehľadom si ho ukoristili. Rozuzlenie štvrtého setu priniesla koncovka, úspešnejšia v nej bola Rimavská Sobota a zdolala Stropkov 3:1.

Slovan si udržiaval v úvodnom sete druhého zápasu vedenie, lenže v koncovke si skomplikoval situáciu, hráčky MVK sa ani za nepriaznivého stavu 15:23 nevzdávali. Domáci kolektív však napokon získal tento set. V tom druhom viedla Rimavská Sobota 20:10, no Stropkovčanky zabojovali, a tak museli byť domáce do poslednej lopty ostražité. Ale zvládli to. V treťom sete sa hralo podľa nôt východniarok. Do napínavej koncovky vyústilo štvrté dejstvo. MVK viedol 23:20, lenže Slovan vyrovnal. Východniarky potom išli do vedenia, no následný setbal nevyužili, za čo pykali. Soboťanky pokorili Stropkov znovu 3:1. Trikrát sa teda rozhodovalo v koncovkách.

Rimavskosobotské hráčky zabrali proti Stropkovu naplno, odviedli skutočne dobrú prácu a víťaznú sériu natiahli na osem zápasov. Navyše, poskočili z druhého na prvé miesto (dvanásť výhier, dve prehry – 34 bodov). Slovan tým pádom triumfoval v prvej polovici základnej časti súťaže.

„Som, samozrejme, spokojná s tým, že sme dosiahli dve víťazstvá. Pravdupovediac, veľmi som to neočakávala. Odohrali sme dobré zápasy, ktoré boli zároveň ťažké. Najväčšie problémy sme mali na príjme. Stropkovčanky mali veľmi dobré bloky a v poli tiež vychytali lopty. Vďaka skúsenostiam sme ich však porazili. Tentokrát sme zahrali trochu lepšie v poli, aj vďaka Kačá-niovej. Tešíme sa z toho, že sme na prvom mieste. Ale beriem to celé reálne. Pred nami je ešte veľa zápasov. Nebudeme v každom z nich v kompletnom zložení,“ uviedla kormidelníčka VK Slovan Rimavská Sobota Alena Kudlíková st. Tá bola rozladená z toho, koľko hráčok mala k dispozícii v tréningovom procese pred stretnutiami so Stropkovom. Vlani Soboťanky podľahli MVK vo všetkých ôsmich dueloch.

1. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  1. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  2. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

V Krtíši pracujú na kruhovom objazde, doprava je obmedzená

Vodiči by po tomto úseku mohli začať jazdiť začiatkom novembra.

Memoriál Danky Gálovej ovládol Výber regiónu

Do zoznamu víťazov tradičného turnaja pribudol nový tím. Hnúšťanská Iskra skončila na druhom mieste.