Okrem vynoveného zdravotného centra by mali v Detve pribudnúť aj nové byty

Obmedzenia súvisiace s koronavírusom však zabrzdili samosprávu v dotiahnutí mnohých vecí.

Primátor Detvy (prvý zľava) počas otvárania vonkajšej expozície detvianskych krížov v Podpolianskom múzeu.Primátor Detvy (prvý zľava) počas otvárania vonkajšej expozície detvianskych krížov v Podpolianskom múzeu. (Zdroj: Radovan Vojenčák)

DETVA.  Detviansku samosprávu, tak ako aj iné vedenia miest a obcí, postavil uplynulý - pandemický rok pred ťažké rozhodnutia. Či už išlo o rozhodnutie usporiadať známe Folklórne slávnosti, alebo o pozastavenie rozvoja mesta.
Najviac obmedzenia pocítili v oblasti kultúry a športu.

„Časť plánovaných zámerov sa nám kvôli rôznym obmedzeniam nepodarilo zrealizovať. V investičnej výstavbe sa nám nepodarilo veci dotiahnuť do úspešného konca. Už vybavovanie stavebných povolení bolo problematické kvôli obmedzeniam na úradoch. Nebolo možné ani získať rôzne vyjadrenia a povolenia. Najviac sme obmedzenia pocítili v oblasti kultúry a športu,“ uviedol primátor Ján Šufliarsky.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Mrzí ho, že sa neuskutočnil 55. ročník Folklórnych slávností pod Poľanou, ktorý bol pripravený s honosnejším programom. Slávnosti sa tohto roku opäť neuskutočnia, pretože organizovať túto veľkolepú oslavu folklóru v menšom rozsahu podľa neho nemá zmysel. Ak to aktuálna sitáci dovolí aj tento rok spravia v lete nejakú menšiu folklórnu akciu priamo v meste.


Zdravotné centrum i bytovka

Z rozbehnutých projektov sa podarilo samospráve dokončiť aspoň tie v oblasti rekonštrukcie miestnych komunikácií i verejného osvetlenia.

„Podarilo sa nám zrealizovať rekonštrukciu našej polikliniky. Vybudovali sme z nej centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti. Okrem vynovených priestorov v ňom pribudli aj nové ambulancie,“ pripomenul Šufliarsky a dodal, že financovanie projektu v objeme 800-tisíc eur prebehlo za pomoci peňazí z európskych fondov.

SkryťVypnúť reklamu

Aktuálne prebiehajú na tomto zariadení dokončovacie práce a samospráva by chcela celý proces obnovy ukončiť do konca mája.

„Vlani začali a v tomto roku pokračujú práce na výstavbe bytového domu, v ktorom pribudne 42 nájomných bytov. Výstavbu by sme chceli dokončiť ešte v tomto roku a ponúknuť ho i mladým rodinám, aby sa im žilo lepšie v našom meste,“ povedal primátor.

V tomto roku je pripravená výstavba a rekonštrukcia chodníkov. „Ak nebudú folklórne slávnosti, tak by sme radi v amfiteátri vybudovali nové zázemie pre účinkujúcich, kde budú šatne i sociálne zariadenia,“ zakončil Šufliarsky. ⋌

Autor: rv

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Novohrad

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  2. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  3. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  4. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  5. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  7. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  8. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 96 067
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 20 999
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 10 670
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 462
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 5 903
  6. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 5 263
  7. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 5 153
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 4 728
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu