Pondelok, 12. apríl, 2021 | Meniny má EsteraKrížovkyKrížovky

Slovenky podľahli v 1. kole play-off Rakúšankám a vo Viedni končia

Andrea Štrbová s Natáliou Dubovcovou nepostúpili do osemfinále.

Zľava Andrea Štrbová a Natália Dubovcová.Zľava Andrea Štrbová a Natália Dubovcová. (Zdroj: TASR)

VIEDEŇ. Slovenské reprezentantky Andrea Štrbová s Natáliou Dubovcovou nepostúpili do osemfinále play-off prestížneho "päťhviezdičkového" podujatia World Tour v plážovom volejbale vo Viedni. Vo štvrtkovom popoludňajšom súboji 1. kola play-off Slovenky prehrali s domácimi Rakúšankami Katharinou Schützenhöferovou a Lenou Plesiutschnigovou za 50 minút 1:2 (16, - 16, -10) a obsadili spoločné 17. miesto.

"Po takomto zápase sa mi chce tak akurát rozplakať sa. Začali sme dobre, odskočili sme súperkám v prvom sete na päť lôpt a potom ho aj zaslúžene získali. Domáce hráčky však hnalo dopredu zaplnené hľadisko a v takom zápase musíte byť stále v pozore a nedať súperkám šancu chytiť sa. My sme im tú šancu dali a ony ju už nepustili z rúk. Ťažko sa mi teraz hľadá niečo pozitívne, ale minulý rok sme boli na tomto turnaji iba v kvalifikácii a teraz sme sa dostali ďalej. Táto prehra však veľmi mrzí," uviedla Natália Dubovcová v spravodajstve RTVS.

Súvisiaci článok Poltárske áčko s tromi hráčmi. Mesto požiadalo o odklad prvého kola Čítajte

"Som neuveriteľne šťastná. Veľmi tvrdo sme trénovali a konečne vidíme z toho prospech. Sme veľmi spokojné s naším výkonom. Tak dobre ako teraz sme nehrali dosiaľ v celej tejto sezóne," povedala v eufórii Katharina Schützenhöferová, cituje ju portál ORF.

Slovenky dosiahli vo Viedni jediné víťazstvo v troch zápasoch, keď v úvodnom súboji skupinovej fázy zdolali 17. nasadený lotyšský pár Tina Graudinová a Anastasija Kraučenoková 2:1 (-13, 19, 12). Veľmi si na tomto turnaji nepomohli vo svojej veľkej ambícii - zúčastniť sa na budúcoročných olympijských hrách v Tokiu. Zverenky českej trénerky Lenky Haječkovej začali zápas play-off proti Rakúšankám Schützenhöferovej a Plesiutschnigovej výborne. Prvý set bol vyrovnaný do dvoch tretín, ale jeho koncovku ovládli Slovenky 21:16. V druhom sete im súperky odplatili rovnakou mincou a zvíťazili 21:16. V rozhodujúcom tajbrejku boli od začiatku o krok vpredu domáce hráčky a napokon sa tešili po triumfe 15.10.

Súvisiaci článok Boháčikovú láka legionársky chlebík Čítajte

Bol to štvrtý vzájomný duel oboch týchto dvojíc a druhé víťazstvo rakúskeho páru. Minulý rok v tureckom Mersine, kde Slovenky napokon získali bronz, vyhrali Rakúšanky v semifinále 2:0 (13, 21). Tento rok sa obe predchádzajúce konfrontácie skončili v prospech Sloveniek - v čínskom Ťin-ťiangu aj malajzijskom Kuala Lumpure zvíťazili 2:0.

Turnaj World Tour v plážovom volejbale - Five stars (Major) - Viedeň (Rak.) - štvrtok - 1. kolo play-off: Andrea Štrbová, Natália Dubovcová (SR) - Katharina Schützenhöferová, Lena Plesiutschnigová (Rak.) 1:2 (16, -16, -10)