LUČENEC/TALIANSKO. Futsalový majster Slovenska začal hlavné kolo UEFA Champions League tesnou prehrou. Stalo sa tak v stredu (25. 10.) večer v zápase skupiny 8, v ktorom sa Lučenec postavil proti favoritovi skupiny. Slováci predviedli sympatický výkon a domáci Taliani mali čo robiť, aby si víťazstvo udržali.
Jediný gól stretnutia padol v 7. min., kedy Calderolli rozvlnil lučenskú sieť. Naši reprezentanti do polčasu mohli vyrovnať, ale pokusy Machada, Fehérváriho či Greška ostali nevyužité. Šance mali aj Taliani, avšak Kušnír svoj tím podržal.
Bojovná hra pokračovala aj v druhom polčase, naďalej za stavu 0:1. Berkyho partia sa snažila streliť vyrovnávajúci gól. Blízko k nemu mal napríklad Belaník, no domácich zachránila tyč. Na druhej strane útoky odrážal pozorný Kušnír. Lučenčania ku koncu zápasu skúsili power play a strážcu domácej svätyne aj ohrozili, ale stav sa už nezmenil.
Vo štvrtok (26. 10.) si Berkyho tím zahrá proti Bielorusom zo Stalitsa Minsk a s gréckym Doukas SAC sa stretne v sobotu (28. 10.).
LIGA MAJSTROV - SKUPINA 8
MIMEL Lučenec - Cittá di Eboli 0:1 (0:1)
Gól: 7. Calderolli. R: P. Radojcic, M. Koster, V. Bugenko
Lučenec: Kušnír, Olinha - Fehérvári, Leovski, Washington, Machado, Marík, Ostrák, Varšo, Belaník, Greško, Netynho, Novenko, Čeřovský
Cittá di Eboli: Dalcin, Montefalcone - Venancio, Patias, Liberti, Marinovič, Degan, Da Rocha, Calderolli, Da Silva, Galliani, Baroni, Restaino, Selucio
