HKM Rimavská Sobota – HC Rebellion Gelnica 8:6 (5:2, 3:1, 0:3)
Góly: 2. Vilchinskiy; 5. Novotný; 12. Šagát; 14. Nociar; 15. Zorvan; 23. Dmitriev; 25. Zorvan; 31. Buda – 3. Dravecký; 9. Huszárik; 21. Laškody; 44. Huszárik; 46. Laškody; 58. Baksay. Strely: 33:36. Vylúčenia: 8:8 na 2 min., navyše Just a Filipiak 10 min. OT za nešportové správanie a Skokan za vrazenie na mantinel. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:1. Rozhodcovia: Píšťanský – Staššák, Paulík. Diváci: 288.
Zostava Rim. Soboty: Križan, Marcinek – M. Slovák, Majerík, Šagát, J. Slovák, Filipiak – Luchnikov, Nociar, Vilchinskiy, Novotný, Moroz – Matúška, Škantár, Buda, Dmitriev, Zorvan – Fiľo, Havran. Tréner: Ján Podkonický.
RIMAVSKÁ SOBOTA. Na ľad Gemerčanov v sobotu (10. 11.) vykorčuľovali hokejisti Gelnice. V úvode stretnutia sa hostia previnili technickým priestupkom a domáci Vilchinskiy presilovku zužitkoval. O minútu hostia odpovedali gólom Draveckého.
„O dve minúty navýšili domáci. Ivan Zorvan strieľal z rohu a pred bránou tečoval Martin Novotný. V deviatej minúte hrali domáci opäť presilovku. Hostia však hneď vyhodili puk do stredného pásma a následne sa im ho aj podarilo dobehnúť a z brejku skóroval Patrik Huszárik. V dvanástej minúte sa opäť ujali vedenia domáci, keď spomedzi kruhov strieľal Denis Moroz. Následne strelili domáci kuriózny gól. Z bodu na vhadzovanie v obrannom pásme vystrelil puk Denis Nociar a ten prešiel cez celé ihrisko až do brány. O tridsať sekúnd stanovil na 5:2 Ivan Zorvan, ktorý po prihrávke od Slavomíra Budu spoza bránkovej čiary vymietol ľavý roh bránky,“ opísal prvé dejstvo Marek Hanzel z HKM Rimavská Sobota.

Druhú tretinu začali gólom hostia. Domáci pohotovo zareagovali dvomi presnými zásahmi, neskôr na 8:3 zvýšil Buda. Túto časť zápasu poznačila aj kolízia medzi gelnickým hráčom a brankárom domácich Križanom, ktorý druhú tretinu ešte dochytal, no do tretej tretiny už nastúpil Michal Marcinek.
„V tretej tretine skórovali už len hostia. Diváci videli veľmi zaujímavý zápas plný gólov a zaujímavých zvratov. Opäť bola najlepšia prvá tretina a tempo pomaly upadalo, no aj tak to bol zaujímavý zápas,“ doplnil Hanzel.
Soboťania budú chcieť víťazstvo zopakovať aj v ôsmom kole. V sobotu (17. 11.) na domácom klzisku o 17.00 hod. privítajú lídra tabuľky z Bardejova, na ktorého strácajú dva body.