LAFC - Ružomberok B 2:0

LAFC Lučenec – Ružomberok „B“ 2:0 (1:0)

Góly: 16. Drugda (11 m), 78. Csányi. Diváci: 750

LAFC: Michalík – Koreň, Pračko, Ilko, Csányi – Ľupták, Drugda, Berky, Košút (65. Tomko) – Rapi (82. Máč), Doležel (87. Végh)

Bitka o treťoligový trón naberá grády! Jeden zo zlomových momentov v súboji o prvenstvo v najvyššej stredoslovenskej súťaži sa odohral v sobotu na lučenskom štadióne. Líder súťaže LAFC Lučenec čelil ružomberskej „prvoligovej“ sile. LAFC sa však nezľakol! Ba naopak, po víťazstve 2:0 smelo zaklopal na druholigové vráta. Takmer dokorán si ich môže otvoriť už najbližšiu stredu.

Lučenskí „šamani“ môžu prvý setbal využiť v stredu na horúcej pôde Turčianskych Teplíc. „Viem, že naša hra nie je taká ukážková ako na jeseň, ale v zápasoch jarnej časti ideme tvrdo za výsledkom. Dúfam, že sa nám aj z Turčianskych Teplíc podarí nejaký ten bodík priniesť a pred ďalšími ašpirantmi na postup si udržíme odstup. Myslím si, že rozhodovať sa bude práve v nasledujúcich troch- štyroch stretnutiach,“ nechal sa počuť najlepší strelec LAFC-u Michal Doležel pred ďalším anglickým týždňom (streda – sobota).

My len dodajme, že v stredu pocestujú zverenci Vojtecha Kováča do Turčianskych Teplíc a na domácej pôde sa predstavia v sobotu o 17.00 hod. proti Žiaru nad Hronom.

Čo vzrušilo:

2. min: Košút našiel zadovkou na päťke Berkyho, ale jeho strelu brankár hostí reflexívne vyrazil na roh.
9.min: Ľuptákova jedovka tesne lízala žrď brány hostí.
15.min: Rapi okabátil dvoch obrancov Ružomberka, no tretiemu už neušiel. Ten ho totiž v pokutovom území nedovolene zložil k zemi.
16.min: Nariadený pokutový kop Drugda s prehľadom premenil – 1:0.
24.min: Chovanec si po nariadenom priamom kope postavil loptu na hranicu šestnástky, ale po jeho strele Michalík zasahovať nemusel.
39.min: Berky sa z 25 metrov oprel do lopty a jeho strele chýbali doslova len centimetre.
42.min: Na bránu sa rútil Rapi. Po jeho strele však brankár hostí zasahovať nemusel.
59.min: Ľuptákovu gólovú prihrávku smerujúcu na Doležela obranca hostí v poslednej chvíli vykopol na roh.
64.min: Drugda mieril z 20 metrov vysoko nad.
69.min: Sedlák z dobrej pozície taktiež mieril vysoko do oblakov.
78.min: Najkrajší moment zápasu. Csányi z priameho kopu na spôsob Roberta Carlosa nedal brankárovi hosti šancu – 2:0.
86.min: Máč sa predral až do pokutového územia, ale dlho otáľal so strelou a obranca Ružomberka mu ju vykopol z nohy.

Lučenec vyhral za zeleným stolom!

Už je to isté! Rada SsFZ to odklepla! Lučenec vyhral na ihrisku prehratý zápas s Kysuckým Lieskovcom. Ten totiž nastúpil proti zverencom Vojtecha Kováča s hráčmi, ktorí boli v treste. A to podľa pravidiel SFZ znamená tvrdý a nekompromisný trest - kontumáciu! Do tabuľky si tak dodatočne pripísali tri body Lučenčania.

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  1. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  2. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  5. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  8. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  9. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 4 991

V Rimavskej Sobote zverejnili harmonogram testovania, niektoré miesta sú už obsadené

Víkend v našej krajine sa bude niesť v znamení celoplošného testovania na ochorenie COVID-19.

Obce a mestá postupne zriaďujú miesta na testovanie na Covid-19.