COVID AUTOMAT
Okresy v čiernej farbe (IV. stupeň varovania):
Bánovce nad Bebravou, Detva, Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Ilava, Martin, Nitra, Nové Mesto nad Váhom, Partizánske, Piešťany, Revúca, Rožňava, Šaľa, Snina, Trnava, Žiar nad Hronom, Zlaté Moravce a Zvolen.
Okresy v bordovej farbe (III. stupeň varovania):
Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bratislava I - V, Brezno, Bytča, Dolný Kubín, Gelnica, Humenné, Kežmarok, Komárno, Košice I - IV, Košice-okolie, Krupina, Levice, Levoča, Malacky, Medzilaborce, Michalovce, Myjava, Námestovo, Nové Zámky, Pezinok, Poprad, Považská Bystrica, Prešov, Prievidza, Púchov, Rimavská Sobota, Ružomberok, Senec, Senica, Skalica, Sobrance, Spišská Nová Ves, Topoľčany, Trebišov, Trenčín, Turčianske Teplice, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žarnovica a Žilina.
Okresy v červenej farbe (II. stupeň vyrovania):
Bardejov, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Poltár, Sabinov, Stará Ľubovňa, Stropkov a Svidník.
LUČENEC. Epidemiologická situácia v krajine je naďalej vážna. Podľa slov šéfa rezortu zdravotníctva krajina naďalej zostáva v čiernej farbe, ktorej zodpovedá IV. stupeň varovania.
Podľa aktuálneho Covid automatu je na Slovensku devätnásť čiernych okresov, rovných päťdesiat je bordových a desať, medzi ktoré patria aj Lučenec a Poltár je červených.

Ešte uplynulý štvrtok 11. 2. primátorka Lučenca Alexandra Pivková informovala, že v okrese Lučenec od 1. februára do spomínaného dátumu evidovali 351 pozitívnych prípadov na ochorenie COVID-19, pričom 19 bolo priamo z Lučenca.
„Celkovo 128 prípadov potvrdili vďaka PCR testom. Antigénové testovanie odhalilo ďalších 223 infikovaných,“ upresnila primátorka a dodala, že okres Lučenec zostáva v druhom stupni ohrozenia a v rámci Slovenska patrí medzi najlepšie.
Tiež pripomenula, že mestskí aj štátni policajti pokračujú v kontrolovaní prevádzok na území mesta.
„Mesto naďalej poskytuje aj ochranné pomôcky – respirátory FFP2 pre pracovníkov škôl a školských zariadení, tiež zamestnancov mesta, opatrovateľky, mestských policajtov,“ dodala Pivková.
Počet pacientov na umelej pľúcnej ventilácii stúpol
Podľa informácií, ktoré odzneli po dnešnom (16. 2.) zasadnutí pandemickej komisie, v našej krajine ochoreniu podľahlo za jeden deň už aj 108 ľudí.
Reprodukčné číslo mierne narástlo a pohybuje sa na úrovni 1 až 1,1.
Do nemocníc sa však postupne vracia personál. Efekt prinieslo aj očkovanie proti
ochoreniu COVID-19.
Počet hospitalizovaných stúpol z 3652 na 3872 osôb. Stúpol aj
počet pacientov na umelej pľúcnej ventilácii z 316 na 337. Sedemdňový
priemer vykonaných testov je 224.071.
Zdravotnícki záchranári majú viac výjazdov
Pozitivita vykonaných PCR testov je na úrovni 20 percent a pozitivita vykonaných antigénových testov je na úrovni jedného percenta. Sedemdňový priemer pozitívnych PCR aj antigénových testov je na úrovni 4793.
Stále rastie aj počet výjazdov zdravotnej záchrannej služby k pacientom s novým
koronavírusom. Počet voľných lôžok s kyslíkom klesol na 712 lôžok.
Minister Krajčí tiež priblížil, že počet úmrtí na ochorenie či s ochorením COVID-19 je na čísle 7365. V karanténe je 1543 zdravotníckych pracovníkov. Celkovo aplikovali už 311.293 vakcín proti novému koronavírusu, aplikovaná druhá dávka bola už v 69.395 prípadoch. Zaočkovaných už bolo 30 percent všetkých učiteľov.