GEMER-MALOHONT. Po úspechu z predošlého ročníka sa Oblastný futbalový zväz (ObFZ) Rimavská Sobota rozhodol opäť zorganizovať turnaj o Pohár ObFZ.
Úvodné boje sa odohrali v priebehu júla, kedy sa proti sebe postavili mužstvá hrajúce pod Stredoslovenským futbalovým zväzom (SsFZ). Postup do ďalšej fázy si vybojoval Tisovec, ktorý vyhral nad Revúcou 2:0. Druhým postupujúcim sú zatiaľ Radzovce. Tie v prvom kole zdolali Jesenské vysoko 8:2, v odvete remizovali 2:2. Tretí zápas medzi Hnúšťou, ktorá obhajuje vlaňajší triumf, a Hajnáčkou sa zatiaľ neodohral.

O pár dní si sily zmerajú mančafty hrajúce pod hlavičkou rimavskosobotského zväzu. V nedeľu 11. augusta sa odohrajú zápasy Lubeník – Sirk (10.8.), Muráň – Jelšava, Uzovská Panica – Radnovce, Kráľ – Veľký Blh, Rimavská Seč – Ožďany. Odvety sú naplánované na ďalši víkend.