Štvrtok, 7. júl, 2022 | Meniny má Oliver

Najkrajšie je dokazovať,že nemožné je možné.

Má stovky obdivovateľov po celom Slovensku. Lučenec nie je výnimkou. Nečudo! Banskobystričanka Daniela Edlingerová sa nedávno stala víťazkou televíznej reality show Miliónový tanec.


Vytancovala si tak lukratívny miliónový kontrakt a štipendium na prestížnej Broadway Dance Center v New Yorku. Vie, ako chutí pocit víťazstva a nielen pokiaľ ide o tancovanie. Mladej 18-ročnej študentke Hotelovej akadémie nechýba zdravé sebavedomie, skúsenosti a vôbec racionálny pohľad na svet. Hoci vždy zostane zapísaná ako víťazka Miliónového tanca číslo 1, uvedomuje si, že už na jeseň o nej nemusí nikto vedieť. Snaží sa preto využiť každú príležitosť na to, aby si ju ľudia zapamätali nielen ako víťazku tanečnej show...


V októbri by ste mali pocestovať spolu s ďalšími finalistami do New Yorku na Broadway. Ján Jamrich a Ivan Draškovič sa netaja tým, že by chceli v USA zostať a živiť sa tam tancom. A vy?
- V žiadnom prípade sa mi nemože stať, že sa nevrátim. Na rozdiel od chalanov, ktorí sú už po škole, nič ich tu neviaže a venujú sa naplno iba tancovaniu na zmluvy, chcem ukončiť školu. Na budúci rok musím zmaturovať a chcela by som pokračovať na vysokej škole. Takže ja sa určite vrátim.
Počas finále Miliónového tanca sa v médiách objavovali informácie o vašom, akoby nie najlepšom, vzťahu s mamou. Pre náš týždenník sa však vždy o vás vyjadrovala pochvalne a spolu s vašim otcom vám veľmi fandili už od prvého kola finále...
- Tak ako ja, aj ona sa k cudzím ľuďom správa inak a ku mne inak. Jedna vec je povedať to do novín a druhá, čo sa povie doma. Navyše bulvárne noviny to ešte aj zveličili. U nas ten zlom nastal práve Miliónovým tancom. Priznala si veľa chýb a vecí, ktoré urobila zle, v ktorých mi nedôverovala. Samozrejme, ten rešpekt v našom vzťahu dcéra - matka tam je. Veď sama vie, ako to bolo. Ako som sa musela prebíjať a aj keď som chcela ísť na súťaž za vlastné peniaze, tak som sa musela doma hádať, aby som vôbec išla.
Ako vás poznačilo celé dianie a zákulisie okolo reality show? Mali ste aspoň tušenie do čoho idete, keď ste sa rozhodli pre úvodný casting?
- Iba zhruba som to tušila. Dovtedy som vnímala iba povrch šoubiznisu. Boli tam však také tlaky, ktoré sa nedali zniesť. Plakávali sme tam viacerí a aj chalani na izbách. Bez sĺz by to zvládol málokto, najmä my, mladí ľudia, sme to pociťovali ešte intenzívnejšie a emotívnejšie. Teraz je to už iné.
Ako ste vnímali fakt, že krátko pred posledným kolom viacerí umelci favorizovali vašu súperku Melániu Kasenčákovú?
- To je ďalšia strana šoubiznisu. Veľa vecí bolo umelo vytvorených iba pre efekt, emócie a potiahnutie esemesiek, na ktorých sa zarába. Vedeli, čo chcú ľudia vidieť a čítať. Nikoho nezaujíma, že niekto úspešne zmaturoval, ale kto s kým spí a kto má kde cucflek. Veď aj Johny. Mal vtedy veľa fanúšikov a neverím, že ani jeden umelec by sa nevyjadril pozitívne k jeho osobe. Nakoniec sa dostal do takej trápnej situácie, že zo „zóny ohrozenia“ odstúpil sám.
Na jeseň idete do USA. Bude to vaša prvá cesta za more?
- Áno. Za súťažami som síce precestovala celú Európu, ale na inom kontinente som ešte nebola. Veľmi sa teším, vždy som chcela ísť do Ameriky a vidieť New York. Dúfam, že nesklame moje predstavy.
O vás je známe, že ste typ, ktorý sa dokáže zbaliť a odísť aj na dlhší čas. Ako to vníma vaša rodina?
- Vždy som utekala z domu. Sestra je opak a je dobre, že aspoň niekto môže doma „stáť s maminou pri hrncoch“. Je rada, že má doma tak rozdielne typy. Už ako 6-ročná som išla na dva týždne do tábora ako najmladšie dieťa. To bolo super, lebo tým pádom som vyhrávala všetky suťaže ako najmladšia a najmilšia. Všetky deti plakali za mamou a ja, naopak, plakala som, keď som mala ísť domov. Som taká čierna ovca a vždy ma tak aj brali. Neviem, po kom to mám, nikto u nás v rodine nie je taký. Ak chce človek preraziť, musí žiť iný život a nie sedieť doma a kopať zemiaky. Mne by to k šťastiu nestačilo.
Ako ste oslavovali víťazstvo v Miliónovom tanci?
- Ani som ho nestihla osláviť. Posledný večer, keď som chcela oslavovať, došiel môj bývalý priateľ, kamaráti a nakoniec to skončilo tak, že som robila taxikára a organizátora, na čo som už zvyknutá. Starala som sa, aby mali čo jesť, piť, kde spať a aby sa smiali a mali dobrú náladu. Keď sme v noci pricestovali domov, tak mamina do nás tlačila, aby sme sa najedli. Porušila som všetky zásady diét a dala som si kura s hranolkami. Ocino chcel dodržať tradíciu a otvoril šumivé víno - ako vždy, keď som sa vrátila z Egypta alebo z castingu.
Chystáte sa niekam na dovolenku?
- Nemožem teraz vycestovať z republiky, musím byť tu, pretože kedykoľvek ma zavolá televízia na akciu, musím ísť a odtancovať si to. Je to ešte čerstvé a práve teraz sa dá z môjho víťazstva vyťažiť najviac. Nejako to musím zvládnuť a aj zarobiť, kým sa ešte dá. Príde september, nová reality show a nové tváre. Ľudia si už nebudú pamätať a mať záujem. Preto sa potrebujeme aj s ostatnými finalistami ešte udržať a získať takú pozíciu, aby sa naše tváre a tanec nevytratili.
No a ako je to s tým miliónom? Niektorí očakávali, že dostanete kufrík plný bankoviek...
- Nepočítala som s tým, že by mi dali kufrík s miliónom, je to nereálne, veď sme na Slovensku. Ide o honorovanú zmluvu a budem musieť lietať tam, kde ma pošlú. Navyše, je to ešte aj zdaňované a budem to dostávať vo forme mesačných honorárov. Prvý očakávam niekedy v polovici augusta.
Určite ste občas sledovali chat na webovej stránke Miliónového tanca. Nielen o vás, ale aj o ostatných finalistoch sa tam niekedy objavili nepríjemné informácie. Dotýkajú sa vás také veci?
- Keď tá komunikácia bola plná nadáviek, tak nie. Dotkli sa ma iba mylné názory, ktoré ja nikomu nevyhovorím, takže som to ani neskúšala. Nech sa ktokoľvek, akokoľvek tvári, že sa ho to nedotklo, tak nehovorí pravdu. Pociťovala som to aj ja a možno mi to pokazilo náladu, ale potom som to otočila. Keď som nevládala, zašla som na chat a zobrala to motivačne. Neskôr som sa už na tom iba smiala.
Tvrdili ste, že rodičom zaplatíte faktúry za esemesky. Boli vysoké?
- Boli dosť vysoké, ale otec nezakladal byt a auto (smiech). Je to vo fáze rokovania v našej rodinnej rade. Nechcel to pripustiť, má svoju hrdosť. Každý rodič znáša zle, že jeho dieťa v 18 rokoch zarába viac, než on. Ale myslím, že ho zlomím a nechá si to zaplatiť. Ale bude to záležitosť niekoľkých týždňov.
Na titulných stránkach ste sa objavili nielen ako tanečníčka, ale aj ako dievča, ktoré v krátkom čase vystriedalo priateľov. Ako ste na tom dnes?
- To je šoubiznis a práve ten bývalý priateľ nezniesol. Začal byť žiarlivý a nezvládol, že sa nám pchali furt do súkromia. Ťažko budovať vzťah, najmä za takých okolností, aké sú a preto sme to radšej ukončili. Mala by som si dopredu plánovať stretnutia s nejakou svojou láskou, aby aj bulvár bol aktuálny a nebol tri dni pozadu, ako v prípade môjho expriateľa. Teraz som sama, mám iba kamarátov.
Ktorú vlastnosť si na sebe ceníte najviac a naopak, ktorú by ste chceli zmeniť?
- Cením si na sebe tri vlastnosti, ktoré so sebou súvisia. Dravosť, ambicióznosť a sebavedomie. Čo chcem odstrániť, je moja nedochvíľnosť a zábudlivosť.
Naozaj sa chcete usadiť v Bratislave?
- Banská Bystrica je pre mňa malá a príliš pokojná. Vždy sa sem rada vraciam, je to môj domov a vždy ním zostane. Hoci Bystricu milujem, chýbať mi nebude. Chcem tu ešte externe doštudovať. Žiť a bývať však budem v Bratislave.
Vašim snom bola tanečná škola. Keď sa sny postupne plnia, prichádzajú ďalšie, ktoré človeka ženú stále dopredu. Ktoré sú tie vaše?
- Áno, tanečná škola sa mi už viac menej splnila. Otvárame kurzy, prepojíme Bystricu s Bratislavou, plánujeme ešte Viedeň a Prahu, kde mám priateľov, dobrých tanečníkov. Takto to chceme rozbehnúť, aby decká mohli chodiť na výmenné kurzy. Mám aj ďalší sen, ktorý je ešte ďaleko - budovať hotely. Aj keď z toho budú ťažiť asi až ďalšie generácie, chcela by som sa o to aspoň pokúsiť. Najkrajšie je dokazovať všetkým ľuďom, že nemožné je možné. To je v mojom živote dôležité.
Najčítanejšie na My Novohrad

Inzercia - Tlačové správy

 1. Našou prioritou je otvorená komunikácia so študentmi
 2. 30 rokov kvality spojenej so svetovými značkami automobilov
 3. Náklady na bývanie môžu potrápiť váš rodinný rozpočet. Čo s tým?
 4. Život na hradoch nebol romantickou rozprávkou
 5. 5 dôvodov, vďaka ktorým je v roku 2022 cestovanie vlakom smart
 6. Sky Park je inteligentný vďaka technológiám Siemens
 7. Na Orave pribudne nová predajňa Kauflandu – v Tvrdošíne
 8. Prázdniny znamenajú oddych, ale aj riziká. Ako sa im vyhnúť?
 1. Život na hradoch nebol romantickou rozprávkou
 2. Našou prioritou je otvorená komunikácia so študentmi
 3. Na Orave pribudne nová predajňa Kauflandu – v Tvrdošíne
 4. Sky Park je inteligentný vďaka technológiám Siemens
 5. Náklady na bývanie môžu potrápiť váš rodinný rozpočet. Čo s tým?
 6. 5 dôvodov, vďaka ktorým je v roku 2022 cestovanie vlakom smart
 7. Na Orave pribudne nová predajňa Kauflandu – v Tvrdošíne
 8. Kraj Sveta má novú atrakciu
 1. Vodiči, pozor na drahé tankovanie v zahraničí! 16 639
 2. Mladá nádej Slovenska. Pracoval aj pre americkú armádu 16 242
 3. Kam na samozbery marhúľ, broskýň, levandule alebo malín 9 935
 4. Foodblogerka Nikoleta Kováčová: Prečo nechcem deti 8 248
 5. Je pre vás oddych synonymom spoznávania? Vycestujte za zážitkami 5 695
 6. Akú trasu si vybrať do Chorvátska a koľko vás bude stáť 5 335
 7. Vychádza nový časopis pre šikovné ruky a útulný domov 4 960
 8. Vypnite si reklamu na SME.sk a odomknite všetky články 3 312

Blogy SME

 1. Helena Michlíková: Leto a čo potom ?
 2. Marian Letko: V krajine slnka, hmly, dažďa a síry (2. časť)
 3. Samuel Ivančák: Veľké mikropríbehy Mariana Zimu (rozhovor)
 4. Roman Kebísek: Na hrob maliara Maleviča pri Moskve sa zabudlo a rozorali ho. Teraz je tam nová štvrť
 5. Štefan Vidlár: Bulo Hulo
 6. Ján Šeďo: Sulíkovi palec hore, konečne niekto nielen tára !
 7. Ján Šeďo: Sme skvelí exportéri, vyvážame už aj medveďov !
 8. Irena Šimuneková: Leto na poliach
 1. Ján Šeďo: Mám 46 rokov, 4 deti a veľa skúseností - bránil sa dnes E. Heger u B. Závodského.(Oprava mena). 24 187
 2. Martina Hilbertová: Utečenci spali na lehátkach a platili za nich ako v luxusnom hoteli. 10 337
 3. Vanda Tuchyňová: Svedectvo bývalého krajského predsedu OĽANO v Žiline 8 066
 4. Post Bellum SK: Návrat mohol byť ťažší ako útek 4 917
 5. Marián Kozák: Stretnutie s mojimi spolužiakmi z vysokej školy v Nitre po 16 rokoch 4 458
 6. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť IVa) 4 200
 7. Martin Greguš: Práca za 216 eur s DPH/hod? Pozrite si závery z kontrol v mestských podnikoch. Metropolitný inštitút - za dva roky na bežné výdavky o milión EUR viac 3 423
 8. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť IVb) 2 983
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Žijeme si tu ako v rozprávke
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 42. - Arktída - Príbeh havárie vzducholode Italia podľa priameho účastníka Běhounka
 3. Lívia Hlavačková: Týždenne zjete jednu kreditku v podobe mikroplastov
 4. Jiří Ščobák: Ruské straty budú o 20 000 mŕtvych vyššie, než uvádza Ukrajina (analýza situácie na bojisku)
 5. Jiří Ščobák: Bude Ukrajina po vojne prosperovať? A my s ňou?
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 41. - Arktída - Roald Amundsen, Umberto Nobile a Expedícia Norge - 1926
 7. Monika Nagyova: Nebyť matkou je úžasné
 8. Jiří Ščobák: Skepsia okolo kryptomien: Ktoré kryptomeny naozaj nie sú pre začiatočníkov?
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

Ilustračné foto.

Odhadovaná hodnota zákazky je takmer 8 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.


SITA 11 h
Šéf rezortu hospodárstva Richard Sulík (vľavo) na mieste, kde štát plánuje postaviť priemyselný park.

V stredu o tom na návrh Ministerstva hospodárstva SR rozhodla vláda.


SITA 14 h
Peniaze poputujú na opravy chodníkov.

Rimavská Sobotasi na financovanie prác vezme úver vo výške viac ako 250-tisíc eur.


TASR 16 h
Výrazná rekonštrukcia ciest v okrese Poltár stále prebieha.

Ešte v tomto roku sa prebehne oprava ďalších kľúčových úsekov.


5. júl

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

K nezvládnutej organizácii sa vyjadrili aj usporiadatelia z agentúry Profi Event.


5. júl

Strelnú zbraň použili prvý raz.


5. júl

Dve ostatné letá zahatal koronavírus Slovákom dovolenku pri mori. Tak začali objavovať čaro dovolenky doma.


4. júl

V tohtoročnom boji o primátorské kreslo zabojuje aj jedna žena.


10 h

Blogy SME

 1. Helena Michlíková: Leto a čo potom ?
 2. Marian Letko: V krajine slnka, hmly, dažďa a síry (2. časť)
 3. Samuel Ivančák: Veľké mikropríbehy Mariana Zimu (rozhovor)
 4. Roman Kebísek: Na hrob maliara Maleviča pri Moskve sa zabudlo a rozorali ho. Teraz je tam nová štvrť
 5. Štefan Vidlár: Bulo Hulo
 6. Ján Šeďo: Sulíkovi palec hore, konečne niekto nielen tára !
 7. Ján Šeďo: Sme skvelí exportéri, vyvážame už aj medveďov !
 8. Irena Šimuneková: Leto na poliach
 1. Ján Šeďo: Mám 46 rokov, 4 deti a veľa skúseností - bránil sa dnes E. Heger u B. Závodského.(Oprava mena). 24 187
 2. Martina Hilbertová: Utečenci spali na lehátkach a platili za nich ako v luxusnom hoteli. 10 337
 3. Vanda Tuchyňová: Svedectvo bývalého krajského predsedu OĽANO v Žiline 8 066
 4. Post Bellum SK: Návrat mohol byť ťažší ako útek 4 917
 5. Marián Kozák: Stretnutie s mojimi spolužiakmi z vysokej školy v Nitre po 16 rokoch 4 458
 6. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť IVa) 4 200
 7. Martin Greguš: Práca za 216 eur s DPH/hod? Pozrite si závery z kontrol v mestských podnikoch. Metropolitný inštitút - za dva roky na bežné výdavky o milión EUR viac 3 423
 8. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť IVb) 2 983
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Žijeme si tu ako v rozprávke
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 42. - Arktída - Príbeh havárie vzducholode Italia podľa priameho účastníka Běhounka
 3. Lívia Hlavačková: Týždenne zjete jednu kreditku v podobe mikroplastov
 4. Jiří Ščobák: Ruské straty budú o 20 000 mŕtvych vyššie, než uvádza Ukrajina (analýza situácie na bojisku)
 5. Jiří Ščobák: Bude Ukrajina po vojne prosperovať? A my s ňou?
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 41. - Arktída - Roald Amundsen, Umberto Nobile a Expedícia Norge - 1926
 7. Monika Nagyova: Nebyť matkou je úžasné
 8. Jiří Ščobák: Skepsia okolo kryptomien: Ktoré kryptomeny naozaj nie sú pre začiatočníkov?

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu