Pondelok, 12. apríl, 2021 | Meniny má EsteraKrížovkyKrížovky

Prvé semifinále bolo napínavé, Mimel otočil skóre

V zápase medzi Lučencom a Žilinou sa bolo na čo pozerať.

Ferreira oslavuje gól s fanúšikmi.Ferreira oslavuje gól s fanúšikmi. (Zdroj: Jozef Mikuš)

Mimel Lučenec - ŠK Makroteam Žilina 6:2 (1:2)
Góly:
4. Lucas, 29. Ferreira, 30. Steinwandter, 35. Dentinho, 36. a 37. - Sobral- 15. Silva, Krištofík (PK). ŽK: Lucas - De Souza, Da Silva, Krištofík, Hudek. ČK: 23. Oberman. Divákov: 900. Rozhodovali: Belavý, Peško, Matula.
Lučenec: Oberman, Klema - Serbin, Fehérvári, Steinwandter, Luciano, Petík, Ferreira, Greško, Brunovský, Sobral, Lucas, Dentinho, Keszi.
Žilina: Kováč - Hudek, Krištofík, Da Silva, Wellington, De Souza, Silva, Dos Santos, Zatúra, Papajčík, Baláž.
Ostatné výsledky: Pinerola - Wild Boys 5:2 (2:1).

LUČENEC. Prvý semifinálový duel medzi Mimelom Lučenec a ŠK Makroteam Žilina ponúkol dávku gólov, kariet, faulov aj krásnych a rýchlych futsalových akcií.

Od úvodného hvizdu sa naplnili predpoklady a oba tímy začali hrať útočne. V jednom z útokov bol faulovaný domáci Luciano. Z následnej štandardky otvoril skóre Lucas. Hra sa pritvrdila, začali sa množiť fauly. Bojovní Žilinčania sa v 15. min. radovali, keď sa presadil Silva. Situácia sa na palubovke neupokojila, naďalej sa hralo tvrdo. Hostia si neskôr pripísali šiesty faul. Steinwandterov pokus zo značky PK aj následnú dorážku však gólman Kováč vychytal.

Krátko na to sa situácia otočila a výhodu PK mala Žilina. Šancu De Souzu zneškodnil Oberman. Po ďalšom faule sa už Krištofík z PK nemýlil a skóre zmenil na polčasových 1:2.

Lučenec začal po prestávke aktívne. Jednu z akcií v poli rozbiehal aj brankár Oberman. K lopte sa však dostal hosťujúci hráč, ktorého samostatný nájazd brankár Lučenca zneškodnil za cenu faulu. Rozhodcovia mu udelili červenú kartu a Mimel mal pred sebou dve minúty v oslabení. Makroteam sa snažil nájsť dieru v domácej obrane, no nebol úspešný. Novohradčania udržali stav počas náročnej dvojminútovky aj vďaka fanúšikom, ktorí povzbudzovaním na seba symbolicky vzali povinnosti vylúčeného hráča.

Aj masívna podpora sa odrazila na ďalšom obraze hry. Rýchle útoky dobre hrajúcej Žiliny končili na domácej obrane a brankárovi Klemovi. Na druhej strane exceloval gólman Kováč, ktorý vyťahoval jeden zákrok za druhým. V 29. min. ho však vyrovnávajúcim gólom prekonal Ferreira. O minútu neskôr Steinwandter zvýšil na 3:2. V 35. min. Arena opäť burácala. Luciano sa preštrikoval hosťujúcou obranou, našiel voľného Dentinha a ten nekompromisne poslal loptu do siete na 4:2.

Prečítajte si tiež: Kluka a Knapp majstrami Slovenska Čítajte

Makroteam začal hrať power-play. Odkrytú bránu však domáci Sobral potrestal až dvakrát a uzavrel tak skóre na 6:2.

Mimel Lučenec získal prvé semifinálové víťazstvo. Na postup do záverečného boja potrebuje tri výhry. Ďalšie semifinále sa odohrá v sobotu 30. marca od 20.00 hod. v Žiline.