V šlágri kola sa zrodila prvá porážka Lučenca

Mimel Lučenec.Mimel Lučenec. (Zdroj: FB Mimel Lučenec)

ŠK Pinerola Bratislava - Mimel Lučenec 4:1 (1:0)
Góly:
10. Dos Santos, 27. Hájek, 31. Rick, 39. DeSouza - 35. Kočiš, R: Belavý, Bohún, 200 divákov, ŽK: 38. Ferreira , 37. Štefaňák, 40. Kočiš, 37. Zaťovič.
Pinerola: Herko - Harsa, Rick, Moura Da Silva, Valdemir Da Silva, Kozár, Souza, Bagin, Halás, Čeřovský, Hájek, Štefaňák, Dos Santos, Zaťovič.
Lučenec: Oberman, Mikuš - Fehérvári, Greško, Steinwandter, Sobral, Hricov, Petík, Luciano, Ferreira, Kulich, Kočiš.

BRATISLAVA/LUČENEC. Stred týždňa spestrili aj dva zápasy desiateho kola futsalovej extraligy. V jednom Wild Boys vyhrali nad Bílimi Andelmi a v šlágri kola Pinerola udelila Mimelu Lučenec prvú prehru v sezóne.

Boli to Bratislavčania, kto v domácom prostredí otvoril skóre. Strelecky sa im darilo aj po prestávke a v druhom polčase zvýšili na 3:0.

Za Mimel sa dokázal približne päť minút pred koncom zápasu presadiť Kočiš na 3:1. Vytúženého kontaktného gólu sa ale dovtedy nezdolaný Lučenec už nedočkal. Namiesto toho Pinerola v závere upravila na konečných 4:1.

Prečítajte si tiež: Prievidza vyprášila Lučenec Čítajte

Pre Mimel Lučenec je to iba prvá prehra v sezóne. Rovnako jednu porážku má na konte aj Pinerola. Berkyho tímu ale vďaka lepšiemu skóre naďalej patrí prvé miesto v tabuľke.

Jedenáste kolo bude mať opäť novohradskú príchuť. Mimel sa v piatok 7. decembra predstaví na domácej pôde. Od 19.00 hod. v lučeneckej Arene privíta futsalistov MŠK Žilina.

Marián Berky, tréner Mimelu Lučenec: "Zápas bol možno pre divákov menej atraktívny. Obidve mužstvá sa zamerali na kvalitnú defenzívu, nevytvárali si veľké množstvo šancí ako inokedy. Pinerola ukázala svoju kvalitu, prvý polčas boli lepší ako my. V druhom sme sa im vyrovnali, kým sa nám nezranil Gustavo Steinwandter. Dovtedy sme si vytvorili dve až tri veľmi dobré príležitosti, ktoré sme nedotiahli do gólového efektu. Miesto vyrovnania na 1:1 sme inkasovali gól na 2:0 a vzápätí na 3:0. Museli sme ísť do power-play, v ktorej sme strelili gól a znížili sme na 3:1. Stále sme boli v hre. Matheus Ferreira mal dobrú možnosť, no škoda že nezakončoval skôr. Pred koncom sme ešte inkasovali štvrtý gól. Mňa najviac mrzí zranenie Gustava a že sme neboli efektívni . Chcem poďakovať všetkým našim fanúšikom, ktorí nás boli podporiť v Bratislave."