Lučenec zdolal trnavských futsalistov aj v druhom zápase

Mimel Lučenec.Mimel Lučenec. (Zdroj: Jozef Mikuš)

FC Bíli Andeli - Mimel Lučenec 4:8 (2:4)
Németh, Mikulišin, Dzíbela, Bajbák - Viana 3, Melo 3, Ferreira 2. ŽK: Dzíbela, Putera - Brunovský, Steinwandter. Divákov: 400. Rozhodovali: Belavý, Budáč.
Bíli Andeli: Alchus, Putera - Brestovanský, Cintula, Áč, Adámek, Ťažký, Németh, Gumbír, Holka, Mikulišin, Dzíbela, Babják, Humel.
Lučenec: Oberman, Klema - Viana, Brunovský, Kočiš, Hricov, Fehérvári, Kuhajdík, Steinwandter, Sobral, Melo, Rutkaj, Ferreira, Ptík.
Stav série: 2:0 pre Mimel Lučenec (hrá sa na tri víťazné zápasy).

Po prehre v prvom zápase v pomere 0:7, chceli Trnavčania doma sériu vyrovnať. V 4. minúte však priťukol po kombinácii Melo loptu Ferreirovi a ten bombou otvoril skóre – 0:1. O minútu neskôr stratil po hraničnom zákroku loptu Cintula, rozhodca nechal hru bežať a Melo po brejku upravil už na 0:2. Ten istý hráč sa v 7. minúte šikovne obtočil okolo brániaceho hráča a bolo 0:3.

Prečítajte si tiež: Tomáš Pánis: Gemerčan v službách Novohradu Čítajte

Nasledoval oddychový čas domácich. Miesto zdramatizovania však prišla ďalšia obrovská chyba a Melo zaznamenal v 10. minúte hetrik – 0:4. V závere polčasu však po rohu najskôr znížil hlavou na 1:4 Dzíbela, po ňom prekvapil brankára strelou z priameho kopu Németh a Trnavčania sa ešte do polčasu vrátili do hry – 2:4.

V úvode druhého polčasu však Lučenčania odskočili na 2:5 a neskôr dal definitívu zápasu po brejku traja na jedného Fereirra – 2:6. O chvíľu už bolo 2:7 a Trnavčania sa odhodlali k hre bez brankára. Hoci sa im túto výhodu podarilo pretaviť do gólu, bolo to málo a po prehre 4:8 prehrávajú v sérii už 0:2. Všetky góly hostí zaznamenali hráči z Brazílie. V najbližšom zápase tak Andeli budú čeliť lučeneckému mečbalu. (zdroj: Stanislav Cibulka - mytrnava.sme.sk)

O postupe do semifinále sa tak môže rozhodnúť už budúci piatok. Tretí štvrťfinálový zápas sa odohrá v piatok 23. marca od 19.00 hod. v športovej hale Arena.

Marián Berky, tréner Mimelu Lučenec: "Na zápas sme vycestovali s jediným cieľom - pokúsiť sa vyhrať. Vedeli sme, že to v Trnave bude veľmi náročné. Majú veľkú podporu fanúšikov a doma hrajú o sto percent lepšie. Hráčom som prízvukoval, aby boli po celý zápas koncentrovaní a sústredili sa len na hru, čo sa nám darilo. Strelili sme štyri krásne góly v rýchlom slede a to rozhodlo. Škoda, že sme poľavili a súper do konca prvého polčasu znížil na rozdiel dvoch gólov, čo im dalo nádej a začali si viac veriť. Boli viac nebezpeční a dôraznejší v súbojoch. V druhom polčase hráči opäť spĺňali taktické pokyny, strelili tri góly (2:7) a zápas rozhodli v náš prospech. Trnava začala hrať power-play (10 min.). My sme dobre bránili, aj keď nám strelili jeden gól (3:7). Zápas sme už iba dohrávali. Obidva tímy ešte pridali po jednom góle a celkový stav tak upravili na 4:8. Chcem sa poďakovať všetkým našim hráčom za predvedený výkon a takisto našim fanúšikom, ktorí merali cestu do Trnavy."

10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 303

MŠK Novohrad Lučenec - jeseň sezóny 2020/21.

Čo je nové v kabíne lučeneckého klubu? Pýtali sme sa trénera M. Kéryho.

3 h
Trojskokan Tomáš Veszelka (vľavo) s trénerom Michalom Švarkom.

Rodák z Lučenca podstúpil operáciu kolena.

6 h
Na mieste nehody.

Pri dopravnej nehode sa zranili dve osoby.

9 h

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.