BANSKÁ BYSTRICA. Vedenie Banskobystrického samosprávneho kraja zavádza od pondelka 16. marca až do odvolania nové pravidlá cestovania v autobusoch v rámci celého kraja.Tie majú zamedziť šíreniu nového koronavírusu a majú pomôcť chrániť vodičov autobusov, ale aj samotných cestujúcich.
Cestujúcim župa odporúča prostredníctvom svojej stránky na sociálnej sieti používať ochranné rukavice, či už jednorazové alebo také, ktoré po každom použití vyperiete pri vysokej teplote.
„Vyzývame všetkých, ktorí vstupujú do prostriedkov verejnej dopravy, aby používali ochranné prostriedky. Je dôležité chrániť si ústa a nos rúškom, šatkou, šálom či akýmkoľvek kusom látky, ktorý vytvorí mechanickú bariéru medzi sliznicami a vírusom. Akákoľvek ochrana je lepšia ako žiadna – nechránite tak len seba, ale aj všetkých okolo vás,“ povedal predseda BBSK Ján Lunter a doplnil, že sa pristupuje k obmedzeniam, ktoré majú chrániť vodičov prímestskej autobusovej dopravy.