Osoba, ktorá sa vydávala za amerického generála slúžiaceho v Afganistane, obrala cez internet 69-ročnú ženu o 5500 eur.
Skutok vyšetruje polícia Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave V ako trestný čin podvodu.
Polícia o tom informuje na sociálnej sieti.
Seniorku oslovila osoba vydávajúca sa za amerického generála prostredníctvom sociálnej siete.

"Osoba so ženou nadviazala rozhovor, v rámci ktorého si získala priazeň poškodenej. Z dôvodu zaslania balíka s obsahom finančnej hotovosti vo výške niekoľkých miliónov dolárov požiadala ženu, aby zaplatila prepravné náklady za balík," spresnila polícia.
Žena súhlasila a prostredníctvom bankového prevodu odoslala na neznámy účet sumu vo výške 5500 eur.
Neznáma osoba však podľa polície od dôchodkyne požadovala ďalšie peniaze, s čím už žena nesúhlasila a obrátila sa na políciu.
"Legenda 'americký vojak na misii' bola úspešne použitá už vo viacerých prípadoch. Poškodené ženy, ktoré naleteli, prišli o nemalé sumy. Odporúčame preto rozvážnosť na sociálnych sieťach a neposielať peniaze neznámym osobám," zdôraznila polícia.