Kuriéri či sanitky tadiaľ jazdiť nechcú. Časť problémovej cesty čoskoro opravia

Tamojší obyvateľ na problém upozorňuje.

Cesta od odbočky na Slizké po Rybník je v zlom stave.Cesta od odbočky na Slizké po Rybník je v zlom stave. (Zdroj: Sobotnik.sk)

SLIZKÉ/RYBNÍK. Problém s prejazdom majú sanitky aj kuriéri, autá na mnohých výtlkoch a nerovnostiach dostávajú poriadne zabrať. Na úsek cesty medzi obcami Slizké a Rybník na hranici okresov Revúca a Rimavská Sobota nemajú šoféri dobré slovo.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Na problém už roky upozorňuje Vladimír Darmo, obyvateľ neďalekej obce Sása. Ten tvrdí, že zlá cesta negatívne ovplyvňuje život obyvateľov celej Ratkovskej doliny a vodičom komplikuje jazdu.

„Približne desaťkilometrový úsek robí šoférom smerujúcim do Revúcej či Rimavskej Soboty problémy. Už asi pätnásť rokov sa snažím na situáciu upozorniť, no zatiaľ márne,“ povedal Darmo.

SkryťVypnúť reklamu

Senior zdôraznil, že problém s prejazdom majú hlavne kuriéri, autobusy či sanitky. „Neraz mi povedali, že sem z Rimavskej Soboty veľmi nechcú chodiť, lebo je rozbitá cesta. Radšej jazdia okolo cez Hnúšťu. Problémy máme aj my, domáci. Pre množstvo výtlkov som na aute musel meniť tlmiče aj s ložiskami.“

Na protest zablokoval dopravu

Darmo na problémovú cestu upozorňuje sťažnosťami a žiadosťami na rôzne úrady. O pomoc viackrát požiadal aj miestnych krajských poslancov. V roku 2019 dokonca vlastným telom na protest spolu s ďalšími deviatimi ľuďmi zablokoval dopravu.

V tom istom roku Banskobystrickému samosprávnemu kraju (BBSK) adresoval petíciu za rekonštrukciu úseku Budikovany – Rybník – Ratková – Ratkovské Bystré. Časť tejto cesty, konkrétne medzi Ratkovou a Rybníkom, pred niekoľkými rokmi zrekonštruovali.

SkryťVypnúť reklamu

Marek Mačica z oddelenia komunikácie BBSK ozrejmil, že petíciu vtedy preklasifikovali na podnet, ktorý zaslali obci Rybník. „BBSK každoročne predkladá návrhy úsekov ciest na zaradenie do registra, pričom cesta III/2753 sa v týchto návrhoch objavuje opakovane. O zaradení ciest do registra investícií rozhodujú poslanci krajského zastupiteľstva,“ informoval Mačica.

Dodal, že kraj v uplynulých rokoch rekonštruoval cesty v blízkosti spomenutej lokality, keďže ich stav bol podľa župy alarmujúcejší.

„V roku 2017 sme realizovali rekonštrukciu cesty v okrese Rimavská Sobota - III/2755 križovatka 2753 Slizké v celkovej dĺžke 0,948 kilometra a rekonštrukciu cesty III/2755 úsek Slizké – Lipové v celkovej dĺžke 1,774 kilometra,“ spresnil Mačica.

Časť úseku opravia

Aktuálne sa oprava celého problémového úseku od Slizkého po Rybník nechystá. Župa však plánuje zrekonštruovať vyše trojkilometrovú časť cesty tretej triedy od križovatky Slizké po križovatku na obec Španie Pole.

SkryťVypnúť reklamu

Náklady na projekt vyčíslili na 430-tisíc eur, momentálne prebieha verejné obstarávanie na zhotoviteľa. Práce by sa mohli začať čoskoro, cieľom je ukončiť všetky plánované opravy povrchov ciest do konca augusta 2026.

Nevynechajte Novinka s prekvapujúcimi výsledkami: V dvoch školách zrazu zmizli tisícky vymeškaných hodín Čítajte 

„Kraj do opráv a rekonštrukcií ciest od roku 2017 investoval už takmer 190 miliónov eur. Aktuálne prebieha veľká cestná investícia v okrese Krupina. Kraj tu začal s rekonštrukciu viac ako 16 kilometrov dlhého úseku na ceste II/526 medzi obcou Devičie a Senohrad. Celkové náklady presahujú viac ako 8,5 milióna eur a budú financované z eurofondov,“ uzavrel Mačica.

Tento projekt nadväzuje na prebiehajúcu rekonštrukciu 8-kilometrového úseku cesty II/527 cez Senohrad za 3,2 milióna eur, ktorá je dopravnou tepnou spájajúcou okres Veľký Krtíš so Zvolenom a Banskou Bystricou.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Novohrad

Komerčné články

  1. Jeden stavbár, druhý mikrobiológ. Bratia zvalcovali trh
  2. Farba ju nezachráni. Čo urobiť, keď sa na stene objaví trhlina
  3. Objav prírodný ionťák, ktorý stojí za výkonom J. Slafkovského
  4. Union drží prvenstvo v dostupnosti zdravotnej starostlivosti
  5. Cukrovar mení Trnavu na miesto, kde sny ožívajú
  6. Skládky nechceme, no moderných riešení sa obávame
  7. Hodnotenie profesionála: Aká je dovolenka v neznámom Bahrajne?
  8. Rozhovor: Slováci mohli žiť v Pacifiku. Štefánik im kúpil ostrov
  1. Objav prírodný ionťák, ktorý stojí za výkonom J. Slafkovského
  2. Union drží prvenstvo v dostupnosti zdravotnej starostlivosti
  3. Farba ju nezachráni. Čo urobiť, keď sa na stene objaví trhlina
  4. Skládky nechceme, no moderných riešení sa obávame
  5. Cukrovar mení Trnavu na miesto, kde sny ožívajú
  6. Hodnotenie profesionála: Aká je dovolenka v neznámom Bahrajne?
  7. Jeden stavbár, druhý mikrobiológ. Bratia zvalcovali trh
  8. Rozhovor: Slováci mohli žiť v Pacifiku. Štefánik im kúpil ostrov
  1. Rozhovor: Slováci mohli žiť v Pacifiku. Štefánik im kúpil ostrov 18 818
  2. Farba ju nezachráni. Čo urobiť, keď sa na stene objaví trhlina 5 100
  3. Skládky nechceme, no moderných riešení sa obávame 4 815
  4. Zaslúžený oddych. Luxus hotelov pre dospelých začína pokojom 4 602
  5. Hodnotenie profesionála: Aká je dovolenka v neznámom Bahrajne? 4 326
  6. Viacgeneračné rodiny: Slovenský recept na hádky? 3 541
  7. Cukrovar mení Trnavu na miesto, kde sny ožívajú 3 304
  8. Jeden stavbár, druhý mikrobiológ. Bratia zvalcovali trh 2 945
  1. Júlia Piraňa Mikolášiková: Tiger sa vyhol súdu za úplatky pre Káľavského
  2. Alexandra Erdélyiová : Šimkovičovej busta
  3. Ján Šeďo: Masívny zásah do II. piliera, alebo 25% - né DPH na vybraný tovar ?
  4. Ivan Čáni: Čo chce „suverénny“ Fico v piatok povedať Zelenskému? Mimochodom hlavnému predstaviteľovi „skorumpovaného a krvavého režimu, …
  5. Miroslav Daniš: Hory nesklamú, sklamú len ľudia II
  6. Ivan Lukšík: Národná identita v novelizovanej ústave bude lákať mytológov a vzdiali nás od EU
  7. Irena Šimuneková: Na návšteve u susedov – Poľsko, hrad Niedzica
  8. Mária Romaňáková: BIBLIA pre drobčekov
  1. Dušan Koniar: Puč na Slovensku 15 164
  2. Ivan Mlynár: Zábava Roberta Fica s riskovaním našich životov neberie konca. 15 098
  3. Radko Mačuha: "Maskovacie prvky" auta šéfa SIS 14 802
  4. Ján Šeďo: To dopravní inžinieri všetko posr**i ! 11 644
  5. Blanka Ulaherová: Návrat po 46 rokoch 9 357
  6. Ján Valchár: Zaujímavé fakty okolo ruskej ropy. 9 076
  7. Michal Porubän: Otvorený list vedeniu Slovenskej akadémie vied 7 892
  8. Ivan Mlynár: Je Šutaj Eštok úplný kretén ? Nie, je to génius. Ak to niekto nechápe, je to jeho problém. 7 647
  1. Radko Mačuha: Hory majú oči.
  2. Marcel Rebro: Fico v Pekingu: Európsky exot na Putinovej prehliadke
  3. Radko Mačuha: Podať si ruku s Putinom, nieje žiadne umenie.
  4. Marian Nanias: Jachtavý brat Lacko.
  5. Radko Mačuha: "Maskovacie prvky" auta šéfa SIS
  6. Věra Tepličková: Pali a jeho Bumblebee II. - jedno z možných objasnení
  7. Věra Tepličková: Pali a jeho Bumblebee
  8. Jiří Ščobák: Ako prísť o peniaze ľahko a rýchlo
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

Logopédka Eva Szolnokyová.

Odborníčka z Rimavskej Soboty používa aj americkú metódu.


Andrea Vörösová 1
Počas policajnej akcie, ktorá prebiehala na viacerých miestach v rámci Slovenska.

Páchatelia sa zamerali na dôchodcov.


1
Za prvých 6 mesiacov 2025 sa celkovo všetkými vlakmi ZSSK odviezlo o 1,5 % viac cestujúcich ako vlani v rovnakom období.

Viac cestujúcich, vyššia spokojnosť a rastúci záujem o špeciálne služby.


Prináša ľuďom radosť a nezabudnuteľné momenty, spája celé rodiny, komunity aj generácie. Reč je o futbale, ktorý je jednotkou na Slovensku.


Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu