Piatok, 25. jún, 2021 | Meniny má TadeášKrížovkyKrížovky

Rimavskosobotské hráčky zdolali Žiarčanky

Papierové prognózy sa naplnili. Volejbalistky Slovana pokračujú vo víťaznom ťažení. Najbližšie na ne čakajú zápasy pravdy na žilinskej palubovke.

Karin Radová sa presadila proti Žiaru.Karin Radová sa presadila proti Žiaru. (Zdroj: Július Geľo)

RIMAVSKÁ SOBOTA. Po prestávke pokračovala prvá liga Východ vo volejbale žien štrnástym kolom. Hráčky VK Slovan Rimavská Sobota ju strávili na líderskej pozícii. Poskočili na ňu v dvanástom kole, v ktorom triumfovali na palubovke Elby Prešov.

Následne v trinástom nevyužila VA UNIZA Žilina možnosť vrátiť sa na prvú priečku, keď síce zdolala Zvolenčanky, ale v dvoch päťsetových dueloch. Keďže v súťaži účinkuje päť tímov, vždy má niekto voľno.

Gemerčanky nastúpili doma proti volejbalistkám MŠK Žiar nad Hronom, ktoré uzatvárajú tabuľku. Kormidelníčka Slovana Alena Kudlíková st. mala k dispozícii len šesť hráčok. Domáci kolektív sa o niečo pomalšie rozbiehal, ale úvodný set sa stal napokon presvedčivo jeho korisťou.

V tom druhom prevzali opraty do rúk mladé žiarske hráčky dirigované hrajúcou trénerkou Rozenbergovou. Soboťanky zareagovali najlepším spôsobom, hladko vyhrali tretie dejstvo. Žiarčanky to však nezlomilo. Vo štvrtom sete viedli 8:2 i 11:7, lenže v ďalšom priebehu otočila skúsenejšia Rimavská Sobota skóre, odskočila súperkám a vedenie si už postrážila. Zvíťazila nad Žiarom 3:1.

Prečítajte si aj Divín si poradil so Starou Haličou, štyri góly Tomašika Čítajte

Slovan jednoznačne prevýšil MŠK v úvodnom sete druhého stretnutia. V druhom dejstve viedli hostky 10:6, ale potom už kraľovali rimavskosobotské hráčky. Soboťanky ovládli aj tretí set, hoci sa Žiarčanky k nim v závere približovali. Dramatická koncovka z toho nebola. Favorizovaná Rimavská Sobota triumfovala 3:0 a natiahla víťaznú sériu na trinásť zápasov. Naďalej jej patrí vedúca priečka (19 výhier, 3 prehry – 56 bodov), VA UNIZA Žilina sa nachádza s tesnou stratou na druhom mieste (19 výhier, 3 prehry – 55 bodov).

V šlágri pätnásteho kola sa rimavskosobotský tím predstaví v Žiline. VA UNIZA sa pokúsi zosadiť Slovan z prvého miesta. Tieto duely môžu veľa naznačiť pre ďalší vývoj súťaže.

VK Slovan Rimavská Sobota – MŠK Žiar nad Hronom 3:1 (15, -19, 14, 20), 3:0 (14, 16, 20)