Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky
V. LIGA

Postup Baníka pred rekordnou návštevou

24. kolo
Kalinovo – Hr. Ves 2:0 (1:0), Hazucha, Šupina, ŽK: Čipčala, Šupina, Ďuriško – Sabó, diváci: 650, rozhodca: Tokár.
Domáci začali náporom a už v desiatej minúte otvoril skóre po skrumáži Hazucha. Baník mal naďalej miernu územnú prevahu a hostia sa snažili vyrážať do rýchlych protiútokov. V skvelej kulise sa po prestávke snažila Hr. Ves vyrovnať, no rozhodnutie padlo na opačnej strane. V 81. min. využili domáci rýchly brejk a o ich „zlatom“ víťazstve rozhodol Šupina.
Kalinovo: Páleš – Segeč, Filipiak, Lörinčík, Šupina, Bagi, Kratochvíl, Čipčala, Ďuriško, Hazucha, Štefánik.
Hr. Ves: Leško – Horanský, Rončák, Vojtek, Kováč, Kurák, Oláh, J. Fusek, Juhaniak, Sabo, Kurek.
Cinobaňa – Lubeník 3:2 (2:1), Nosáľ, Molokáč, Dúbravec - Veis, Hutka z 11 m, ŽK: Fábri - Foltán, ČK: Šepík za hostí, diváci: 80, rozhodca: Guži.
Začalo sa vyrovnane. Hra sa prenášala na obidve strany. Prvú šancu mal v 11. min. Fábri, ale jeho volej Olejník kryl. Na druhej strane v 17. min. S. Jančo zle vykopol loptu a vzápätí Veis zaznamenal úvodný gól stretnutia. V 28. min. zahrali hostia v 16-tke rukou, Špeík nemiestne urazil rozhodcu, za čo uvidel červenú kartu a pokutový kop Nosáľa Olejník bravúrne kryl. V 35. min. po centri Ľalíka potešil domácich divákov Nosáľ, keď pätičkou vyrovnal na 1:1. V 42. min. sa Pika rútil sám na brankára, Schaller ho fauloval a z pokutového kopu strelil druhý gól domácich Molokáč. Ešte tesne pred prestávkou vzrušil divákov peknou strelou Šuška, ale Olejník v bráne čaroval a jeho pokus vyrazil. V druhom polčase začali domáci opatrne, čo sa im vypomstilo už v 54. min., keď hlavný rozhodca nechal pokračovať v hre, ale na pokyn asistenta odpískal penaltu a znej Hutka vyrovnal na 2:2. Domáci potom prevzali iniciatívu a hralo sa prakticky na jednu bránu. Hostia sa spoliehali na protiútoky a v 68. min. nepremenil obrovskú šancu striedajúci Černák. V 77. min. nádhernou strelou do šibenice upravil na 3:2 Dubravec. Minútu pred koncom ešte Ruszó nebezpečne strelil tesne vedľa domácej brány a tak sa z troch bodov tešili domáci.
Cinobaňa: Jančo S. – Laššák, Pika, Ľalík, Garaj, Šlichta, Dubravec, Fábri, Molokáč, Nosáľ, Belko (Mišík, Korim).
Lubeník: Olejník – Šepík, Konček, Benčko, Szóvári, Hutka, Foltán, Veis, Koreň, Ruszo, Schaller (Černák).

Radzovce – Nenince 1:0 (0:0), . Tóth z 11 m, ŽK: Slovák 2 - Vrško, Sebenský, Mázor, ČK: Slovák, Nagy Zs. – Vlkolenský L., diváci: 100, rozhodca: Vanková.
V priemernom zápase sa hralo väčšinou medzi šestnástkami, bez veľkých šancí. Po bezgólovom polčase domáci hrali so snahou získať vedenie. Už v 47. min. sa rútili traja na jedného obrancu a po centri Bozóa faulovala obrana hostí Miháliho a pokutový kop premenil Tóth, 1:0. V ďalšom priebehu prišli vylúčenia na obidvoch stranách. Domáci do konca uhájili jednogólový náskok.
Radzovce: Magyar R. – Zdechovan, Nagy, Slovák, Gášpár (Magyar Š.), Tóth, Bozó, Molnár, Mihály, Trizna, Miháli.
Nenince: Cvengel – Sebenský A., Ubertáš, Očko, Vlkolenský J., Mázor (Miškei), Máth, Krivánsky, Vlkolenský L., Vrško, Sebenský P.
Ružiná – Klenovec 1:0 (0:0), M. Líška, ŽK: 0-1, diváci: 150, rozhodca: Ihring.
V existenčnom zápase dvoch ohrozených mužstiev začal domáci Baník s náporom, ktorý trval až do konca zápasu. Strelecké šťastie však opustilo kopačky domáci futbalistov, pretože nepremenili ani najvyloženejšie šance. Hostia sa celý zápas len bránili a jedinú šancu v úvode zápasu zázračne vyrazil domáci brankár Kanát. Ani po sérii rohových kopov, ktorých kopali domáci v prvom polčase najmenej 10, nevedeli dopraviť loptu do súperovej siete. Prílišná snaha zvíťaziť im zväzovala nohy. V druhom polčase dostali domáci príkaz hrať viac kombinačne po zemi, čo sa naplnilo z časti, ale góly nedokázali streliť. Po zúfalom nápore 12 minút pred koncom po jednej z kombinačných akcií M. Líška z hranice 16-tky nekompromisne vystrelil ľahkú strelu, ktorú brankár hostí na počudovanie pustil do siete. Táto akcia rozhodla o šťastnom, ale plne zaslúženom víťazstve Baníka, ktorý do konca hru kontroloval.
Š. Cerovský (tréner Baníka): „Nebol to pekný zápas, hoci domáci hráči mali enormnú snahu, ktorú pretavili napokon vo víťazstvo a zisk dôležitých bodov, za čo im Ďakujem. Verím, že v posledných dvoch kolách ešte nejaké body získame a v súťaži zostaneme.“
Ružiná: Baník – Kanát - Oláh (Kliment), M. Líška, Fízeľ, Gondáš, Čeman (26. Kucej), Melich, Širko, Fehérvári, Mat. Líška, R. Líška.
Klenovec: Hruška – Parobek, Boháčik, Hrivnák, Valent, Figuli, Kasáč, Kubinec, Bálint, Sendrei, Jáchim (Bence, Bálint)
Hajnačka – Príbelce 4:1 (1:0), Uhrín 3, Berky M. – Pavlov, diváci: 120, rozhodca: Havran.
Zápas sa začal z obidvoch strán vo svižnom tempe. Hostia pohrozili dvomi šancami. Až do 40. min, sa hralo bez gólov. Vtedy dal Uhrín na dvakrát prvý gól. Na začiatku druhého polčasu zvýšil Berky na 2:0 z priameho kopu. Hostia zdramatizovali zápas gólom Pavlova na 2:1. Snažili sa vyrovnať a v týchto fázach sa hralo dosť nervózne, najmä zlými verdiktami asistenta rozhodcu v neprospech domácich. Hostia nepremenili dva samostatné nájazdy. Rozhodnutie prišlo na konci. V 87. min. strelil Uhrín tretí gól a svoj hetrik zavŕšil už v nadstavenom čase. Zrodilo sa tak zaslúžené víťazstvo domácich.
Hajnačka: Czene – Juhaniak, Pataky (Igo), Mede, Szókovács, Berky A., Szó (Fehér), Uhrin, Varga, Berky M., Budai.
Ostatné výsledky: M. Kameň – Vinica 3:2. Olováry – Mýtna 5:2.

2. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  3. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

VÍKENDOVÝ SERIÁL: V Ľuboreči prežila detstvo a mladosť Elena Maróthy-Šoltésová

Šoltésová bola prozaičkou, redaktorkou a bola aj predsedníčkou spolku slovenských žien Živena.

Na snímke  bývalá fara v obci Ľuboreč v Lučeneckom okrese, postavená na mieste staršej farskej budovy, v ktorej vyrastala Elena Maróthy-Šoltésová.