LUČENEC Dohromady 1121 ľudí zaočkovali počas posledného víkendu v priestoroch novootvoreného vakcinačného centra na Mestskom úrade Lučenec.
Samospráva o tom informuje na sociálnej sieti na základe údajov od hovorkyne Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Lenky Štepánekovej.

"Centrum nebolo otvorené pre širokú verejnosť. Zaočkovaní boli učitelia a ľudia z kritickej infraštruktúry podľa dodaného zoznamu od ministerstva zdravotníctva," konkretizuje mesto.
Očkovacie centrum v Lučenci spustil kraj v sobotu (6. 3.), okrem neho už fungujú krajské vakcinačné centrá aj v Banskej Bystrici a Zvolene. Tento týždeň má byť ešte otvorené ďalšie centrum v Brezne.
Avizované otvorenie dvoch centier v Rimavskej Sobote a Žiari nad Hronom BBSK zatiaľ odložil s tým, že očkovanie sa nateraz bude konať v priestoroch miestnych nemocníc.