Vyhrážali sa mu ublížením na zdraví osobou s kriminálnou minulosťou aj podpálením domu. Poškodený v strachu o život a zdravie vydieračom odovzdal tisícky eur. Keď už nemal peniaze, vybavil si úver.
Osemnásťročná žena a o dvanásť rokov starší muž z okresu Rožňava už čelia obvineniu zo zločinu vydierania.
Podľa informácií polície postupe svoju obeť obrali o vyše 17-tisíc eur. Peniaze použili pre vlastnú potrebu.
Krajská policajná hovorkyňa Jana Mesárová informovala, že spomínaná dvojica poškodeného od novembra minulého roka opakovane telefonicky kontaktovala a pod rôznymi zámienkami od neho žiadala peniaze.
Ten pod náporom rôznych vyhrážok vybral zo svojho účtu peniaze a odovzdal ich vydieračom. Keď už peniaze nemal, tak si v banke vybavil úver.
Obvinení si za spomínaný zločin môžu za mrežami posedieť štyri až desať rokov.