Balex liga sa skončila. Ocenili najlepšieho strelca aj najstaršieho hráča

Triumf v ročníku 2018/19 získali hráči Balex Trade Teamu.

Balex Trade Team.Balex Trade Team. (Zdroj: Erika Villányi)

FIĽAKOVO. Balex Trade Futsal liga má za sebou ďalší ročník. Sezóna 2018/19 sa zavŕšila v sobotu (9. 2.) poslednými zápasmi. Do záverečného kola nebolo o finálnej podobe tabuľky rozhodnuté a tímy sa tak snažili zamiešať kartami.

Po záverečnom kole sa uskutočnilo vyhodnotenie ročníka. Na ôsmom mieste skončil tím OŠK Biskupice JPM Plus, siedme miesto obsadil Hey Taxi, šieste Energy Team, piate Galaxy a štvrté Matyas RS. Bronz si vybojoval FC Thorma, striebro Mladé Pušky a zlato putovalo do rúk hráčov Balex Trade Teamu.

SkryťVypnúť reklamu

"Na celú súťaž mám len dobré spomienky. Som rád, že sa nám opäť podarilo vyhrať, pretože ročník bol pomerne vyrovnaný a do konca nebolo jasné, kto obsadí prvé priečky. Dali sme dokopy veľmi dobrý tím kamarátov a známych, čo sa prejavilo aj na palubovke," zhodnotil Ladislav Rácz, kapitán Balex Trade Teamu.

Práve balexáci získali najviac ocenení. Do tímu putovala cena fair-play za najmenší počet kariet a dve ceny pre gólmana Richarda Šágu - mladý talent a najlepší brankár.

Cenu pre najlepšieho strelca získal Lukáš Mišo (51 gólov) z Mladých Pušiek a nezabudlo sa ani na zohranú rozhodcovskú dvojicu - Marek Antalík a Marián Jačmeník. Najstarším hráčom tohto ročníka bol čoskoro 54-ročný Ladislav Šťavina starší z tímu Matyas RS.

"Energiu beriem z mladých spoluhráčov. Trochu ma mrzí, že som musel odchytať viacero zápasov, pretože naši dvaja brankári nemohli chodiť na zápasy. Tento rok sme boli súčasťou Balex Trade Futsal ligy po prvýkrát. Futsalový tím mám už 24 rokov, ale takú dobrú organizáciu som okrem Fiľakova zažil asi iba raz. Veľká vďaka patrí Villányiovcom, hlavnému sponzorovi aj primátorovi Fiľakova," povedal Ladislav Šťavina st.

SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Do Fiľakova sa po štvrťstoročí vrátila zápasnícka liga Čítajte 

Spokojnosť s úspešným ročníkom nechýbala ani na strane organizátorov.

"Súťaž tento rok obohatili dve nové mužstvá - Hey Taxi a Matyas RS - čo prinieslo náboj a novú energiu. Hral sa pekný a kvalitný futsal v duchu fair-play. Verím, že si to zopakujeme aj o rok. Veľká vďaka za podporu a pomoc patrí primátorovi Attilovi Agócsovi, hlavnému sponzorovi Alexandrovi Balogovi, riaditeľovi ZŠ L. Mocsáryho Štefanovi Šimkovi a mojej rodine," uzavrel organizátor Stanislav Villányi.

Výsledky 14. kola: OŠK Biskupice JPM Plus – Hey Taxi 3:11 (2:3), Balex Trade Team - Matyas RS 7:5 (4:3), Galaxy - FC Thorma 8:10 (4:4), Energy Team - Mladé Pušky 0:5 kontumačne.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Novohrad

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  2. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  3. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  4. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  5. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  7. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  8. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 98 816
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 21 133
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 10 841
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 462
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 6 087
  6. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 5 268
  7. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 4 858
  8. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 4 788
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu