Víťazný návrat Kruna Krajnoviča do Lučenca (+ FOTO A VIDEO)

Krunoslav Krajnovič.(Zdroj: Jozef Mikuš)

BKM Lučenec - IMC Slovakia Považská Bystrica 104:59 (54:33)
Body za BKM Lučenec:
Vranješ 25 (6), Sarna 16, Griffin Jr. 16, Smik 12, Jackuliak 10 (1), (Radenkovič 13, Pánis 9, Pipíška 2, Bendík 1). Divákov: 950. Rozhodovali: Turček, Mlynarčík, Begáni.

LUČENEC. Športová hala Arena bola v sobotu (20.1.) dejiskom nadstavbového stretnutia medzi domácim Lučencom a Považskou Bystricou. Hostia sú víťazmi základnej časti 1. ligy skupiny Západ.

Pred novohradským publikom sa po prvýkrát predstavila nová posila zo zámoria Johnny Griffin Jr. a na lavičke BKM sedel fanúšikom známy Kruno Krajnovič.

Prečítajte si tiež: Ľudia z jednej ulice v Lučenci sa v daždi hanbia chodiť do mesta (+ FOTO)

Domáci celok bol od úvodu aktívny a hráči svoje rýchle útoky doťahovali do úspešného konca. V úvodných minútach si prvé body v drese BKM pripísal aj Griffin Jr. Vyše dve minúty pred koncom 1. štvrtiny sa Lučenec, aj vďaka trojkám Vranješa a Jackuliaka, odlepil na desaťbodový náskok. Smik uzavrel prvé dejstvo výsledkom 30:17.

Lučenec naďalej držal nasadené tempo a približne v polovici 2. štvrtiny bol náskok už vyše 20 bodov. Hostia sa chytali len ťažko. Bodovo sa darilo najmä skúsenému Svitekovi. Polčas sa skončil výsledkom 54:33.

Kvalitná hra domácich basketbalistov pokračovala aj po prestávke, vďaka čomu si vytvorili až 30-bodový náskok. Zápas sa potom už iba dohrával. Všetci hráči Lučenca predviedli výkony a stretnutie ukončili vysokou výhrou 104:59. Hra sa určite páčila aj početnej diváckej kulise. Atmosféra v hale v niektorých momentoch pripomínala extraligu.

BKM Lučenec odohrá najbližší zápas v hlavnom meste proti BK ŠKP Štart Bratislava (3.2.)

BKM Lučenec podporujú: mesto Lučenec, Miroslav Tóth – ELEKTRO M.T., KAM RENT s.r.o., ERNSTPROFIL s.r.o., TRANSSILV s.r.o., Stavebné Stroje Slovakia s.r.o., JAKOMAT s.r.o.,Hotel Clavis, Dvor u Moniky, CBS-Bos s.r.o.,Slovexpres – autoslužby-Peter Kucej, EX PRINT – František Šándori, 23 FOOD COMPANY s.r.o., Milan Brada - Bagetka Puccino, Gabriel Molnár – Creative, ARKON a.s., M-MARKET Reality, s.r.o., CONSTRUCT, s.r.o., IKE, spol. s r.o., Piváreň Krokodíl, RETRO LC s.r.o.

1. Čerešne dozreli: Aj po zmenách na hypotekárnom trhu chutia!
  2. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  3. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí