Béčko Kalinova zdolalo Mýtnu, Balog a Klenovec víťazmi súťaží

Výsledky víkendových zápasov ObFZ Lučenec, Rimavská Sobota a Veľký Krtíš.

Ilustračné foto: TJ Družstevník Mýtna.Ilustračné foto: TJ Družstevník Mýtna. (Zdroj: FB TJ Družstevník Mýtna)

Góly:
62. Fehérvári, 69. Fehérvári (z 11m), 71. Štefánik – 33. a 43. Golian, R: Kojnok, 55 divákov, ŽK: 17. Koristek.
Kalinovo B: Stieranka – Ďuriško, Paál, Nociar, Dirbák (46. Štefánik), Čavoj, Mázik, Matuška, Fehérvári, Fungáč (76. Findra), Oberman.
Mýtna: Urbančok – Sopóci (90. Kanda), Ľ. Demanko (46. Fiľo), Psotka, Golian, Budáč, Koristek (46. Piták), S. Demanko, Mahút, Šatara, Mišík.
V 1. polčase hrali lepšie hostia, ale v 2. mladí baníci z Kalinova zvýšili obrátky a zvíťazili rozhodujúcim gólom nestarnúceho Štefánika 3:2.

Uhorské – Podrečany 4:3 (2:2)
Góly:
2. Kováč, 45. Nosáľ, 61. a 68. Kurčík – 29. Ľ. Vrbiniak, 43. Mišík, 76. Gonda, R: Budinec, 100 divákov, ŽK: 51. Vrbiniak, 80. Filčík.
Uhorské: Kaličiak – Kováč, Straško (85. Pribišan), Kuvik, Baláž (60. Nociar), Poliak, Skýpala, Nosáľ, Kurčík, Čepko, Siheľský (46. Lempochner)
Podrečany: Sychra – Ľ. Vrbiniak, Sarvaš, Oláh, Kamenský, Filčík, Haferník, Mišík, Karásek, P. Vrbiniak (69. Burdilák), Gonda.
V úmornej horúčave sa odohrali dobrý zápas s peknými gólmi. Domáci sa už v 2. min. ujali vedenia, keď center Kurčíka našiel Kováča, ktorý hlavou nedal šancu brankárovi. Tento moment však nakopol hostí, ktorí herne ovládli polčas a otočili stav. Domáci sa však rýchlo spamätali a Nosáľ vyrovnal na polčasových 2:2. Po prestávke boli domáci lepší a dvomi gólmi Kurčíka sa dostali do vedenia 4:2. Hosťom sa do konca podarilo skorigovať na konečných 4:3. Uhorské svoj posledný domáci zápas zvládlo a spolu s hosťami a fanúšikmi sa rozlúčili so sezónou.

Prečítajte si tiež: Víťazne len Kalinovo a Soboťania. Posledný zápas Csabu Tótha v Lučenci Čítajte

Hrnčiarske Zalužany – Tomášovce 0:2 (0:0)
Góly:
85. Drugda, 88. Mišo (z 11m), R: Hedvigy, 70 divákov, ŽK: 40. Škorňa, 42. Markotán, 51. Mišo.
Hrn. Zalužany: Antal – Slížik, Škorňa, P. Markotán, Talán, Murín, Adam, Benko, Vengrín, M. Markotán, Hriň (83. Krnáč)
Tomášovce: Grekčo – Vrbiniak, Budinec, Slosiar, Hrnčiar (46. Tušim), Mičuda, Mišo, Kocúr (72. Ambroš), Porubiak (83. Paučo), Badinka, Drugda.
Zápas bol dlho vyrovnaný, o čom svedčilo aj skóre. V poslednej dvadsaťminútovke hostia strelili dva góly a rozhodli o výsledku.

Biskupice – Vidiná 1:3 (1:1)
Góly:
14. Kaločai – 43. Melich, 80. a 84. Šupina, R: Žiak, 63 divákov, ŽK: 80. Nagy, 78. Miadok.
Biskupice: Rácz – Nagy, Vass, Fülöp, Ziliz (88. Illéš), Oláh (81. Fajd), Bogdáň, Varga, Rezník (60. Beck), Kaločai, Máté.
Vidiná: Major – Hronec, Melich (85. Olšiak), Miadok, Špak, Šupina, Juríček, Čudovský, Molnár, Rekšák (62. Antalič), Paprnák.
Vo vyrovnanom zápase lepšie zvládli záver hostia a vyhrali dvojgólovým rozdielom.

Prečítajte si tiež: Príbelce v Tornali nedohrali, Husanikov hetrik Čítajte

Stará Halič – Buzitka 0:5 (0:2)
Góly:
40. Ľalík, 43. Deneš, 55. a 73. Becáni, 60. Titton, R: Pavol Ďuriš, 30 divákov, ŽK: 81. Nagy, 35. Drugda, 45. Paľaga, 81. Palička, 65. Ľalík, 38. Tőre.
Stará Halič: Malatinec – Jančkár, Drugda, Šerfözö, Svorad, Paľaga, M. Bubenka, J. Bubenka, Matúška, Palička, Adam.
Buzitka: T. Nagy – Juráš, Erdelac (64. Imrovič), Farkas (46. Juhász), A. Nagy, Sivok (76. Čampa), Titton, Deneš, Lapin (46. Becáni), Ľalík, Tőre (46. Malatinec).
V 1. polčase bolo stretnutie pomerne vyrovnané. Po dvoch chybách v obrane sa hostia ujali vedenia – 0:2. Po prestávke sa ukázala kvalita hostí a pridali ešte tri góly. Tým St. Halič zavŕšila domáce zápasy ďalšou prehrou. V poslednom kole bude derby v Haliči.

Hrnčiarska Ves – Halič 2:2 (1:1)
Góly:
19. P. Horváth, 76. Csík – 40. Borovec (z 11m), 80. Póni, R: M. Jačmeník, 30 divákov, ŽK: 59. Ostrihoň, 64. Kalina, 73. Obročník, 84. Koštial.
Hrn. Ves: P. Horváth – Pribilinec, Hudec, Csík (90. Nagyferencz), Sabó, Vývlek (61. Koštial), Juhaniak, P. Horváth, Ostrihoň, Kalina, Obročník (78. Vrábeľ).
Halič: Mikuš – Berky, Póni, Cina, Stupár (59. Lukáč), Kurčík, Borovec, Fajčík, Stanko, Gálik, Poltársky (46. Papanitz).
V zápase domáci podali bojovný výkon, keď hrozili hlavne z rýchlych protiútokov. V 1. polčase jeden z nich aj využili, hostia však vyrovnali z PK. V 2. polčase domáci najprv zahodili dve gólové šance, potom však ďalší protiútok využili, keď sa lopta odrazila od brvna do hosťujúceho obrancu a následne skončila v sieti. Domáci však tento sľubný výsledok neudržali, keď po rohu hostia vyrovnali na 2:2.

Prečítajte si tiež: V derby zvíťazil Krtíš, piatu ligu vyhrali Olováry Čítajte

Panické Dravce - Divín 1:0 (1:0)
Góly:
27. Botoš, R: Melicher, 25 divákov.
Panické Dravce: Balog - Košťál, Nôta, Kubinec, R. Botoš (70. Váradi), Hukkeľ, R. Botoš (70. Váradi), Banga, Kaličiak, Kmeť, Molnár.
Divín: Šoltés - Kmeť, Jamrich, Holík, Smekal, S. Marko, Tomašik, Haranza, A. Marko, Berky, Olšiak.
Domáci hrali útočnejší futbal a hostia sa zobudili až pred koncom, ale sľubné šance nevyužili. Jediný gól zápasu strelil v 27. min. Botoš.

Góly:
Jankóšik 2, Valent, Suba, Váradi, Bolaček, Javora.

Muráň – Radnovce 2:0 (1:0)
Góly:
Cibuľa, Petalík.

Prečítajte si tiež: Starší žiaci MŠK Novohrad oslavujú. Sú víťazmi druhej ligy Čítajte

Uzovská Panica – Rimavská Seč 7:0 (2:0)