KOŠICE/ZVOLEN. Na áčkovom podujatí Grand Prix v Košiciach postúpil odchovanec klenovského bedmintonu Richard Šmatlák do finále štvorhry.
Partnerom dvadsaťročného rodáka z Hnúšte bol Matej Poláček, obidvaja si obliekajú dres Lokomotívy Košice. Svoje ťaženie však nezavŕšili turnajovým triumfom, podľahli totiž dvojici Vachálek/Haring (Spoje Bratislava) 0:2 na sety. Nasadené jednotky zdolali dvojky.

Na tretej priečke sa v ženskej kategórii umiestnil vo štvorhre pár Zdenka Slatinská/Viktória Pevná (BK GMH Hnúšťa).
Zatiaľ čo sa seniori predstavili na východe republiky, bedmintonisti v kategórii do 15 rokov zvádzali súboje na áčkovom turnaji Grand Prix vo Zvolene. Na bronzovej priečke skončil vo štvorhre pár Iveta Kozloková/Petronela Václavíková (ŠK Hrachovo, BK Rimavská Sobota).
V semifinále im vystavila stopku dvojica Ivanovičová/Stašková (Spoje Bratislava, Prešov), s ktorou prehrali 0:2. Ich premožiteľky si napokon vybojovali zlato.