Futsalisti stopercentní aj v poslednom zápase roka

Víťazstvo sa v Leviciach nerodilo ľahko.

Mimel Lučenec.Mimel Lučenec. (Zdroj: Jozef Mikuš)

Futsal team Levice - Mimel Lučenec 2:4 (2:2)
Góly:
15. Suljič, 19. Rakica - 7. Greško, 9. Sobral, 34. a 35. Fehérvári, R: Behančín, Botka, 300 divákov, ŽK: 5. Sobral , 6. Rakica, 1. Chudý, 19. A. Krén, 27. Suljič, 39. Bačík.
Levice: Pecho - Švec, Kazár, Adami, Forgáč, Rakica, Chudý, A. Krén, Suljič, Bačík, M. Krén, Kollár.
Lučenec: Oberman, Mikuš, Klema - Fehérvári, Greško, Steinwandter, Sobral, Luciano, Kulich, Kočiš, Brunovský, Mészáros, Keszi.

LEVICE/LUČENEC. Futsalisti Mimelu Lučenec ostanú na čele tabuľky Varta Futsal ligy aj na prelome rokov.

Partia hráčov na čele s kormidelníkom Mariánom Berkym o tom rozhodla v piatok (21.12.) v Leviciach, kde Lučenčania odohrali svoj posledný zápas roku 2018.

Víťazstvo nad mužstvom z druhej polovice tabuľky sa nerodilo ľahko. Cez polčasovú prestávku na tabuli svietilo vyrovnané skóre, keď na góly hosťujúcich Greška a Sobrala dokázali domáci zareagovať a upraviť na 2:2.

Prečítajte si tiež: Na Vianočnom behu očakávajú vyše tisíc bežcov Čítajte

Po zmene strán sa už ale k slovu dostali iba Lučenčania v podobe kapitána Fehérváriho, ktorý dvomi presnými zásahmi rozhodol o výhre Mimelu.

Lučenec odohrá ďalší zápas až 11. januára na pôde bratislavských Wild Boys.

Marián Berky, tréner Mimelu Lučenec: "Do Levíc sme nevycestovali v kompletnej zostave, ale s jasným cieľomv - vyhrať a mať krásne Vianoce. V prvom polčase sme začali veľmi dobre. Vypracovali sme si množstvo príležitostí, ktoré sme trestuhodne zahadzovali. Súper sa zameral na dobrú defenzívu, z čoho potom vyrážal do rýchleho protiútoku. My sme nedôsledne riešili návrat späť, z čoho vyústil aj prvý inkasovaný gól na 1:2. Miesto toho, aby sme v 10. min. viedli 5:0, sa polčas nakoniec skončil 2:2. Hra v prvom polčase nebola zlá, ale premieňanie šancí bolo úplne katastrofálne. Finálna realizácia bola z našej strany odflaknutá. Druhý polčas sme pokračovali v nepremieňaní šancí a skoro sa nám to vypomstilo. Súper mal dve veľmi dobré príležitosti. Chvalabohu, že ich takisto nepremenil. Až 6 min. pred koncom prišla spása, keď po peknej kombinácii A. Fehérvári strelil dva góly v rýchlom slede a stav upravil na 2:4. Súper ešte hral power-play, ale tú sme veľmi dobre bránili a k ničomu sme ho nepustili. Cieľ - víťazstvo - sa nám podaril splniť, aj keď sme sa dosť vytrápili. Chcem poďakovať za korektný zápas hráčom z Levíc a za slušné povzbudzovanie fanúšikom. Velké ďakujem patrí všetkým našim fanúšikom, ktorí nás prišli podporiť do Levíc. Na záver by som chcel zaželať všetkým našim hráčom, realizačnému tímu, našim fantastickým fanúšikom a takisto sponzorom šťastné a veselé Vianoce a šťastný Nový rok plný zdravia šťastia a pohody."