Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Atléti Jump Clubu udávali tón

Tri tituly majstra kraja a desať medailí
V sobotňajších M-SsAZ v atletike dorastu, juniorov a dospelých v Dubnici nad Váhom udávali tón atléti Jump Clubu Lučenec, ktorí vybojovali tri majstrovské tituly a získali desať umiestnení na stupni víťazov.
Prvý majstrovský titul pre naše farby vybojovala juniorka Anna Košičiarová v skoku do diaľky výkonom 502 cm. Druhý titul pridala v behu na 200 m časom 28,32 s. Škoda, že štartovala po chorobe, určite by pridala nejaké centimetre a stotiny navyše. Tretí titul získala juniorka Ivana Borloková, ktorá aj napriek bolesti kolena skočila 169 cm a predviedla tri nádejné pokusy na výške 173 cm.
Striebro získali dorastenka Aneta Valentínyová v diaľke výkonom 519 cm – osobný rekord, na 100 m časom 13,07 s, Košičiarová na 100 m časom 13,34 s, dorastenec Dalibor Kubinec v skoku do výšky – 175 cm, junior Vladimír Šutta na 200 m časom 24,79 s a 14-ročná žiačka Dominika Bodnárová, ktorá bola prekvapením behu na 400 m dorasteniek. Nebežala naplno, lebo ju v utorok čakajú M-SR žiačok v B. Bystrici. Dobre si rozložila sily a svoju prvú štvorstovku zvládla vo fantastickom čase 61,45 s – osobný rekord. Tretie miesto obsadil junior Šutta na 100 m – 12,24 s.
Smolu mal Stano Findra, ktorý obsadil tri štvrté miesta: kladivo 26,11 m – osobný rekord, guľa – 12,23 m a disk – 36,10 m. Štvrtá bola aj Valentínyová v behu na 200 m časom 27,53 s.
S nováčikovským srdcom prešli so cťou vo svojich disciplínach dorastenci Róbert Rácz na 100 m – 13,65 s (4. miesto), diaľka – 525 cm a Martin Machava v trojskoku výkonom 10,12 m – 6. miesto.
Neštartoval Michal Kabelka, ktorý úspešne študuje informatiku v Brne a súťaží v českej lige.
Bodnárovej titul na 300 metrov
Po výborných výsledkoch prípravky a ml. žiactva Jump Clubu Lučenec na M-SsAZ v Brezne zabojovali v nedeľu 29. mája aj staršie žiačky na M-SsAZ v Banskej Bystrici. Neľahkú úlohu mala Dominika Bodnárová, ktorá vo veľkej horúčave štartovala v troch disciplínach. Už v rozbehu na 60 m si vytvorila osobný rekord časom 8,36 s. Vo finálovom behu na štarte „zaspala“ a obsadila časom 8,43 s piate miesto. Vo finále na 600 m sa asi 200 metrov pred cieľom chystala na záverečný finiš, no pretekárka bežiaca na treťom mieste ju podrazila a veľa nechýbalo, aby sa ocitla na zemi. Nika však zabojovala a v strhujúcom finiši vybojovala pekné druhé miesto v čase 1:41,38 min. Jej osobný rekord mal dovtedy hodnotu 1:50,30 min. Zdravo sa vyhecovala v behu na 300 m a suverénne získala majstrovský titul s trojmetrovým náskokom v čase 43,02 s – osobný rekord. Po výborných výsledkoch v Hamburgu nezaváhala ani Barbara Vyletelová, ktorá získala striebro v behu na 60 m časom 8,23 s – osobný rekord. Bronz pridala v behu na 150 m tiež v osobnom rekorde – 20,17 s. V behu na 300 m skončila v novom osobnom rekorde časom 45,01s štvrtá.

Potvrdili svoje postavenie
Mesto Brezno a atletický klub MŠK Brezno usporiadali dňa 31. mája I. ročník výškarského mítingu „Breznianska latka“. Míting prilákal na námestie v Brezne 31 pretekárov z Brezna, Martina, Banskej Bystrice a Lučenca. Skákalo sa na umelom povrchu za doprovodu hudby. Nový umelý povrch si prišli otestovať aj atléti Jump Clubu. Povrch im naozaj sadol. Najmladšia účastníčka podujatia Lucia Šperlová si v kategórii žiačok vytvorila nový osobný rekord výkonom 135 cm. Skončila na štvrtom mieste v rovnakom výkone ako tretia pretekárka, lebo mala o pokus viac. Škoda, že nebola na M-SsAZ. Majsterka kraja v tejto kategórii skočila 128 cm. Starší žiak Lukáš Tekeľa skončil tretí výkonom 160 cm. Dorastenec Martin Machava bol rovnakým výkonom druhý. Výškarska škola z Lučenca opäť teda potvrdila svoje dobré postavenie v kraji.

Kedy postavia v Lučenci tartan?
Je smutným paradoxom, že atléti nášho mesta trénujú na atletickej škvárovej dráhe postavenej ešte pred 25 rokmi, ktorá sa rozpadáva. Dá sa len ťažko udržiavať a je zdraviu škodlivá. O výstavbe tartanovej dráhy sa hovorí už dva roky, no zatiaľ len hovorí ... Lučenec už predbehla Trnava, ba aj Nové Zámky. Verím, že budúci rok ukáže, že si vieme lepšie ceniť zdravie, snahu a výkony súčasnej atletickej generácie, ktorá chce kráčať v stopách svojich olympijských predchodcov.

1. Vitajte v postapokalyptickom svete
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?

Od soboty bude platiť na Slovensku zákaz vychádzania, sú aj výnimky

Pre žiakov druhého stupňa základných škôl sa v pondelok začína dištančné vyučovanie.

Igor Matovič hovorí o nových opatreniach.

Lučenecká nemocnica eviduje približne 70 nakazených zdravotníkov

Na pomoc im prišli zatiaľ dvaja ambulantní lekári.

ilustračné foto

O stravenkovej petícii rokovali na ministerstve

Iniciátora petície Za zachovanie súčasnej platnej legislatívy v oblasti stravovania zamestnancov Ľubomíra Sečkára s jeho tímom prijala generálna riaditeľka sekcie práce Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR Danica Lehocká.

Odberové miesto na testovanie pacientov na ochorenie COVID-19 pred Infekčným pavilónom na Kramároch.