LUČENEC. Štvorčlenná skupina boccistov v zložení Erika Kamenická (BK GŠ Bratislava), Dagmar Ľuptáková (BK Fortino Lučenec), Lukáš Bolla (BK GŠ Bratislava) a Peter Domok (ŠK Boules Novohrad Lučenec) sa obliekla do slovenských dresov.
Partia slovenských reprezentantov z Novohradu sa koncom októbra predstavila na tureckých bocciadromoch, kde prebehol medzinárodný turnaj Kemer Open 2019 v boccii raffe – volo (25. – 29. 10.).

„Turnaja sa zúčastnilo dovedna pätnásť krajín z Európy, Ázie a Afriky. Naša výprava v Turecku získala až trinásť medailí, čím sa Slovensko stalo najúspešnejšou krajinou na súťaži,“ zhrnul reprezentant Peter Domok.
V zisku medailí bola najúspešnejšia boccistka Erika Kamenická, ktorá si domov doviezla štyri cenné kovy. Peter Domok, Dagmar Ľuptáková a Lukáš Bolla pridali do slovenskej vitríny po ďalšie tri medaily.
Výsledky
Raffa ženy jednotlivkyne: 1. miesto – Erika Kamenická
Raffa mix dvojica: 1. miesto – Erika Kamenická / Peter Domok
Volo – preciz ženy: 1. miesto – Dagmar Ľuptáková
Raffa muži jednotlivci: 2. miesto – Peter Domok, 3. miesto – Lukáš Bolla
Raffa – ženy dvojice: 3. miesto – Erika Kamenická / Dagmar Ľuptáková
Volo hra – muži dvojice: 3. miesto – Lukáš Bolla / Peter Domok
Volo – progressive muži: 3. miesto – Lukáš Bolla
Volo hra – ženy dvojice: 3. miesto – Erika Kamenická / Dagmar Ľuptáková