Prehra HKM posunula na druhé miesto v tabuľke.

HKM Rimavská Sobota.HKM Rimavská Sobota. (Zdroj: Denis Szoke)

HKM Rimavská Sobota – MHK Kežmarok 3:5 (0:3, 1:0, 2:2)
Góly:
23. Zorvan; 42. Šagát; 48. Slovák J. – 4. Kopkáš; 4. Kopkáš; 6. Ištocy; 59. Ištocy; 59. Ištocy. Strely: 37:21. Vylúčenia: 2:3 na 2 min., navyše Križan 10 min. OT za nešportové správanie. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Rojík – Staššák, Kurčík. Diváci: 263.
Zostava Rimavskej Soboty: Križan – Majerík, M. Slovák, Šagát, J. Slovák, Filipiak – Nociar, Luchnikov, Novotný, Vilchinskiy, Moroz – Matúška, Škantár, Buda, Zorvan, Dmitriev – Fiľo.

RIM. SOBOTA. HKM hostil v 10. kole 2. hokejovej ligy Východ tím Kežmarku.

„Zápas sa začal ako zo zlého sna pre domácich, ktorí podcenili súpera z poslednej priečky. V úvode mali Soboťania niekoľko šancí, no v štvrtej minúte začali úradovať hostia. V priebehu 94 sekúnd vyslali na domáceho brankára Karola Križana tri strely. Všetky tri skončili v bráne. V prvej tretine sa už domáci k ničomu nezmohli. V úvode druhej tretiny sa podarilo prelomiť neúspech v streľbe domácich po góle Zorvana. Následne mali hernú prevahu domáci, ktorí vyslali na bránu hostí množstvo striel, no ani jednu sa im nepodarilo pretlačiť za chrbát brankára. Vysoký gólový rozdiel zväzoval domácim ruky a zvyšoval nervozitu,“ opísal Marek Hanzel z HKM Rimavská Sobota.

Prečítajte si tiež: Gólová prestrelka aj prvé body Energy Teamu Čítajte

„V tretej tretine sa podarilo aj so šťastím domácim vyrovnať. Najprv prekonal brankára Šagát a následne strelu od Majeríka od modrej tečoval Ján Slovák. Aj naďalej sa domáci pokúšali o strelenie ďalšieho gólu, no brankár odolával a predvádzal čarovné zásahy. A potom sa začali posledné dve minúty hrôzy. V priebehu 25 sekúnd hostia dvakrát zaútočili a dvakrát skórovali. Domáci sa ešte pokúšali skorigovať výsledok hrou bez brankára, no už to bolo márne," pokračoval.

Prehra Soboťanov posunula na druhé miesto v tabuľke východnej skupiny. Na prvom mieste je Bardejov.

V sobotu 8. decembra od 17.00 hod. bude zimný štadión v Rimavskej Sobote dejiskom zápasu medzi HKM Rimavská Sobota a HK 2016 Trebišov.