

rnave. Michaele Oravcovej z Trebeľoviec ste poslali 1176 hlasov, druhá Iveta Paulusová z Bušiniec získala sympatie 1037 čitateľov. Obidve krásky sme v našej redakcii vyspovedali.
Víťazku do súťaže prihlásila teta
Od začiatku súťaže bola o krok vpred Miška Oravcová. Štrnásťročnú Trebeľovčanku by pred dvomi mesiacmi ani vo sne nenapadlo, že sa môže dostať až do celoslovenského finále súťaže MISS MY. Je narodená v znamení Strelca a
prezradila, že má priateľa z Rapoviec. „Do súťaže ma prihlásila teta Monika. Na castingu mi povedali, že mám zaujímavú tvár, ale vraj by som ešte mala podrásť aspoň na 170 cm. Vôbec som nečakala, že sa dostanem medzi desať najkrajších dievčat a už vôbec nie, že budem mať najviac hlasov,“ tvrdí Miška. V tomto roku sa musí rozhodnúť, kam pôjde študovať na strednú školu. „Ešte vôbec neviem, na akú školu pôjdem, no začal ma priťahovať modeling. Na finále MISS MY v Trnave sa veľmi teším a chcem tam aj uspieť. S jednou modelkou začínam trénovať chôdzu a na voľný program si pripravujem nejakú ľudovú pieseň. Keďže ocko pracuje v Anglicku a mamka občas pomáha na rôznych akciách v obci, občas sa musím postarať o svojho 14-mesačného bračeka Tomáša,“ dodala Michaela. V Trnave bude reprezentovať celý Novohrad, Gemer aj Malohont a palce jej určite budú držať všetci čitatelia Novohradských novín.
Iveta Paulusová „večne” druhá?
V Bušinciach v okrese Veľký Krtíš býva sympatická Iveta Paulusová. Aj ona je narodená v znamení Strelca. Chalani, pozor! Je voľná a navštevuje nemenovanú strednú školu v Lučenci. Iba krôčik ju delil od víťazstva v MISS MY Novohradské noviny, no so svojim umiestnením je aj tak spokojná. „Je to pre mňa veľký úspech. Do súťaže som sa prihlásila sama, aj keď priznávam, že prsty v tom má moja mama. Na castingu som neverila, že si ma vyberú. Miška Oravcová bola vždy o niečo lepšia, ale budem jej v Trnave držať palce. V minulosti som skúšala šťastie v súťaži MISS Veľký Krtíš, kde som sa umiestnila ako 1. vicemiss a vo finále Dievča prázdnin som skončila na treťom mieste. Páči sa mi účinkovanie v takýchto súťažiach, a preto šťastie skúsim aj o rok,“ povedala usmievavá Iveta Paulusová.