LUČENEC. Dovedna 28 tenistov v dvojhre a osem párov vo štvorhre sa zúčastnilo na tenisovom turnaji v športovom areáli lučenského Rocket clubu. Na akcii triedy C pre mladších žiakov mal zastúpenie aj hostiteľský klub TK Hradová Lučenec v podobe Tomáša Ďuriša.
Ten je aktuálne šiestym najlepším tenistom Slovenska v kategórii mladších žiakov a domáci tak mali veľké očakávania.
Tie šikovný mladík v silnej konkurencii naplnil, keď sa v dvojhre prebojoval až do finále. V záverečnom súboji nestačil na Nina Lipinského z Humenného, ktorému podľahol 0:6 a 5:7.
Ďuriš potom vytvoril s Lipinským dvojicu vo štvorhre. Vo finále si mladí tenisti poradili s duom Slavkovský/Tonhajzer 6:1 a 6:2 a z turnaja si napokon odniesli zlato.
"Tomi sa od zápasu k zápasu zlepšoval, hlavne semifinále zahral veľmi dobre. Vo finále mu ušiel prvý set a druhý bol úplne vyrovnaný. Bohužiaľ, so šťastným koncom pre súpera. Musíme viac pracovať na pohybe a sústredenosti," zhodnotil tréner Michal Geľhoš.
Ten zdôraznil, že najdôležitejšie turnaje prídu zhruba o mesiac, kedy sa Ďuriš predstaví na majstrovstvách regiónu a následne aj na republikovom šampionáte.

"Sme veľmi radi, že v meste Lučenec sa nám darí obnoviť dobrú tenisovú tradíciu. V našom klube aktuálne trénuje asi 50 detí, organizujeme viaceré turnaje a úspešne pokračujeme v projekte Tenis do škôlok v meste a okolí," povedala Zuzana Krasnay z TK Hradová Lučenec.
"Teší nás, že pribúdajú deti, ktoré baví tento šport a medzi nimi sa nachádzajú viaceré talenty. Počas letných prázdnin tiež organizujeme športové tábory, ktorých súčasťou je aj tenis ako aktívny relax," dodala.