Tréner vo vzduchu, majstri skandovali z balkóna. Dedinský tím oslavuje roky fanatickej práce

Noc po rozhodujúcom zápase bola dlhá.

Olováry oslávili majstrovský titul.Olováry oslávili majstrovský titul. (Zdroj: Archív klubu/FB Braňo Danko)

OLOVÁRY. Titul majstra šiestoligovej D skupiny mali vo vrecku už tri kolá pred koncom sezóny a noc po zápase s Kráľom tak bola nezvyčajne dlhá a veselá.

Futbalové mužstvo Olovár si po rokoch snáh uchmatlo titul a potvrdilo vynikajúcu jeseň, v ktorej neprehralo ani raz.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Tréner ATTILA KANYÓ, ktorý je zároveň starostom obce, tvrdí, že ligový triumf je výsledkom viacročnej práce.

Šampióna teraz čaká krátka letná prestávka, po ktorej sa pustí do príprav na nový ročník. Kormidelník Olovár v rozhovore prezradil aj to, či nasledujúcu sezónu začnú vo vyššej súťaži.

SkryťVypnúť reklamu

V predošlých dvoch sezónach šiestej ligy ste obsadili 3. a 2. miesto. Už bolo asi načase dotiahnuť to na najvyššiu priečku, však?

Áno, ale nebolo to až také jednoduché. Každému som povedal to isté - nech si nikto nemyslí, že tento úspech bol o jednej vydarenej sezóne. Bol to výsledok tvrdej, až fanatickej viacročnej práce na ihrisku aj mimo neho. Tento tím som nevyskladal za jednu sezónu, vytvoriť kostru mužstva trvalo viac rokov.

Na úspech potrebujete mnoho faktorov a veľa vecí musí sedieť. Ako tréner hľadáte do systému hráčov, ktorým veríte a nie naopak - netlačíte systém a víziu na masu hráčov, ktorí sa v tom necítia komfortne. Na ihrisku aj mimo neho hľadáte mikrochémiu medzi hráčmi a aj celkovo v klube. Za roky vyseparujete serióznych, ochotných tvrdo pracovať pre úspech. Hráčov, ktorí hlavne chcú trénovať, čo je absolútny kľúč k úspechu. Bohužiaľ, na našej amatérskej úrovni to stále môže byť problém, ale časom sa všetko dá pekne poskladať.

SkryťVypnúť reklamu

Mená bez roboty nestačia. Veľkú kvalitu sme mali aj v predchádzajúcich rokoch, ale nevedeli sme spraviť posledný krok. V tejto sezóne to bolo inak a prinieslo to ovocie. Morálka bola až profesionálna a prejavila sa v historickej jesennej časti.

V pozápasovom komentári po rozhodujúcom zápase s Kráľom zaznelo, že v Olovároch sa nebude spať. Aká bola noc majstrovských osláv?

Hlavne dlhá. (smiech) Všetko na úrovni, bol to krásny športový moment. Oslávili sme, ako sa patrí.

Oslavovali s vami aj hráči Kráľa?

Nie, ani nám nikto z hráčov alebo vedenia mužstva negratuloval. Po našom jesennom víťazstve v Králi sa ma tamojší funkcionári pýtali, ako môžeme byť s takýmto slabým mužstvom prví. To bol asi jeden z dôvodov, prečo nikto z Kráľa nemal odvahu prísť za nami a pogratulovať. Ale v pohode, my to akceptujeme.

SkryťVypnúť reklamu

Plánujete ešte nejaké väčšie oslavy, napríklad v rámci celej obce?

Nie.

Titul vám mohli uchmatnúť Čebovce, no tých definitívne a prekvapivo v 23. kole odstavil posledný Tisovec, keď ich porazil 5:4. Už ste Tisovčanom poslali ďakovnú kartu?

Nie. Počas celej sezóny sme sa sústredili len na seba a vždy sme sa snažili hrať naplno. S takým prístupom si vážime súpera najviac.

Po zisku titulu vám do konca sezóny ostali ešte tri zápasy. Dýchalo sa vám ľahšie alebo ste chceli držať tempo?

Bola to trošku paradoxná situácia. Ja chcem každý zápas vyhrať a myslím si, že aj hráči, ale je ťažšie namotivovať sa, keď sa hrá len o prestíž a nie o body. Došla nám para, čo je pochopiteľné. V základe som dal možnosť tým, ktorí počas sezóny hrávali menej, za čo beriem absolútnu zodpovednosť.

Nevynechajte Doma má Matku Terezu aj desiateho človeka na Mesiaci. Slovák sa pýši unikátnou zbierkou Čítajte 

Po čistej jeseni prišli prehry s Lovinobaňou, Revúcou a Čebovcami. Mrzia vás straty bodov alebo výsledky už neboli podstatné?

Tlak pred Lovinobaňou bol extrémny, každý súper sa na nás vyburcoval. Prehry, samozrejme, mrzia, ale po prvej v Lovinobani si kabína vydýchla. Náskok sme si držali, zakopli aj ostatní.

O mne je v kabíne známe, že nikdy nie som spokojný, chcem stále viac a aby sme boli lepší. Na hráčov a na celú sezónu som ale veľmi hrdý. Osláviť titul tri kolá pred koncom sa nestáva často na amatérskej a ani na profesionálnej úrovni.

Ste zároveň aj starosta, takže držíte kľúč od pokladnice. Hlavná otázka preto znie, či Olováry pôjdu do piatej ligy?

Áno, ideme hore. Hráči, vedenie, celý OFK si to zaslúži.

Rozpočítali ste si, koľko peňazí navyše budete potrebovať vo vyššej súťaži?

Veľký rozdiel to nebude. Dokonca z hľadiska cestovania je šiesta liga náročnejšia, ak vezmeme do úvahy vzdialenosť Kráľa, Revúcej či Jelšavy. Zdroje budú rovnaké a každému, kto nám chce pomôcť alebo nám už hocijakým spôsobom pomáha, sme nesmierne vďační.

Načítavam video...

Ostanete trénerom aj v piatej lige alebo budete hľadať náhradu?

Je veľmi náročné obe funkcie skĺbiť a manažovať paralelne a kvalitne, ale pokiaľ mám pocit, že ma chalani počúvajú, mužstvo ide za mnou a viem mu pomôcť, tak ostanem na poste trénera.

Čo bude teraz nasledovať?

Ako som spomínal, musíme si trošku oddýchnuť, hlavne v hlavách. Letná prestávka je veľmi náročná. Ľudia dovolenkujú, čo z futbalového hľadiska môže skomplikovať prípravu. Ja však verím, že sa s tým popasujeme a budeme na novú sezónu pripravení.

Budeme sa snažiť káder posilniť, ako sa len dá. Máme rozrobenú obrovskú kvalitu, kvantitu trošku znížime.

Sme dosť skúsení, aby sme vedeli, na čom sme a aby sme vo vyššej súťaži mali zdravé a objektívne ambície. Do piatej ligy určite nepôjdeme na výlet. Chceme potrápiť každého a hlavne ísť skromne od zápasu k zápasu, tak ako doteraz.

Prečítajte si aj Nespokojnosť s výkonmi vyústila do odchodu trénera. Sklamal ma prístup viacerých hráčov, vraví Čítajte 

Šport

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Novohrad

Komerčné články

  1. Vyžrebovanie futbalových súťaží: Kedy hrá vaše mesto či dedina?
  2. Ako sa vyhnúť cukrovke 2. typu: Prvý krok urobte ešte dnes
  3. Sedemnásť hotelov, kde si oddych užijú deti aj dospelí
  4. Prvý realitný fond ťaží z oživenia trhu a nižších sadzieb
  5. Ideálny čas na pohyb a dokonalú regeneráciu
  6. Osem tipov, kam cestovať počas sviatku na konci augusta
  7. Bývanie v centre Bratislavy? Kúpa sa oplatí viac ako prenájom
  8. Operácia očí je riešením pre každú profesiu
  1. Drony menia lesníctvo, LESY SR testujú 3D modelovanie územia
  2. Vyžrebovanie futbalových súťaží: Kedy hrá vaše mesto či dedina?
  3. Ako sa vyhnúť cukrovke 2. typu: Prvý krok urobte ešte dnes
  4. Sedemnásť hotelov, kde si oddych užijú deti aj dospelí
  5. Prvý realitný fond ťaží z oživenia trhu a nižších sadzieb
  6. Vzducholoď aj koncert Kaliho? Takto Kaufland oslavuje narodeniny
  7. Ideálny čas na pohyb a dokonalú regeneráciu
  8. Osem tipov, kam cestovať počas sviatku na konci augusta
  1. Ako sa vyhnúť cukrovke 2. typu: Prvý krok urobte ešte dnes 10 493
  2. Osem tipov, kam cestovať počas sviatku na konci augusta 7 714
  3. Majster cukrár radí: Tento dezert dodá každej letnej párty šťavu 5 426
  4. Bývanie v centre Bratislavy? Kúpa sa oplatí viac ako prenájom 4 997
  5. Hodnotenie profesionála: Maldivy si užijete i s nižším rozpočtom 3 622
  6. Operácia očí je riešením pre každú profesiu 3 267
  7. Prvý realitný fond ťaží z oživenia trhu a nižších sadzieb 2 507
  8. Ideálny čas na pohyb a dokonalú regeneráciu 1 780
  1. Ján Valchár: Ako Donald Trump (ne)precitol
  2. Štefan Šturdzík: Súdruh a jeho lokaj znovu úkolujú no vyzerajú pri tom trápne.
  3. Ján Škerko: Zvon svätého Jakuba: Hlas stáročí a nová nádej
  4. Martina Paulenová: Si statočný, aj keď to nezvládaš
  5. Martin Fronk: Kúsok riviéry na pevnine a romantika za ktorou netreba do Francúzska
  6. Monika Albertiová: V tieni geopolitiky: Prečo 42 % Slovákov túži po vojne bez zbraní aj za cenu chudoby?
  7. David Talian: Smiech cez slzy iných
  8. Miro Jankes: Júl 2025
  1. Jaroslav Liptak: Kto stojí za 708 firmami? Robert Fico? Nie... hádajte znova. Kto je pani Ficová? 39 514
  2. Ivo Nesrovnal: Matúš, vďaka za pozvanie, ale pod toto sa nepodpíšem. Ad električka v Petržalke. 32 613
  3. Martin Sukupčák: Ako jeden primátor "urbanizuje" mesto L. Mikuláš 15 461
  4. Jozef Mačo: Nelegálne skládky odpadu pri osadách nemajú odstraňovať obce. Nie že nemajú, nesmú. 9 593
  5. Otilia Horrocks: Kto je tu vlastne podozrivý? Matovičovci, ktorí zverejnia mená — alebo tí, čo mlčia? 6 625
  6. Monika Albertiová: Kritika nie je útok: PS versus Hnutie Slovensko. Zas do seba kopú - a Fico sa smeje 6 518
  7. Ján Šeďo: Myslel som si, že v Tatrách konečne parkujeme za rozumné ceny... 6 116
  8. Ján Valchár: Bol som zablogovaný. 5 671
  1. Marcel Rebro: Pellegriniho sestra: Colombova žena slovenskej politiky
  2. Pavel Macko: Nemecká vs. ruská ekonomika: Fakty proti mýtom, ktoré šíri Fico
  3. Pavel Macko: Prečo rokovania medzi Ukrajinou a Ruskom nikam nevedú?
  4. Marcel Rebro: Slováci dokážu závidieť polosirote rehabilitačný tábor a beznohému protézu
  5. Marcel Rebro: Kaliňákove tanky, Pearl Harbor a slovenský ministerský časostroj
  6. Marcel Rebro: Verím, že dobijeme dobrým ľuďom baterky
  7. Roman Kebísek: Štúr na Slovanskom zjazde r. 1848: Prioritou Slovanov nie je záchrana Rakúska
  8. Post Bellum SK: Priatelia-Maďari, ktorí zohrali kľúčovú rolu počas Nežnej revolúcie
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

Ilustračné foto.

Prípad je v štádiu vyšetrovania.


TASR
Silvia Kilačková s klubovými trénermi Daliborom Strmeňom (vľavo) a Róbertom Rácom.

Od zlata ju delilo málo.


Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) prináša v regionálnej doprave ďalšie zjednodušenie pre cestujúcich s nárokom na 100 % zľavu z cestovného.

Železničná spoločnosť Slovensko pokračuje v zjednodušovaní cestovania pre vybrané skupiny cestujúcich.


Návštevu sklárskeho expresu, poctu Darine Bancíkovej, premiéry v Letnom kine a medzinárodné študentské sklárske sympózium.


Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu