KOKAVA NAD RIMAVICOU. O pár dní ožije Kokava nad Rimavicou už 28. ročníkom populárneho folklórneho festivalu Koliesko. Podujatie už tradične láka bohatým programom, ktorý potrvá od 2. do 5. augusta. Námestie, balkóny, terasy, fontána, amfiteáter aj záhrada kaštieľa budú plné spevu a tanca. Nebude chýbať ani obľúbený jarmok a skvelá zábava, ktorá zavládne v otvorených dvoroch.
Program
►Štvrtok 2. augusta:
14.00 – 22.00 hod.: Kokavské etnodielne nielen pre študetov (rekreačné stredisko Močiar).
►Piatok 3. augusta:
9.00 – 16.00 hod.: Kokavské etnodielne nielen pre študentov (rekreačné stredisko Močiar).
16.00 – 18.30 hod.: Koliesko pri fontáne (otvorené pódium, malá scéna).
Účinkujú: FS Rakonca z Fiľakova, DFS Málinčok z Málinca, DFS Jánošík z Fiľakova, FSk Geľovianka zo Sebechlebov, FaDS Dubkáčik z Buzitky, Podjavorská muzika zo Zvolena, sestry Sihelské z Poltára, DFS Radosť z Lučenca, klenovskí heligonkári, DFS Decka ze Skoronic u Kyjova, Juraj Krahulec st., Juraj Krahulec ml., Stela Krahulcová z Kokavy nad Rimavicou a víťazi regionálnej súťaže v ľudovom speve detí O zlatú guľôčku.
19.30 – 21.30 hod.: Folklórca scéna – album Igora Kovačoviča (program venovaný 80. narodeninám folkloristu a rodáka z Kokavy nad Rimavicou (sála DK).
21.30 – 21.45 hod.: Vitajte v Kokave (slávnostné otvorenie festivalu na námestí, malá scéna).
21.45 – 22.15 hod.: Ozveny života (strechy a balkóny námestia, malá scéna).
Účinkujú: MSSk Šumiac, ŽSSk Bursinky, Muzika Milana Rendoša, Matúš Kubina, Fsk Hájiček z Chrenovca – Brusna, Trio fujaristov a FS Kokavan, K. Bielčíková, E. Bubelíniová z Kokavy nad Rimavicou.
22.15 – 23.30 hod.:. Staroverské inšpirácie (program z cyklu Primáši, námestie, malá scéna).
Účinkujú: ŽSSk Bursinky, Muzika Milana Rendoša z Košíc.
23.30 – 01.30 hod.: Ozveny a tance (večerné námestie žije, námestie a malá scéna).
►Sobota 4. augusta:
10.00 – 12.00 hod.: Škola tanca (vo fontáne, malá scéna, námestie a fontána).
14.00 – 16.00 hod.: Koliesko pri fontáne (otvorené pódium, malá scéna).
Účinkujú: FS Detva, FS Ponitran, DFS Decka ze Skoronic u Kyjova, DFS Detvanček, Jerguš Vinarčík z Malých Kozmáloviec, heligonkári a iné.
16.30 – 18.00 hod.: Program detských folklórnych súborov – vyhrňme si rukávy, popľujme si do dlaní (amfiteáter).
Účinkujú: DFS Vartášik (Krupina), DFS Hviezdička z Hriňovej, DFS Podpoľanček z Detvy, DFS Decka ze Skoronic u Kyjova, DFS Kokavan z Kokavy nad Rimavicou.
18.00 – 19.00 hod.: Kokoavské podoby – Neďaleko Klenovec od Kokavy (amfiteáter).
Účinkujú: FS Vepor a DFS Zornička z Klenovca, FS a DFS Kokavan z Kokavy nad Rimavicou.
19.30 – 20.30 hod.: Hostia z ďaleka (Folk Ensemble Dyado Dragoi z Bulharska, amfiteáter).
20.30 – 22.00 hod.: Regionálny program – Zes šarišskeho zapisňika (amfiteáter).
Účinkujú: Šimon Zavalený, sólisti tanečníci (Kendra, Chovančák, Mrázek, Hrabovský, Devečka, Sabol). FS Čerhovčan (Bardejov), Ruthenia enxemble z Bratislavy, ĽH Muzička, Stanislav Uderman z Uherského Hradišťa, Jozef Miko Kopýtko, ĽH Žoltákovci z Raslavic, DSSk Šofolka zo Smižian, ŽSSk Jastrabčanka, Tomáš Mrázek z Lietavskej Lúčky.
22.30 – 01.30 hod.: Zábava (amfiteáter).
Účinkuje: ĽH FS Kokava.
22.30 – 01.30 Tancovačka (pri Krčme Lúč).
Účinkuje: ĽH Muzička.
►Nedeľa 5. augusta:
11.00 hod.: Slzy neviest (hudobno – spevácky program, evanjelický kostol).
Účinkujú: DFSk Dobrona (Dobrá Niva), ŽSSk Marína zo Zvolena, ĽH Jaroslava Hazlingera.
10.00 hod.: Mariánske piesne v rímskokatolíckom kostole.
Účinkujú: Deti ze Skoronic u Kyjova.
►Sprievodný program:
Piatok 14.00 – 18.00 hod., sobota 9.00 – 18.00 hod.: Národopisná knižnica (OcÚ – miestna knižnica).
Piatok 17.30 hod.: Ornamenty v koži (výstava, vernisáž, klubovňa DK).
Piatok 18.30 hod.: Moje korene (výstava obrazov Moniky Vozárovej z Dobšinej, vernisáž, synagóga).
Piatok 14.00 – 18.00 hod., sobota 10.00 – 18.00 hod.: Remeselnícka ulička (Bakulíniho ulica).
►Dvory:
Piatok 16.00 22.00 hod.: Dvor Paľa Bútora (za synagógou).
Piatok 16.00 – 20.00, sobota 9.00 - 15.00 hod.: Dvor fujaristov (súčasť Remeselníckej uličky).
Piatok 16.00 – 24.00 hod., sobota 10.00 – 18.00 hod.: Kokavský dvor (pri OcÚ).
Piatok 16.00 -24.00 hod., sobota 9.00 – 18.00 hod.: Timravin dvor (obec Polichno, za synagógou).
Piatok 16.00 – 24.00, sobota 9.00 – 18.00 hod.: Sklársky dvor (pri železničnej stanici).
Piatok 16.00 – 24.00, sobota 9.00 – 18.00 hod.,: Medový dvor (pri parkovisku).
Piatok 16.00 – 24.00, sobota 9.00 – 18.00 hod.: Cigánsky dvor (v parku pri kaštieli).
Sobota 10.00 – 18.00 hod.: Dvor u Jurka a Ďurka a Škola spevu (dvor za DK).
Piatok 14.00 – 21.00 hod., sobota 9.00 – 20.00 hod., nedeľa 9.00 – 15.00 hod.: Jarmok ľudových remesiel (námestie, Štúrova ulica).