Lučenec sa po prehre s moskovským gigantom rozlúčil s Ligou majstrov

Novohradčania sa v aktuálnom ročníku prebojovali medzi 32 najlepších tímov Európy.

Mimel Lučenec.Mimel Lučenec. (Zdroj: Jozef Mikuš)

LUČENEC. Centrum Novohradu žilo futsalom. V tamojšej športovej hale Arena sa v sobotu 16. januára uskutočnil zápas šestnásťfinále futsalovej UEFA Champions League.

Domáci Mimel Lučenec v nej privítal futsalového giganta KPRF Moskva. Ruský tím sa vo vlaňajšom ročníku Ligy majstrov prebojoval až do semifinále, kde po penaltovom rozstrele podľahol slávnej Barcelone.

Prestížna klubová súťaž sa tak vrátila do Novohradu. Lučenec bol v roku 2018 usporiadateľom skupinového turnaja hlavnej fázy. Kým vtedy domácich k dobrým výkonom tlačili aj plné tribúny, tentoraz diváci mohli zápas sledovať len online alebo v televízii.

Prvý polčas rozhodol

Zápas sa začal aktivitou na oboch stranách, útočnejšie chute predviedli hostia. Moskovčania vyslali na bránu Lučenca pár pekných striel, ale mierili vedľa, prípadne ich zlikvidoval domáci brankár Oberman.

Na prvý gól sa nečakalo dlho. Domáca sieť sa po prvýkrát rozvlnila v 5. min. po akcii hostí. Gól pripísali domácemu Serbinovi.

Tím KPRF naďalej ukazoval svoju silu. Hostia domácich tlačili pred vlastnú bránu a nedovolili im držať loptu.

V 11. min. sa zmenilo skóre po góle Paulinha na 0:2. Krátko na to bol v dobrej šanci domáci Směřička, ale prvý domáci gól nepadol. Stav sa znovu zvýšil v 13. min., keď Raúl Gómez upravil na 0:3 pre hostí.

Domáci sa nevzdávali, no pokus skúseného Grciča či nastrelené brvno Wellingtona skóre nezmenili.

V 17. min. sa znovu radovali hostia, za ktorých sa presadil Bagirov. Lučenec nazbieral päť faulov a tak posledné dva góly 1. polčasu padli zo značky pokutového kopu. Ich autormi boli Asadov a Nando (0:6).

Medzi 32 najlepšími tímami

V úvode 2. dejstva preverili pozornosť brankára KPRF Serbin a Rafael. V sľubnej šanci sa ocitol aj Wellington a Grcič, no gólman hostí bol pozorný.

Domáci začali hrať power-play.

Náplasť na poltucet inkasovaných gólov ponúkol domáci Wellington, ktorý v 30. min. využil príležitosť a strelil čestný gól Lučenca na 1:6. Mimel hral naďalej vabank a skúšal hostí zaskočiť v power-play. Posledný gól stretnutia na konečných 1:7 padol do nestráženej brány.

Mimel Lučenec sa tak rozlúčil s futsalovou UEFA Champions League ako jeden z 32 najlepších tímov.

ŠESTNÁSŤGINÁLE UEFA CHAMPIONS LEAGUE

Mimel Lučenec - KPRF Moskva 1:7 (0:6)

Góly: 30. José Wellington - 5. Serbin (vl.), 11. Paulinho, 13. a 39. Raúl Gómez, 17. Bagirov, 17. Asadov (10m), 18. Nando (10m). ŽK: José Wellington - Niyazov. Rozhodovali: Tamulynas, Pomeckis (obaja LTU), Behančin - Budáč (obaja SVK). Bez divákov.

Lučenec: Oberman (Klema) - Grcič, Serbin, Brunovský, Čeřovský, Fehervári, Kyjovský, Meszáros, José Wellington, Greško, Keszi, Směřička, Rafael Durval. Tréner: Berky

KPRF: Tsaider (Boytsov) - Niyazov, Sokolov, Burkov, Nando, Romulo, Raúl Gómez, Bagirov, Lin, Asadov, Fukin, Kruchinin, Paulinho. Tréner: Zoidze

Povedali po zápase:

Marián Berky, tréner Mimelu Lučenec: "Druhý polčas bol z našej strany lepší, aj keď súper už mal nahraté. Škoda toho 1. polčasu. Dostali sme 4 lacné góly, čo rozhodlo. Nemôžem povedať, že by hráči nechceli bojovať, ale boli tam chyby, aké by sme už nemali robiť.

Na druhej strane, súper je niekde úplne inde a ukázal nám, akou cestou sa môžeme uberať, ak chceme byť lepší. Keď sme mali šancu, nevyužili sme ju. Akonáhle by sme neurobili chyby a dali v 1. polčase gól z ponúknutých príležitostí, tak by sa hralo inak.

Nemusíme však byť smutní. Malý Lučenec v zápase proti takému veľkoklubu ako KPRF zanechal stopu. Súper mal zo začiatku rešpekt, no sú to profesionáli, ktorí ukázali, ako sa má hrať futsal."

Besik Zoidze, tréner KRPF Moskva: "Neočakávali sme, že v prvom polčase budeme až tak výsledkovo dominovať. Vedeli sme, že Lučenec sa na nás pripravuje a bude sa chcieť vytiahnuť. Boli sme na to pripravení, ale naozaj sme nečakali, že už v 1. polčase dosiahneme taký vysoký rozdiel v skóre.

Výhra nebola povinnou jazdou. Rešpektujeme silu Lučenca, ale tiež sme si vedomí svojich kvalít. V 2. polčase sme sa zamerali na udržanie koncentrácie, aby hráči nepoľavili. Podarilo sa nám to iba čiastočne, ale cieľ sme splnili, takže sme spokojní.

Ideme od zápasu k zápasu. Uvidíme, koho nám žreb prisúdi. Ak sa máme znovu stretnúť s Barcelonou, tak urobíme všetko pre to, aby sme uspeli."

Martin Směřička, hráč Mimelu Lučenec: "Prvý polčas bol veľmi náročný. Nastúpiť proti takému favoritovi bez zápasovej praxe bolo veľkým skokom. Nemôžeme sa na to vyhovárať, ale je pravda, že bojovať bez zápasovej záťaže s takýmto súperom sa nedá.

Dostali sme góly, ktorým sme mohli zabrániť, pretože prišli po našich chybičkách. Ak chceme poraziť takého favorita, tak by sa nemali stávať. Ak by sme im predišlo, možno by sme so šťastím dokázali uhrať lepší výsledok.

Škoda, že sa hralo bez divákov, hala by praskala vo švíkoch. Je naozaj škoda, že sme v takej situácii, v akej sme. Naposledy som tu pred divákmi hral za reprezentáciu proti Srbsku a dokázali sme ich poraziť aj vďaka silnej kulise. Dnes, bohužiaľ, pomôcť nemohla."

Anton Brunovský, hráč Mimelu Lučenec: "Náš súper je podľa mňa jedným z najväčších ašpirantov na zisk titulu v Lige majstrov. Skupina, ktorú sme hrali pred dvomi rokmi, bola o niečom inom. To sa nedá ani porovnať.

V zápase rozhodol 1. polčas. Urobili sme viac chýb, neboli sme dôrazní. Druhý polčas už bol lepší, aj súper trochu poľavil."

Načítavam video...

Richard Oberman, brankár Mimelu Lučenec: "Bola to pre nás veľká škola, najmä v 1. polčase. Je vidieť, že nehrávame ligu. Za posledné mesiace sme odohrali len jeden zápas v Lige majstrov. Avšak sa na to nemôžeme vyhovárať, pretože sme trénovali. Súper je ale o 2-3 úrovne vyššie.

Inkasované góly ma mrzia, niektoré idú na moje tričko. Stalo sa, treba sa z toho poučiť a ísť ďalej. Verím, že sa liga naštartuje, regulárne ju vyhráme a o rok si opäť zahráme Ligu majstrov."

Milan Kamenský, prezident Mimelu Lučenec: "Zápas ukázal, že sme hrali s top tímom Európy. KPRF patrí k absolútnej špičke, bolo pre nás poctou postaviť sa proti nim. V 1. polčase jasne ukázali, že sú na inej úrovni ako my. Boli tam aj nešťastné góly, ale KPRF zaslúžene dominoval.

V 2. polčase to už bolo o inom. Tréner chlapcom v šatni povedal, čo treba zmeniť a oni do zápasu išli nebojácnejšie. Dali sme gól, mali sme viac šancí a aj súper trochu poľavil. Našim chlapcom patrí veľká vďaka.

Robíme všetko pre to, aby sme vyhrali ďalší domáci titul a aj budúci rok sa predstavili v UEFA Champions League. Veríme, že sa vráti turnajový formát, aby to bolo zaujímavejšie pre divákov. Pre nich to predsa hráme."