Pondelok, 21. jún, 2021 | Meniny má AlojzKrížovkyKrížovky

My-redaktori Novohradských novín a vy,milí čitatelia, sme jedna veľká rodina

V novinách pracujem už desiaty rok. Ktosi raz zadefinoval priateľa ako človeka, ktorému keď aj o druhej v noci zavoláte, príde za vami.


Zita Suráková, šéfredaktorka
V novinách pracujem už desiaty rok. Ktosi raz zadefinoval priateľa ako človeka, ktorému keď aj o druhej v noci zavoláte, príde za vami. Nuž, takýmto priateľom sú pre mňa noviny. Dostávam ich rovno do postele, v nedeľu o pol druhej v noci. Vždy sa dá na ne spoľahnúť. Noviny a ja to máme spravodlivo podelené. Ja som vždy tam, kde sa niečo deje a ony zachytávajú podstatu tohto diania. Našla som v nich nového anjela strážneho, ktorý nadomnou bdie, aby som nedajbože nezlenivela. Vďaka nim som sa naučila zvládať stres, našla som si priateľov, naučila som sa počúvať, viem si priznať chyby a som presvedčená, že za pravdu sa oplatí bojovať. No stále pri nich zabúdam, že občas si treba dať nohy na stôl alebo ujsť niekam, kde nie je telefónny signál. No pevne verím, že raz sa mi splní sen – žiť v chalúpke pri ihličnatom lese, mať mačku, koňa a písať knihy. Budú veselé. Osobne sa totiž veľmi často stretávam s neuveriteľne smutnými životnými príbehmi. Viem, že nespasím svet, ale ak sa dá, pomáham. Nie preto, že sa to patrí, alebo preto, že pracujem v novinách, jednoducho ma to napĺňa. Týraných žien, ľudskej hlúposti, chamtivosti, chudobných rodín, detských domovov a invalidov je veľa. Našťastie, žijú aj dobrí ľudia, ktorí sú vždy ochotní pomôcť. Zavolajú nám do redakcie, ponúknu chlebík pre rodinu v sociálnej núdzi, podarujú bicykel, donesú hračky, oblečenie....Pamätám sa, ako mi stará mama hovorievala, že dobro musí vždy zvíťaziť nad zlom. Verím v múdrosť šedín a tak nestrácam nádej, že raz bude svet lepší a krajší. MY – redaktori Novohradských novín zachytávame históriu a ovplyvňujeme verejnú mienku. Nuž teda, želám si, aby ste sa za nás, milí naši čitatelia, nemuseli nikdy hanbiť. MY sme tu pre vás!


 


Peter Mišo, zástupca šéfredaktorky
Médiá ma priťahovali odmalička. Najmä šport. Keď som sa rozhodoval, kam ďalej zo základnej a neskôr strednej školy, asi som bol ešte málo zrelý. Namiesto žurnalistiky, ktorá bola mojim snom, som si vybral poľnohospodárstvo. K práci v novinách som sa dostal práve prostredníctvom športu. Keď sme s kamarátmi v roku 1989 zakladali družstvo do rodiacej sa mestskej ligy, netušil som, že práve vtedy začne moja prvá spolupráca s novinami. Začal som prispievať do vtedajších okresných novín. Malý futbal ma natoľko opantal, že pred deviatimi rokmi som sa mu začal naplno venovať ako rozhodca, ale aj ako funkcionár v Slovenskom futbalovom zväze. Ako predseda ŠTK ÚMF SFZ som o výsledkoch najvyššej slovenskej súťaže informoval médiá, ktoré ma vtedy oslovili o väčšiu spoluprácu. Postupne som spoznával zákulisie výroby novín, ktoré má stále viac priťahovalo. V bývalom zamestnaní mi začal vedúci často vyčítať, že mám iné aktivity, no popritom som sa aj práci venoval úplne naplno. Keď niečo robím, tak na sto percent. Proste, „stíhal“ som všetko, mal som úspech, a to zrejme určitým ľuďom vadilo. Keď som sa vlani 29. marca (po 18 rokoch v zamestnaní) z ničoho nič dozvedel, že o dva dni dostanem výpoveď „z nadbytočnosti,“ zažil som jeden z najväčších šokov v živote. No spamätal som sa v priebehu hodiny. Keďže som do Novohradských novín prispieval asi desať rokov, oslovil som šéfredaktorku Zitu Surákovú, ktorá mi od 1. apríla 2004 dala zelenú. Šance som sa chytil obidvomi rukami. Práca novinára si vyžaduje celého človeka, dni plné driny, prebdené noci a pracovné víkendy, no v prvom rade ma celého napĺňa. Držím sa hesla: „Keď je práca tvojim koníčkom, je to super!“ Každé ráno vstávam s pocitom, že sa do práce teším! Dnes prichádzame do vašich domácností s novou hlavičkou, no stále sme to MY - naše a vaše Novohradské noviny.
Dodo Šatara, športový redaktor
„Naši športovci si zaslúžia viac. Ich športový chlebíček je síce skromný, ale o to cennejší. A chutí každému z nás. Naša športová verejnosť si preto určite zaslúži na stránkach našich regionálnych novín viac informácií,“ bola moja prvá veta adresovaná športovému šéfredaktorovi Štefanovi Kormanovi, ktorý ma pred tromi rokmi zaúčal do tajov športovej „novinárčiny“. Novohradské noviny do každej rodiny. A do športovej dupľom! To je moje krédo i krédo mojich kolegov, s ktorým každé ráno prichádzame do práce.
MY, tím regionálnych týždenníkov, vám prinášame každý pondelok horúce novinky, čerstvé výsledky a pikošky – jednoducho všetko, čo sa v „našej“ športovej rodinke týždeň čo týždeň upečie. A odkedy sa pohybujem v športovej pospolitosti, viem, že práve náš región je športom doslova „varený-pečený“. Nuž, čo viac môžeme MY, novohradskí šporťáci, neraz preoblečení do roly paparazzov, chcieť! Viem však, že v daných podmienkach to „hlavní hrdinovia“ našich článkov majú niekedy poriadne ťažké. Robiť šport nielen na ihrisku, ale aj mimo neho je totiž čoraz väčšou drinou. Viem aj to, že športovanie na „len“ na regionálnej úrovni nie je síce žiadna liga majstrov či olympiáda, ale každý športový úspech rovnako, ba dokonca ešte väčšmi, MY a vy naši športovci, prežívame veľmi intenzívne. Veď ten posledný, sami určite uznáte, stál naozaj za to. Po postupe LAFC-u do druhej ligy náš región športovo doslova vstal z mŕtvych. No k športu neodmysliteľne patria aj pády či prehry. Tou poslednou a najbolestivejšou bolo vypadnutie futbalistov Rimavskej Soboty do druhej ligy. No dosť bolo rečí. Viac už v najbližšom čísle Novohradských novín, ktoré vám MY, vydavateľstvo regionálnych novín, prinesieme, tak ako doposiaľ, každý pondelok priamo k vám - našim verným čitateľom.
PS: Verím že, MY Novohradské noviny - najítanejší týždenník na juhu Slovenska - a vy, milí športovci, spolu ešte niekoko dier do športového sveta urobíme a náš šport v konkurencii iných regiónov v popredí udržíme. S pozdravom vaša športová bútavá vba a otrava Dodo Šatara.
Howgh, dohovoril som…Edita Fridrichová, obchodná manažérka
Keď som si pred tromi rokmi prečítala v Novohradských novinách inzerát na pozíciu obchodného manažéra, ani na chvíľu som nezaváhala. Hovorí sa, že odvážnym šťastie praje. Dostala som pracovnú zmluvu  no a odvtedy si toto miesto neviem vynachváliť. Stretávam sa so zaujímavými podnikateľmi z celého Slovenska a dozerám na to, aby reklama v našich novinách mala ten správny cveng. Riadim sa zásadou, že povrchná práca je ako zlá kniha. Som tolerantná, neznášam nespravodlivosť, pokrytectvo a závisť. Práca v novinách je mojim koníčkom. Svojich obchodných partnerov neberiem len ako čísla na splnenie plánu, ale snažím sa uplatňovať osobný prístup ku každému z nich. Vytváram pre nich reklamu šitú na ich mieru. Vždy ma poteší, keď sa mojim obchodným partnerom darí v podnikaní a uznanlivo skonštatujú, že reklama v Novohradských novinách im priniesla spätnú väzbu v podobe nových klientov a zaujímavých obchodných kontraktov. Sme dobrý kolektív a ťaháme za jeden povraz. Vidno to aj na novinách. V tomto roku sme dosiahli rekordný náklad 15 500 výtlačkov. A čo by som si priala do budúcnosti? Aby naše noviny boli ešte bližšie k vám, milí čitatelia, aby ste boli na ne hrdí a aby si v nich každý našiel to, čo hľadá. MY to spolu zvládneme.
Robert Rácz, korektor a inšpektor odbytu
Aj vám sa občas, milí naši čitatelia zdá, že svet je postavený na hlavu? Uvážte sami. Ja som vyštudoval ekonómiu, robím účtovníctvo a namiesto toho aby som si cez víkend oddýchol, opravujem texty svojich kolegov a v pondelok rozvážam noviny. Človek až žasne, koľko toho stihne. No poviem vám, je to úžasný pocit byť kolieskom v dobre fungujúcom kolektíve, ktorý každý týždeň stojí pri zrode najčítanejšieho týždenníka na juhu Slovenska. Čo pre mňa noviny znamenajú? Ak mám byť úprimný, občas aj domáce hádky. Milí páni, tí, ktorí žijete so šéfredaktorkami, iste viete, o čom hovorím. Apropó, pozdravujem neprajníka, ktorý nám asi pred dvoma mesiacmi prepichol na redakčnom aute gumy. No nech je to už akokoľvek, pri novinách sa veru nenudíte. Uvedomujem si, že dokonalá spravodlivosť, ani tá ľudská, ale ani tá vyššia, neexistuje. No MY sme tu preto, aby sme o ňu bojovali. Zoberme si napríklad náš malý a milý Lučenec. O toľkých kauzách nechyrovali azda ani v samotnom Kocúrkove. Čo mi pamäť siaha, na stránkach našich novín boli minimálne tri, ktoré by si zaslúžili aj pozornosť orgánov činných v trestnom konaní. Darmo, sny o materiálnom blahobyte si mnohí Lučenčania vysvetľujú po svojom. No dosť už kritiky. Noviny a ja sme spolu už tucet rokov. Som spokojný. Súhra duší je veľmi dôležitá. Naše noviny majú dušu a dušu máme aj MY, ktorí ich pre vás píšeme. Sme tu pre vás už šestnásty rok. V tomto čísle síce vychádzame pod inou hlavičkou, ale sme to stále MY. MY – NOVOHRASKÉ NOVINY.Zlatka Kiššová, hospodárka
Hoci v novinách nepracujem dlho, týždeň bez Novohradských novín som si nevedela predstaviť už dávno predtým. Regionálne noviny boli pre mňa zdrojom informácií zo života verejného i života obyčajných ľudí. Ich životné príbehy som mala a stále mám najradšej. Vždy ma poteší, keď ma šéfka zoberie so sebou do terénu a osobne sa s niektorým aktérmi príbehov aj stretnem. Ich osudy sú niekedy smutné, dojemné, ale niekedy aj veselé. Dodnes mi behajú po chrbte zimomriavky, keď sme zablúdili v lesoch nad Ďubákovom a z pazúrov divej zveri nás zachránil miestny starosta. Nikdy nezabudnem ani na to, ako sme sa brodili závejmi snehu a hľadali mníchov, ktorí sa usídlili hlboko v horách neďaleko Brezna. Počuli sme zavýjať vlkov, no šéfka vtedy iba utrúsila, neboj sa, sú ďaleko, nestretneme ich. Vtedy som si po prvý raz uvedomila, čo dokážu novinári zvládnuť na ceste za dobrou témou. Hoci som po tejto príhode na istý čas radšej dala prednosť svojej kancelárii hospodárky, novinársky chlebík ma tak chytil za srdce, že možno raz z príbehov za témami napíšem knihu. No momentálne je náplňou mojej práce mať pod palcom ekonomiku. Ako druhé som si v novinách zvykla prečítať inzeráty. Kto by si bol pomyslel, že niekedy budem aj ja pri ich výrobe. Teraz viem, že to vôbec nie je ľahké. Pracujem však v dobrom kolektíve mladých, ambicióznych ľudí, ktorí obetujú veľa zo svojho osobného voľna, len aby sa naše, ale aj vaše noviny, milí čitatelia, dostali každý pondelok ráno do vašich rúk. MY sme tu pre vás, MY sme tu vďaka vám, milí čitatelia. Venujete nám aj naďalej vašu priazeň a MY vás nesklameme.
Dada Lacová,
príjem inzercie
Práca v novinách – na prvý pohľad možno jednoduchá, príťažlivá a lákavá, ale hlavne veľmi náročná. Každý, kto v tejto sfére u nás pracuje a pracoval, vie, koľko úsilia, trpezlivosti, vytrvalosti a odriekania stojí. Pre mňa táto práca znamená predovšetkým každodenný kontakt s ľuďmi; na oddelení inzercie to inak ani nejde. Pracujem tu niečo vyše roka a za ten čas som mala možnosť stretnúť množstvo zaujímavých a milých ľudí. Prichádzajú k nám všetci: mladí, starí, veselí, smutní, spokojní aj osamelí. Niekedy sa človek cíti ako psychológ. Nie je nič výnimočné, keď k nám príde starší dôchodca alebo dôchodkyňa podať si inzerát a popritom sa aj vyžaluje, posťažuje a my si tak s kolegyňou vypočujeme rôzne životné príbehy, či už veselé alebo smutné.
Sú aj dni zábavné. Raz k nám prišiel podať si inzerát stály zákazník, ktorý si ho prial zvýrazniť v rámčeku. Náš grafik si však poznámku „rámik“ pred inzerátom nevšimol, takže inzerát vyšiel s textom, ktorý začínal „Rámik...predaj plastových okien....“ Samozrejme, niektorí ľudia potom reagovali na inzerát v novinách ako na firmu Rámik. Našťastie, náš zákazník to zobral s humorom a všetci z redakcie sme sa na tom dobre pobavili. Naša práca, to je mravenčie úsilie všetkých, ktorí tu pracujeme. Jeden bez druhého by sme nezmohli nič. Chvalabohu, sme dobrý kolektív, ktorý si vychádza v ústrety. Všetci moji kolegovia sú pracovití ľudia, ktorí pracujú v redakcii často do noci, po víkendoch a nezriedka obetujú pre túto prácu skoro všetok voľný čas. MY ideme vpred.
Slávka Hedvigyová,
príjem inzercie
Pracujem v Novohradských novinách na inzercii od septembra 2003. Je to práca s ľuďmi a hlavne pre ľudí, niekedy náročná na trpezlivosť. Stane sa, že najmä v čase uzávierky zažívam stresy, ale v podstate je to práca príjemná a zábavná. Spoznala som tu veľa zaujímavých ľudí, vypočula si rôzne životné príbehy. Poteší ma, keď sa k nám vracajú ľudia s tým, že sa im cez inzerát podarilo niečo predať a znova využívajú naše služby. Veď MY - Novohradské noviny sme tu pre vás sedem dní v týždni. Je zaujímavé sledovať, ako sa s ročnými obdobiami mení aj obsah rubrík inzerátov. V zime a na jar sa často predávajú ošípané či odstavčatá, v lete zasa byty, vozidlá a rozbiehajú sa ponuky s rôznymi službami. Raz ma potešil jeden pán, ktorému sa stratil pes. Inzerát som mu podala po uzávierke a psík sa našiel. Ten pán prišiel na inzerciu celý nadšený s vrúcnym poďakovaním. Aj keď si táto práca vyžaduje vydať zo seba viac ako sto percent síl, veľmi ma baví. MY - Novohradské noviny sme na každom kroku a je krásne sledovať, ako nás čítajú malí i veľkí. V domácnostiach, na ulici či v rôznych podnikoch. Spokojnosť čitateľov ma ženie neustále vpred. Veď MY sme tu pre Vás.

Inzercia - Tlačové správy

 1. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame
 2. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
 3. Kde sa dá elektromobil nabiť a za koľko? Veľký prehľad nabíjania
 4. 15 otázok o separovaní. Minimálne na jednu nebudete vedieť odpovedať
 5. Ako ochrániť svoje peniaze pred infláciou
 6. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom
 7. Výber auta na lízing môže byť slobodnejší, ako ste si mysleli
 8. Regeneračný spánok s ideálne podopretou chrbticou
 9. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
 10. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
 1. Legislative intention - recodification of the corporate law
 2. Ako ochrániť svoje peniaze pred infláciou
 3. Výber auta na lízing môže byť slobodnejší, ako ste si mysleli
 4. Kde sa dá elektromobil nabiť a za koľko? Veľký prehľad nabíjania
 5. Posledné dni nešťastnej Anny Boleynovej
 6. Čo všetko je potrebné vedieť o ochrane očí počas leta
 7. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 8. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
 9. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
 10. Driverama má strategické partnerstvo s nemeckým Stop + Go
 1. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 29 524
 2. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom 12 485
 3. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový? 8 128
 4. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku 7 685
 5. Po Slovensku na motorke 6 770
 6. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom 5 377
 7. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku 4 918
 8. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 4 787
 9. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi 3 580
 10. Crème de la crème po slovensky 3 180
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

Ilustračné foto.

Zasahujú profesionáli aj dobrovoľníci.


(mb) 7 h
V tejto budove vzniká denný stacionár pre seniorov.

Starostlivosť o prvých klientov by zariadenie mohlo začať poskytovať od začiatku roka 2022.


TASR 8 h
V centre výcviku Lesť pokračuje celonárodné vojenské cvičenie Slovak Shield, ukážky jedného z nich sa v piatok 18. júna 2021 zúčastnila aj prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Cvičenie malo za úlohu preveriť pripravenosť ozbrojených síl.


TASR 17 h

Z interiéru mlyna, ktorý komunisti kedysi znárodnili a jeho majitelia sa doslova za noc stali bezdomovcami, sa Lyócsovcom podarilo vytvoriť múzeum, ktoré je prístupné širokej verejnosti.


TASR 19 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Starohaličana zavalila slama. Neprežil.


18. jún

Na miesto boli privolaní po zrážke osobného auta s nákladným.


18 h

Mladý medveď navštevuje v dedine včelára.


18. jún

Vieme, kedy ju plánujú sprístupniť pre verejnosť.


TASR 21 h

Už ste čítali?