Futsalisti Lučenca nastúpili doma poslednýkrát v roku.

Tréner Mimelu Lučenec Marián Berky.Tréner Mimelu Lučenec Marián Berky. (Zdroj: Jozef Mikuš)

Mimel Lučenec - MŠK Žilina 10:4 (6:3)
Góly:
3. a 32. Sobral, 6. Luciano, 11. Steinwandter, 16., 17. a 32. Ferreira, 19. a 38. Greško, 31. Moravec (vl. gól) - 6. Greško (vl. gól), 7. Fehérvári (vl. gól), 17. Ostrák, 37. Gavrilov, R: Botka, Brutvanová, 500 divákov.
Lučenec: Oberman, Mikuš, Klema - Fehérvári, Greško, Steinwandter, Filho, Hricov, Petík, Luciano, Ribeiro, Kulich, Kočiš, Brunovský.
Žilina: Kavčák - Ostrák, Gavrilov, Gábor, Moravec, Ševčík, Ondrúšek.

LUČENEC. Jedenáste kolo Varta Futsal ligy sa pre Mimel Lučenec nieslo v znamení posledného domáceho zápasu v roku 2018. Novohradčania v ňom privítali sedem futsalistov MŠK Žilina.

Diváci na gól dlho čakať nemuseli. Brazílčania Sobral a Luciano dostali Lučenec do dvojgólového vedenia. To sa však razom zmazalo a po dvoch vlastných góloch bol stav vyrovnaný. Domáci futsalisti sa však nevzdali a žilinského brankára do polčasu prekonali ešte štyrikrát. Hostia sa trafili iba raz.

Hráči MŠK Žilina si pripísali jeden gól aj v druhom polčase, krátko pred koncom stretnutia. Mimel sa dokázal presadiť ešte štyrikrát, z toho jeden gól bol pripísaný hráčovi hostí.

Prečítajte si tiež: Kelemen si KHL zatiaľ nevyskúšal Čítajte

Hoci sa výhra počíta, tréner Lučenca Marián Berky nie je s výkonom a prístupom svojich zverencov spokojný. Tí majú šancu napraviť to 16. decembra vonku proti FC Bíli Andeli a následne 21. decembra na levickej pôde.

Marián Berky, tréner Mimelu Lučenec: "Vyhrať tento zápas bola povinnosť, čo sa nám aj podarilo. MŠK Žilina prišiel v nízkom počte, čo dehonestuje futsalovú ligu. Mrzí ma len to, že hráči nepredviedli taký výkon, aby súper odchádzal do kabíny s pocitom, že už nechce nastúpiť do druhého polčasu. V prvom polčase sme začali aktívne. Hneď sme si vypracovali niekoľko šancí, z ktorých sme premenili dve a výsledok bol 2:0. Škoda dvoch vlastných gólov, ktoré súpera postavili na nohy - 2:2. Nakoniec sme polčas vyhrali 6:3, ale s hrou som nebol spokojný. Veľmi som bol nahnevaný za prístup. Druhý polčas sa hra nezmenila a väčšina zápasu sa odohrala na polovici súpera. Mali sme veľmi veľa sľubných príležitostí, z ktorých sme premenili ešte štyri a inkasovali iba jeden gól. Konečný výsledok bol nakoniec 10:4. Chcem sa poďakovať všetkým našim fanúšikom za podporu v zápase."