Bravo chlapci! Tri body sú zaslúžene v suchu!

„Ty jeden... Čo nevidíš? Jasná penalta! To už nie je možné, čo tí rozhodcovia s nami robia! Čo proti Lučencu majú?“ zlostili sa lučenskí diváci v prvom polčase. Nečudo. Aj spomalený záber dokázal, že v 68. min. Ľubomíra Ľuptáka zadák hostí v pokutovom úze

Lučenec 2:1Michalovce

GÓLY: 81. Doležel, 83. Balaško (11 m) – 93. Šafranko (11 m).
Diváci: 3200. Rozhodca: Trutz. ŽK: 72. Drugda – 83. Horochonič, 84. Šafranko.

LAFC: Michalík – Csányi, Balaško, Ilko, Pušpoky – Kamendy, Ádám (73. Ďurica), Drugda, Ľupták – Doležel, Rapi (33. Lavrík).
Michalovce: Belán – Petrov, Horochonič, Leško, Šimko – Uhľar, Smytov, Šafranko, Jar. Adam (70. Bačík) – Škuta, Tóth (70. Aľušik).

Rozhodca opäť vytočil rusnákovcov
„Ty jeden... Čo nevidíš? Jasná penalta! To už nie je možné, čo tí rozhodcovia s nami robia! Čo proti Lučencu majú?“ zlostili sa lučenskí diváci v prvom polčase. Nečudo. Aj spomalený záber dokázal, že v 68. min. Ľubomíra Ľuptáka zadák hostí v pokutovom území doslova skosil! Píšťalka hlavného rozhodcu však ostala nemá. Po zápase aj napriek víťazstvu LAFC-u sa dlho čertil aj tréner domácich Vladimír Rusnák: „To je už na šľaktrafenie. Jeden kiks pochopíte. No keď vám už v treťom zápase za sebou takéto niečo rozhodcovia vyparatia, tak určite nie je všetko s kostolným poriadkom. Kde to spejeme?“ Diváci po stretnutí síce rovnako ako tréner LAFC-u odchádzali spokojní, ale neodpískaná penalta ich tiež dlho škrela. „Treba s tým niečo robiť. Nečudo, že ľudia na Slovensku prestávajú chodiť na futbal. Priznám sa, ja som dnes tipoval dvojku, ale Lučenec si dnes zaslúžil vyhrať a to, že mi tiket ušiel, ma vôbec nemrzí. Mrzí ma však, že zo strany rozhodcov to bolo veľmi nešportové,“ rozčuľoval sa futbalový fanúšik Bohuš Hafferník.

Ultra fans LAFC...
Konečne! Aj LAFC má svoje tvrdé jadro ultra fans. Skupina lučenských „krikľúňov“ sa prejavila naplno a ukázala, že aj Lučenčania to vedia na tribúne roztočiť. Doposiaľ totiž šou v hľadisku robila najmä partia z Hriňovej, ktorá neraz merala 30 km cestu, aby zamierila na štadión LAFC-u. Mladí chlapci z Lučenca im ju vraj chcú ušetriť. „Lučenec už bude mať pravé tvrdé jadro fanúšikov. Veď to bola pre nás hanba, že museli našich chlapcov hnať dopredu fanúšikovia z Látok a Hriňovej. Rozhodli sme sa preto my, partia chlapcov, že budeme chodiť povzbudzovať lučenských futbalistov. Na LAFC-i je radosť kričať. Dnes sme mali premiéru a určite sme nepovedali posledné slovo. Ešte budete o nás počuť. Lučenec, do toho!“ dal bodku za skvelou lučenskou kulisou Peter Galád, ktorý sa po chvíli opäť pridal k „svojim“ ultra fans a ešte niekoľko minút po stretnutí spieval víťazné chorály. „LAFC fans, máte to od nás za jedna. Vítame vás u nás,“ dodal prezident klubu Milan Mrva. – šat

Ostatné výsledky:
FC Senec - ŽP Šport Podbrezová 2:0 (0:0). LAFC Lučenec - Zemplín Michalovce 2:1 (0:0). ŠK Odeva Lipany - DAC Dunajská Streda 1:2 (1:0). Družstevník Báč - Slovan Bratislava 0:3 (0:3). HFC Humenné - Tatran Prešov 0:1 (0:0). Nitra „B“ - Šaľa 0:8. Trnava „B“ - Zlaté Moravce 0:1. Košice - Rimavská Sobota 3:0.

Čo vzrušilo?
5.min: Doležel hlavičkoval tesne vedľa pravej žrde brány Michaloviec.
6.min: V navlas podobnej situácii tentoraz hlavička Doležela skončila v náručí brankára Michaloviec.
10.min: Zástavka postranného rozhodcu zastavila Doležela, keď bol zoči – voči brankárovi hostí.
18.min: Dugda mieril hlavou nad bránu.
41.min: Doležel v ofsajde.
59.min: Šimko mieril z hranice šestnástky nad svätyňu Michalíka.
61.min: Ádámova pohotová strela tesne minula bránu hostí.
65.min: Š imkovu gólovú strelu k pravej tyči lučenský šaman Mário Michalík vyškriabal z brány.
81.min: Obrana hostí zabudla, že sa už hrá a pohotový Doležel povedľa brankára Michaloviec rozvlnil po prvýkrát druholigovú sieť na lučenskom štadióne – 1:0.
82.min: Ľupták povyzvŕtal obranu hostí a už-už chystal gólové zakončenie, no v poslednej chvíli ho zadáci Michaloviec pomocou faulu v pokutovom území zastavili.
83.min: Nariadený pokutový kop Balážko s prehľadom premenil.
91.min: Balaško vzadu dlho otáľal s odkopom, útočník Michaloviec to využil a obranca LAFC-u musel zatiahnuť ručnú brzdu.
92.min: Penaltu premenil Šimko a dal tým bodku za zápasom.

Čo na to tréneri Rusnák a Karafa?
V. Rusnák (LAFC): „Mali sme veľmi dobrý úvod, no nepremenili sme dve šance. Potom sa hra trochu vyrovnala, ale po prestávke sme mali jasne navrch. Myslím si, že nás poškodil rozhodca, keď neodpískal jasný pokutový kop za stavu 0:0. Bol to pre nás ťažký zápas a konečne sme prekonali streleckú smolu. Pomohli nám aj skvelí diváci, ktorých sme predvedeným výkonom hádam uspokojili. Verím, že proti Šali ich príde ešte viac.“
J. Karaffa (Zemplín): „Boli sme dnes zakríknutí. Domáci hrali bojovne, robili nám problémy s neustálym pohybom a obrovským nasadením. Nedokázali sme podržať loptu, no napriek tomu o výsledku rozhodol kuriózny gól. Nechápem, prečo rozhodca Trutz nenechal ošetriť Škutu a nedal ho ani odniesť z ihriska. Naši hráči odkopli loptu do autu, ale súper im ju vrátil tým spôsobom, že dal gól prakticky do prázdnej brány. Necítime sa byť ukrivdení, lebo domáci vyhrali úplne zaslúžene, no zdôrazňujem, že prvý gól dali po veľmi nešportovej akcii.“

Prezident LAFC-u nie je suchár
Prezident LAFC-u Milan Mrva nie je žiadny suchár. Presvedčili sme sa o tom aj počas zápasu s Michalovcami. Od prvej až do poslednej minúty na svojom tradičnom mieste v strede ihriska hnal lučenských futbalistov svojimi hlasivkami spolu s ultra fans LAFC: „Lučenec, do toho!“ Jeho kolegovia v sakách nechceli veriť vlastným očiam. Milan Mrva však bez ostychu a na plné „pecky“ vytrvalo povzbudzoval. „Chlapci potrebujú pomôcť. A okrem toho, neviem v sebe dusiť emócie. Futbal je predsa jedno veľké divadlo, kde sa môžeme poriadne vyventilovať. Som rád, že nie som jediný. Náš lučenský futbalový fanúšik bol dnes bez akéhokoľvek preháňania našim dvanástym hráčom. Víťazstvo právom patrí aj jemu,“ tešil sa z prvého druholigového víťazstva prezident LAFC-u Milan Mrva.

Autor: - šat -