Pondelok, 17. december, 2018 | Meniny má Kornélia

Rozprávka v réžii Lučenca. Slovan padol Mimelu k nohám (+ FOTO A VIDEO)

Futsalisti Mimelu Lučenec odplatili majstrovi z Bratislavy vysokú jesennú prehru.

Mimel Lučenec.(Zdroj: Jozef Mikuš)

Mimel Lučenec - ŠK Slovan Bratislava 4:2 (3:1)
Góly:
Viana 2, Fehérvári, Ferreira - Kyjovský 2. ŽK: Bartošek (BA). Divákov: 1000. Rozhodovali: Bohun, Peško.
Lučenec: Oberman (Klema) - Csaba, Hricov, Ferreira, Kočiš, Brunovský, Fehérvári, Kuhajdík, Petík, Steinwandter, Sobral, Viana.
Bratislava: Brndiar (Karpiak) - Kyjovský, Rick, Kozár, Haľko, Belaník, Rischer, A. Zdráhal, Bartošek, Solano, M. Zdráhal, Péchy, Rafaj.

LUČENEC. Lučenecká Arena bola v piatok (16.2.) dejiskom očakávaného zápasu. Domáci Mimel Lučenec privítal v tejto sezóne neporazeného viacnásobného futsalového majstra ŠK Slovan Bratislava.

Novohradčania mali hosťom čo odplácať. V prvom vzájomnom zápase sezóny Mimel prehral na bratislavskej pôde vysoko 1:17.

Úvod ako z rozprávky

Po úvodnom oťukávaní sa k strele podujal domáci kapitán Fehérvári, ale brankár Brndiar sa nedal zaskočiť. Vzápätí boli v šanci aj domáci Ferreira so Steinwandterom, ale skóre sa nezmenilo. Lučenec potom vytvoril na súpera tlak, ktorým začal písať prvú rozprávkovú kapitolu domácich. Jej autorom bol Viana, ktorý otvoril skóre zápasu (1:0).

Prečítajte si tiež: Začal sa rok súťaží. Prvá je situovaná do Novohradu (+ FOTO)

Krátko na to sa k slovu dostal ten istý hráč, aby zopakoval svoju technickú vyspelosť a zvýšil stav na 2:0. Za hostí pohrozili Rick aj Kozár, ale domáci gólman Oberman vyťahoval jeden zákrok za druhým.

Eufória tisícky divákov sa vystupňovala šesť minút pred prestávkou, keď Fehérvári našiel pred bránou Ferreiru a ten nekompromisne zvýšil na 3:0. Slovanisti sa nevzdávali a svoje ofenzívne snahy korunovali znížením stavu na 3:1. Autorom gólu bol Kyjovský.

Senzácia sezóny

Po prestávke bola hra opatrnejšia. Obe mužstvá vyčkávali na chybu súpera. Hostia tlačili domácich pred ich bránu, ale prekonať pozornú defenzívu na čele s Obermanom bolo nemožné. V obrovskej šanci sa ocitol Kyjovský. Z metrovej vzdialenosti však netrafil do odkrytej brány.

Prečítajte si tiež: Džudisti Katsuda zbierali medaily v Maďarsku

Naopak, rozprávka Mimelu Lučenec pokračovala. Šesť minút pred záverečným hvizdom sa presadil skúsený Fehérvári a zvýšil na 4:1. Slovanisti sa po tomto góle rozhodli hrať power-play.

Lučenec dlho odolával, no koncentrovaný výkon Bratislavčanov vyústil do gólu v domácej sieti (4:2). Autorom bol opäť Kyjovský. Hostia naďalej pokračovali v power-play, ale Novohradčania už víťazstvo z rúk nepustili. Spokojní diváci ich za výhru a predvedený výkon odmenili obrovským potleskom.

Extraligový nováčik Mimel Lučenec tak zrežíroval senzáciu tejto sezóny, keď zdolal dovtedy neporazené mužstvo a výhrou pred domácimi fanúšikmi mu odplatil jesennú prehru.

10.FK Dragons Podolie 16 2 1 13 27:117 7

1. Hovoriaci prekladač reči do vrecka Langie - až 52 jazykov!
  2. Nezabudnite na sporenie na dôchodok! Ušetríte na daniach
  3. Nestíhate nakupovať darčeky?
  4. Venujte na Vianoce darček plný informácií!
  5. Vzťah k seniorom chce zmeniť výzvou
  6. Bangkok, Phuket, pláže, chrámy: Za 13 dní to naj z Thajska
  7. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?